Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljunk, akkor ha...

Mit csináljunk, akkor ha nagyon utáljuk a sogornönket, és sajnos nap mint nap kell vele találkozunk? Rádásul mindig mindenbe beleüti az órát! A párommmal sikerült ugy összeugrasztani minket, hogy majdnem elváltunk miatta!

Figyelt kérdés
2008. dec. 16. 11:14
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Semmit,belenyugszol hogy làtnod kell.

Nem kell vele magàndolgokrol beszélned.

Egyszerüen,szia hogy vagy,megvagyok,csào szituàciokat elövenni,és tovàbb sétàlni.

Ha valamilyen magàn dologrol kördez;

Mit csinàlsz este,hol a pàrod,stb stb. egyszerüen mondjad,hogy minden a régi semmi uj,amit megkellene osztanod vele.

Sajnos màs megoldàst nem tudok,max ha elköltöztök egy màsik helyre,ahol nem kell vele talàlkoznotok.

2008. dec. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Detto ugyanez a szitu nálunk, csak annyi külömbséggel, hogy ő a gyereknevelésbe szól bele. Van egy 2 hónapos kisfiunk, és már nagyon elegem lett az észosztásból, így közöltem vele (nem túl finoman) azért mert ő elszúrta a lánya nevelését, és nem éppen mintagyerek, ne az én fiamat akarja ő nevelni, mert ha majd legalább 3 gyereket felnevel akkor meghallgatom a tanácsait, addig nem vagyok rá kíváncsi. Persze beszakdt a feje, de nem izgat, szálljon le rólunk, semmi közünk hozzá! Külömben is ki ő nekem?! Senkim!
2008. dec. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Előző vagyok: Mondd meg neki határozottan, hogy hagyjon békén, semmi köze a magánjellegű dolgaidhoz, mégha nap mint nap is találkoznotok kell! Ja és ne finomkodj, mert az ilyen midnen lében kanál típus nem ért a szép szóból!

Legfeljebb nem fog hozzád szólni pár napig, de ugye ez nem baj? Csak határozottan, mert gondolom te sem szeretnéd ha tönkremenne a kapcsolatod a sógornőd miatt!

2008. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Finoman de határozottan közöld vele hogy vannak dolgok amik nem rá tartoznak. Valamint az is nagyon jó amit első mondott. Átmész, szia hogy van minden rendben c. kapcsolattartásba. Persze mindezt kedvesen, de ennyi, ez a határ. Magánéleti dolgokat ne mondj neki.

Mit csinált amivel ennyire összeugrasztott benneteket?

Ő most a férjed testvére, vagy annak felesége?

2008. dec. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A férjem testvére!De a sogornöm férje még rosszabb!A sogornöm mindenkit aki nem azt csinálja amit szeretne ö megakar veretni!Amugy mindenbe beleszól !A gyerekektöl elkezvel mindenbe!Mit csináljunk ,hova menjünk4Mindig amit ö kitalál csak azt csinálhassuk!Még abba is beleszól, hogy oszuk be a pénzünket!Mért van a férjemnél csak apró pénz!Mindenbe!Rádásul a férjemet ugy betudja oltani!Azt is mondta az én páromnak ,hogy én csak a pénzért vagyok vele!Holott nincs is pénze!Csak amit megkeres!Abból meg a csekkeket fizessük ki,meg kajára kell!Amugymeg nem is keres olyan nagyon sokat!
2008. dec. 16. 14:04
 6/9 A kérdező kommentje:
A sogornöm férje meg még rosszabb!Holott ö meg szeritem aztán végképp senki nekem!
2008. dec. 16. 14:05
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem is az a tapasztalatom,hogy az ilyen minden lébe kanál típus tényleg nem ért semmiből.Hiába próbálod finoman helyre tenni,elengedi a füle mellett.Az ilyen erőszakos embereket csak határozottan lehet leállítani,de abból sértődés van az tuti.Azt sajnos nem értem,hogy a férjedet hogyan tudja "oltogatni"?Felnőtt ép eszű ember nem?Nem tudja hol a helye?Nálunk is kiborult már rég a bili a hasonló stílusú sógornőm miatt,de a férjemmel köztünk ebből sosem voltak nagy viták.Anyósék viszont úgy megharagudtak,hogy a kicsi szemük fényét helyretettem,hogy azóta még az unokáikra sem nagyon kíváncsiak.Amit nem is nagyon bánok,mert belőlük is pont elegem volt.A férjem náluk úgyis egy senki volt,csak a kicsilányukat imádják,Ő csak a húga lábtörlője lehetett mindig.

Én alapjában véve sajnálom,hogy nincs jó családi kapcsolat köztünk,mert nekem nagyon hiányzik,de vannak emberek akikkel nem lehet jóban lenni,mert akkor ők akarják irányítani mások életét is.Nekem nem lenne a képemen bőr azért megsértődni senkire,mert nem hagyja,hogy én intézkedjek náluk.Hihetetlen emberek vannak.

Szerintem csak határozottan tudod elintézni a dolgot,a férjed pedig álljon a sarkára,és tudja hol a helye.Ha nem úgy érzi,hogy a felesége mellett,akkor költözzön össze a sógornőddel.


Minden jót,üdv

2008. dec. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
35%

Ismerem ezt a tipust, ha valami nem ugy van ahogy o elgondolja, jonak latja, akkor veszekedni kezd. Es mindenrol tudni akar, de az egatta vilagon mindenrol, es mindig!! Ha szolsz neki, vagy egy kicsit is nem normalisan valaszolsz neki, akkor pedig neki allj feljebb.

Ezekkel a tipusu emberekkel nem lehet finoman banni, sajnos. Ugyanugy, ahogy ok sem bannak finoman a masikkal, ugyanugy ahogy ok is megmondjak a velemenyuket mindenrol.

Legy kemeny, nem baj ha nem szol hozzad, ha veszekedtek, ha egy kicsit is ugy gondolod, hogy esetleg megbantod. Ne erdekeljen, mert tenyleg tonkreteszi az eleteteket. Mondd meg neki, hogy te ugy gondolod, hogy millio dologhoz egyaltalan semmi de semmi koze. Ti sem vagytok mar ovodasok a ferjeddel, hogy egyfolytaban mindenben ellenoriznie kellene benneteket. Kerd meg, hogy ne legyen ennyire kivancsi, foglalkozzon a sajat dolgaival, ha pedig unalombol teszi amit tesz, akkor keressen maganak foglalatossagot. Nem baj, ha megbantod, es egy kicsit bunkosan szolsz neki, nem baj, mert ezeket nem lehet leallitani szep szoval!

2008. dec. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
66%

Az én sógornőm ugyanilyen,mindíg az észt ossza.Hogy szóljak neki érte?Amíg élek azt hallgatnám az egész családtól!Addig sírna mindenkinek amíg ellenem nem fordítja őket!Volt már erre példa.Csúnyán megsértett/szándékosan/,én megsértődtem,erre ő addig bőgött mindenkinek amíg sorba nekem nem estek,hogy milyen szemét is vagyok én.Elvileg a baj az volt velem,hogy sok pénzt kaptam egyszerre,amit én befektettem.Ez neki nagyon nem tetszett!

Az egyetlen szerencsém,hogy a férjem is utálja.Megvédi bárkivel szemben,de látja a hibáit.Kettőnk közül mellém áll.

Szóval sztem hagyd a sógornőd,széllel szembe nem lehet pisálni!Inkább a férjeddel erősítsd meg a kapcsolatotokat.

Ja és amit még tehetsz,ne szidd neki a hugát,mégiscsak a testvére,és szereti.Esetleg lehet neheztel rád ha szidod.Inkább csak akkor szidd neki ha ő kezdi el.Ezt én is észrevettem,hogy nem mindíg tetszik a férjemnek ha szidom a hugát,valahol mégiscsak érzékenyen érinti,pedig ő is utálja.

2008. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!