Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék segíteni?

Hogyan tudnék segíteni?

Figyelt kérdés

Férjem családja eléggé “zavaros”.

Van neki egy húga; nevezzük Gizikének.

Gizike még mindig az anyukájával él.

30 éves.

Közmunkán dolgozik, 10 osztálya van.

Gizike szűz. (Amivel nem lenne problémám, mert semmi közöm hozzá, de többször is hangoztatta, hogy neki egy olyan pasi kellene, mint a férjem (a saját testvére, érted?!?!?!?!))

Az anyukája folyamatosan degradálja, fogyatékosnak titulálja, nem tartja szépnek, stb. Ezeket hangoztatja is.

Emiatt Gizikének olyan alacsonyan van az önbizalma, hogy a béka seggéhez sem ér fel. Egyáltalán nem hisz magában.

Egy rántottát sem tud megcsinálni (nem viccelek), de az anyuka nem is hagyja. Mint említettem, közmunkán van, néha oda is elkíséri az anyuka és segít neki. Gizi egyedül nem megy sehová, vásárolni sem, buszozni sem, szóval sehová. Este pedig pláne, mert “megerőszakolják”.

Egyébként távol áll tőlem az életvitel, amit folytatnak és a körülményeik is. Nem takarítanak, bent van egy csomó macska, kutya a konyhában és odapiszkítanak, büdös van, stbstb…engem ettől ráz a hideg; szóval, ha anyósomon már nem is, de Gizikén valahogy jó lenne segíteni; hogy ki tudjon törni a jelenlegi állapotból. Amúgy csinos lány, szerintem jó meglátásai is akadnak, jólelkű. Többször mondtuk, hogy keressen másik munkát, stb..de semmi. Jó lenne egy párkapcsolat is neki, de ő nem beszél senkivel, barátai sincsenek. Az anyja sem támogatja ebben - szerintem annak okán, amiért nem akar egymagára maradni. Gizike már kijelentette, hogyha az anyja meghal, ő öngyilkos lesz. (Kicsit Gipsy esete jut róluk eszembe)



2022. febr. 11. 00:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Hát nekem is elég "Gypsy" életvitel jutott eszembe az anyósról.

Ez egy nagyon nehéz szituáció szerintem. Az a baj amikor valaki 30évet leél így az életéből akkor nagyon nehéz rajta változtatni. Ő neki kell akarnia ezt a változást különben nem fog menni. Ez az amit el kell érni. Most szemétnek fogok tűnni, de nagy eséllyel ez a változás nem fog megtörténni. Egy személyes példa: Nagybátyám is hasonló volt. Ő ötven valahány éves koráig a szüleivel élt.Őt az apja degradálta folyamatosan, nagyon nagyon durván olykor. Az volt a különbség csak hogy az én nagybátyám eljárt otthonról méghozzá a haverjáig vagy a kocsmáig és nagyon szeretett inni. Egy nap megunta, elfáradt, megtört és fagyállót ivott hogy véget vessem az életének. Időben rátaláltak, sikerült megmenteni. Sok-sok műtét után 185centivel és 40kilóval pár napra rá hogy kijött a kórházból 5millió forintot nyer sorsjegyen. V

2022. febr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet rajta segíteni. Ha saját maga nem tett eddig semmit magáért, akkor valami baj van a fejével.
2022. febr. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

*Bocsi véletlen le Entereztem pont a csattanónál. Szóval nyert 5millió forintot majd vett egy telket elköltözött és végre csak magának élhetett. Akkor volt életében elsőnek igazából boldog, amikor végre önálló lett.

Talán az önállósodás hiánya az ami miatt ennyire le tud csúszni egy ember.

Tudom hogy ezzel nem oldottam meg a problémád,de hát ha segítek egy kicsit is. Remélem minden megoldódik. Sok sikert nektek és neki is az életben!

2022. febr. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Igazán váratlan fordulat; sikersztori 🥰 Örülök, hogy így alakult a nagybátyád élete!
2022. febr. 11. 00:46
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Köszönöm, igen. Valamennyire sikertsztori, de belegondolva hogy ez előtt 40évig csak napról napra élt célok nélkül. Anélkül hogy egy kicsit is előrébb lépett volna az életben elég szomorú. Viszont a te sógornőd még csak 30éves. Előtte áll még az élete nagy része. Remélem sikerülni fog a változás és szebbé válik mindent. ;)
2022. febr. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
26%
Kamu a kérdés.
2022. febr. 11. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
84%
#6 Miből gondolod?
2022. febr. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem kamu, de nyilván nem szerettem volna kiírni a nevét. Tényleg segíteni szeretnék neki, de már nem tudom mit tehetnék.. :)
2022. febr. 11. 01:30
 9/25 Savlekotő ***** válasza:
90%
Nem fogsz tudni segíteni,ilyen beteges szimbiózist nem tudsz szét szedni,mert Gizike vissza megy oda ,Anyuka meg át tapos rajtad ha baba ott maradjon akit magának csinált hogy játszhasson,nincs offenzívája,célja,semmije,30 évesen meghal egyedül mert semmit se engedtek neki. Sajnálom,de 90%ban ilyen esetekben nem tudsz segíteni,főleg ha Nem is akarják a segítségedet...
2022. febr. 11. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%
Rá kell hagyni.
2022. febr. 11. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!