Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akinek gyerekkorban váltak el...

Akinek gyerekkorban váltak el a szülei, és a különélő apa/anya soha nem törődött veled válás után, hogy élted meg gyerekként?

Figyelt kérdés
Illetve felnőttként visszatekintve, hogy érint ez most? Kihat a felnőtt életedre?
2022. febr. 21. 16:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
15%

Honnan lehet az ilyet tudni?

Mindenkinek az a természetes alap, amit a gép dobott neki.

AhHOZ viszonyít más dolgokat, ami neki volt, nem lehet az alapot más dolgokhoz viszonyítani, ez képtelenség.

2022. febr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

Én majdnem 40 éves vagyok, és a mai napig nem tudtam feldolgozni. Annyi, hogy a heves gyűlölettől már eljutottam a leszarom azt a rohadékot fázisba.

"Mindenkinek az a természetes alap, amit a gép dobott neki."

- ja, csak amikor életed első pár évében szerető apád van, utána meg lelép, mintha soha nem is léteztél volna, ott azért érezhető az a hangyányi különbség a 2 állapot között.

2022. febr. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
3%
2# gyenge vagy azért
2022. febr. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Már a válás előtt se törődött velem és legalább utána otthon sokkal nyugodtabb volt a légkör, szóval összességében én örültem neki. Persze megvoltak a nehézségei is, de így is azt mondom már felnőttként, hogy örülök neki és kár, hogy anyukám nem lépte meg pár évvel előbb.

Valószínűleg emiatt lett viszonylag későn (20 évesen) az első párkapcsolatom meg voltak önértékelési gondjaim, de idővel sikerült feldolgozni a sérelmeket és már semmiben nem befolyásol az, hogy az apám nem törődött velem. Most 25 éves vagyok, van egy stabil, kiegyensúlyozott kapcsolatom és az életem többi része is rendben van. Az apámmal azóta se lett szorosabb a kapcsolatom, de a haragot sikerült elegednem és egyszerűen már nem érdekel. Nem veszem magamra, tudom, hogy ő ilyen és nem az én hibám, hogy nem kellettem neki.

2022. febr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Soha nem érdekeltem őt, így nagyjából semmi nem változott azután sem, hogy elváltak, sőt, még örültem is neki, hogy nem kell az alkoholista pofáját kerülgetni otthon 🤷‍♀️
2022. febr. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Kihat, persze. De nem úgy, ahogy a kérdés sejteti.


Végignéztem, ahogy apám alkoholizál, és veri anyukámat. És emlékszem, hogy mikor váltak, anyu leültetett, és elmondta, hogy két hetente apám elvihet. 6 éves voltam, nem tudtam, hogy lehet-e szólni a bírónak, hogy én félek apámtól, és ezt nem akarom. Nem jött soha, de évekig volt bennem egy bénító pánik.

2022. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
93%

Korán elváltak, anyám egyedül nevelt fel. utána egy ideig jártunk az apai nagyszülőkhöz, de ez a kapcsolat is megszakadt.

Nem érzem hogy kihatott volna a dolog az életemre, az anyai nagyszüleim kivételesen jó emberek voltak pótolták.

Felnőtt fejjel haragszom egy kicsit apámra hogy nem segített se anyagilag se sehogy anyámnak, de nem hat ki az életemre.

F30

2022. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Gyakorlatilag természetes volt hogy nincsenek szüleim.(2éves voltam)

Nekem nagyszüleim voltak azért írok múlttidőben mert sajnos sok éve meghaltak

Semmijen hatással nincs az életemre

Nem okolom őket semmiért egy fiatal botlásukból születtem.(Soha nem ítéltem őket ez végett mert ítélkezni senkinek nincs joga)

Ha az életben kudarc ért ér nem öket hibáztatom

Úgy gondolom mindenki maga élete kovácsa

Igazából nem szeretem azt sem hogy ha a magam fajta embereket kudarc éri e mögé bújnak

Normális felnött korom lett Semmi nem hullott az ölembe mindenért meg kellett dolgoznom ami egyáltalán nem baj( Tudom becsülni amiért güriztem)Büszke lehetek rá mert az én érdemem!

Nem úgy ahogy a mai fiatalok a szüleiktől elvárják.

Életre lettem nevelve nem lettem kényeztetve!

Köszönöm a nagyszüleimnek hogy így tettek!

2022. febr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
89%
5 éves koromba hagyott ott anyám engem és a 2 éves hugommat apámmal. Jó volt ha egy évbe egyszer elvitt magához. Se anyák napja se semmi... aztán szült akkori párjanak is két gyereket őket szeretem ne essen félre értés. Utána amikor hívott magához, akkor is csak azért mert a kis gyerekek látni akartak. Amikor nagyobb lettem, már én mentem magamtól hozzájuk de akkor is a gyerekek jobban örültek nekem mint ő... Azóta őket is ott hagyta a apjukkal...Csak ők már nagyobbak nehezebb volt nekik anya nélkül élni.. Megint szült egy gyereket már a harmadik férfinek éli világát a négy gyerek nélkül én már felnőttem de mai napig bennem vannak a rossz emlékek... Sajnos a anyai ösztönök nincsenek mindenkinek...
2022. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

3: Nem, nem vagyok gyenge.

Kb. az összes általam ismert embernél erősebb vagyok.

Nálad milliószor erősebb!

2022. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!