Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyobb összegű kölcsön...

Nagyobb összegű kölcsön szülőktől Mi legyen?

Figyelt kérdés

Elég faramuci helyzetbe kerültünk férjemmel. 10 éve szüleim eladták a házukat és adtak nekünk kölcsönbe 25M forintot ingatlan vásárlásra (ők ajánlották fel). Úgy egyeztünk meg, hogy így családon belül marad, nem kell bank, és 80.000Ft/hó lesz a törlesztő 25 évig (kamat nélkül). Időközben megszorultak, így folyamatosan ment fel a törlesztő részletünk (a végén már 200ezer ft). Aztán 5 éve jöttek, hogy nekik nagyon kell 10M ft, és mivel mi tartozunk nekik, vegyünk fel jelzálog hitelt a házunkra (a bank ugyebár erre kér kamatot, és a végén nekünk ez ugyebár nem 10M ft, hanem kb. 20M, mivel 30 évre vettük fel a hitelt. Azóta nem kértek törlesztőt, de most újra szeretnének kapni.

Na, a kérdésem, hogy ezek után mi mennyivel tartozunk szerintetek? figyelembe véve, hogy nem ebben állapodtunk meg a legelején(vagyis 25 évig fix 80ezer törlesztő), aztán idő előtt kellett 10M-t visszaadni, ráadásul bankot bevonva kamatokkal, stb.



2022. febr. 16. 11:59
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
91%
Mivel nem kértek kamatot, annyival, amennyit még nem törlesztettetek a 25 millióból.
2022. febr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:
Igen, de mivel önhibánkon kívül hitelt kellett nekünk miattuk felvenni, ugyanúgy járjunk el, mintha az nem is lenne? (Hiszen az így nekünk a végén +10millios költséget jelent)
2022. febr. 16. 12:17
 3/56 anonim ***** válasza:
96%

25 milliot kertetek, abbol 10-et kifizettetek+ az evek alatt torlesztettetek valamennyit. Nem kovetitek, hogy mennyit? A maradekot fizessetek ki es ennyi.

Az megint mas teszta, hogy a banknak mennyit kell visszafizetni, de ez ugymond a ti dolgotok, nem a szuloke.

2022. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
91%
Igen, ugyanígy járjatok el. Ha lett volna zsebben 10M, akkor nem lett volna kamatos hitelre szükség, de nem volt. A megegyezett összeg fennmaradó részével tartoztok. Előbb kérték, így tudtátok megoldani, ez nem kellemes, de tárgyilagosan nézve jogosan kérik a pénzüket. Az összeg változtatását nem tartom etikusnak, de nem ti diktáltok jelen esetben.
2022. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
95%
Hát ez a tanuló pénz értem én hogy gonosz a bank meg ez az de ott kész ennyit kértél ennyit kell vissza fizetni tudod előre kész. Itt meg a családi szál is bejön stb ezért szokták mondani hogy pénzkérdésben nincs barátság nincs rokonság
2022. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem még így is jól jártatok, mert ha a banktól a 25 M-t vettétek volna fel, azon jóval több kamat lett volna, mint jelen esetben a 10 M-n.
2022. febr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
74%

Igazából mivel nincs róla papír, ha akarod, semmit nem adsz vissza. Konkrétan felvettetek (elég hüly*e módon miattuk) 10 millió hitelt, ami normális banknál max 12 misi visszafele, nem tudom hogy tudtátok ezt megcsinálni plusz 10 misire. Na de nem is ez a lényeg. Szerintem bőven eleget tettetek ezzel, hogy hitelt vettetek fel miattuk, mert nekik most azonnal kellett 10 millió, nem érdekelte őket hogy adjátok meg. Mire amúgy? Gondolom elbaxták mindenüket, vagy nekik is hitelük volt. Ilyen szülővel én nem is foglalkoznék, aki így zsigereli ki a gyerekét, hitel ide vagy oda, hogy egyszer csak bepattan és ide 10 millióval. Konkrétan ti jobban megszop*átok, mint amennyit kaptatok tőlük.


Ha nagon fair akarsz lenni, hiavatalosan nekik pont mindegy, hogy nektek mennyi a kamat a hitelen, ugyanúgy a fennmaradó összegel tartoztok nekik. Ha tetszik, ha nem. Tehát amit eddig odafizettetek, plusz a 10 millió. Ezt vond ki a 25-ből.

2022. febr. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom az elején lepapiroztatok mindent. Az alapján nézd meg, mennyivel tartoztok még nekik.
2022. febr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
92%
Ha tíz éve volt a hitel, és azóta havonta fizettek; az még a 80ezerrel számolva is majdnem tíz milla. Ha meg időközben többször emeltek... nem jött ki belőle már annyi, hogy bőven visszafizettétek? (Ha a 10 millát is beleveszem.) Számolj utána!
2022. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
80%

Rákerestem az ingatlanhitel kalkulátorban. Ha 25 évre vettetek volna fel 25 milliót, akkor kb. 160 ezer lenne a havi törlesztőtök. (Mostani kamattal; az 5 évvel ezelőttit nem tudom már kiszámolni)

Nem biztos, hogy rosszul jártatok.

2022. febr. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!