Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal felnőttek, ti milyen...

Fiatal felnőttek, ti milyen gyakran beszéltek, találkoztok a szüleitekkel?

Figyelt kérdés

Én 100 km-re élek tőlük, havi egyszer meglátogatom őket, és heti egyre szeretném redukálni a telefonálást, nekem ez elég, sőt lehet sok is


30N


2022. jan. 24. 13:15
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
96%
26/N vagyok, heti 2-3-szor emailt váltunk, és 3-4 hetente hazalátogatok (általában a férjemmel megyünk), akkor egy szombati napot együtt töltünk, beszélgetünk, jókat eszünk. Mi 30 km-re lakunk, ez a gyakoriság mindegyikünknek megfelel (szüleim még fiatalosak, dolgoznak).
2022. jan. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
98%

28/N a szüleim 100 km-re laknak tőlünk, havi 1szer megyünk haza hozzájuk. Anyuval naponta beszélek, max a hétvégék maradnak ki. Van hogy 1-2 percet, van hogy órákat ez hangulatunktól függ.


A férjem szintén naponta beszél a családjával, ők 30 km-re laknak, hozzájuk hetente kell mennünk, vagy ha nem megyünk ők jönnek.


Részemről elég lenne belőlük is havi 1, de már így is örülök, hogy nem napi 3 telefon meg heti 2 találkozó.


Jaés mindenki a saját családjával telefonál, a másikéval nem, max, ha kihangosítjuk otthon, de az ritka.

2022. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
30 éves nő vagyok. 1500 km-re élek a szüleimtől, legutóbb nyáron találkoztunk. Telefonon 1-2 naponta beszélünk, illetve gyakran váltunk üzenetet. Férjem szülei egy órányira laknak, és kb havonta találkozunk velük, telefonon heti kapcsolatban vannak a férjemmel. Nálunk is úgy van, hogy mindenki a saját családjával tartja a kapcsolatot telefonon; nagyon ritkán fordul elő hogy én beszélek pl anyósommal, mert a fiától úgyis tudja mi a helyzet velünk, szóval felesleges.
2022. jan. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
98%
2000 km-re élek Magyarországtól, de nincs kihez haza mennem szüleim nem élnek. Anyósom van, évente egyszer találkozunk vele, hetente beszél a párommal. (Én nem beszélek vele, nincs közös témánk). 24/N
2022. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
94%
Én speciális helyzetben vagyok, a saját családommal nem tartom a kapcsolatot, de a férjemével jóban vagyok. Kb. fél órányira lakunk kocsival, heti 1-szer megyünk vagy ők jönnek hétvégén, és kb. kétnaponta beszélek anyósommal.
2022. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 Laylah ***** válasza:
95%

Kb. 200 km-re lakik a családom megmaradt része. Évi 2-3 alkalommal találkozunk, havonta-kéthavonta egyszer beszélünk telefonon.

31

2022. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
95%
25N szüleim elváltak, utána anyummal maradtam, vele pár naponta beszélünk/találkozunk, de egy nagy veszekedés óta már megtört benne a bizalmam. Apummal kb. heti egyszer beszélünk és havi egyszer találkozunk. Nekem amúgy ez elég.
2022. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
94%

30 kmre lakunk. Egy mizu minden rendben üzenet kb naponta van viberen. Hazamenni kb 2 hetente szoktam egy szombatra vagy egy vasárnapi napra.

27/L

2022. jan. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
94%

50+-os N vagyok, három leánygyermekkel. 8 - 250 km-es távolságban. Napközben szinte minden nap értekezünk messengeren - és túlnyomórészt nem én mászom rájuk... :)))) Hol egy recept, hol egy aktuális hír, probléma - mindig akad, amit megdumálunk.


Fizikai találkozás... A távolabbi lánnyal kb. 3-4 hetente, a másik kettővel teljesen rendszertelenül... Van úgy hogy kétnaponta is összefutunk, de van úgy, hogy 3-4 hétig nem.

2022. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
92%

1000 km-re lakok a szüleimtől. Anyámmal hetente többször e-mailt váltunk, két hetente videócsetelünk. Apámmal nem levelezünk, ezért vele hetente videócsetelek.

Átlagban évi kétszer megyek haza, akkor találkozunk.

Én közeli kapcsolatban vagyok a szüleimmel, viszont a férjem a saját családjával nem igazán, ő nagyon ritkán és rendszertelenül beszél velük, kb. csak ünnepnapokon. Találkozni is ritkábban találkoznak, nem akar minden alkalommal ellátogatni hozzájuk akkor se, ha Magyarországon vagyunk.

2022. jan. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!