Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülő köszöntés polgári...

Szülő köszöntés polgári esküvőn?Hogy oldottátok meg, hogy ne legyen neked szomorú?Milyen érzés volt? (Elhunyt szülő/szülők)

Figyelt kérdés
Fogalmam sincs hogyan zajlik ez az egész. És nem tudom milyen lesz, hogy anya nem lehet ott rajta (elhunyt). Apám pedig kb nem is ismerem és 24 év után nem is akarom. Én sem érdekeltem őt, szóval ő nem jöhet szóba, plusz 17 éves voltam mikor utoljára láttam és beszéltem vele (ez volt az első és utolsó alkalom is egyben). Szóval ha neked nem lehettek ott ti ezt, hogy oldottátok meg úgy, hogy ne legyen olyan szomorú ez az egész? (Félek, hogy kb el fogom sírni magam amíg a vőlegényem fel köszönti az anyukáját, nekem pedig nem lesz ott anya...)

2022. márc. 10. 23:27
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Miért kell szülőt köszönteni? Szóljatok, hogy ezt a részt kihagyjátok a szertartásból, bármit kérhetsz, ez nem kötelező.
2022. márc. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Jóban vagy a szüleivel, szereted őket? Akkor köszöntsétek együtt, és kérd meg az anyakönyvvezetőt, hogy alakítsa úgy a szövegezést is. Ha kéred, belesző egy rövidke megemlékezést a te édesanyádról is, hallottam már ilyet esküvőn, illetve ki volt hagyva a helye az adott szülőnek, oda is elhelyeztek jelképesen egy szál virágot. Nagyon megható volt.


De ha nem szeretnél sírós szitut, simán megbeszélhető az is, hogy ti nem akartok szülőköszöntést, hagyja ki ezt a részt a programból.

Csak jelezzétek előre anyóséknak, hogy miért nincs, nehogy magukra vegyék.

2022. márc. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%
Én fixen kihagynám a programból, amúgy sem értem mi értelme.
2022. márc. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%
Polgárin nem szokott ilyesmi lenni szvsz.
2022. márc. 11. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Hagyjatok ki!


Ez a nap szóljon rolatok, és ne a múlt sebeirol.


Sok boldogságot!

2022. márc. 11. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
15%
Esetleg keresztszülőd vagy nagyszülöd akit érzel magadhoz olyan közel?
2022. márc. 11. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
96%
Kihagyjátok szimplán.
2022. márc. 11. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem az lenne a lényeg, hogy a ti szerelmeteket ünnepeljétek? Az ilyen felesleges és kellemetlen “protokollok” miatt utálom az esküvőket. Szóval én tuti kihagynám ezt, tök egyértelmű.
2022. márc. 11. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
22%

Miért kéne mindkettőjüknek! kihagyni?

Komolyan nem értem.

Attól, mert neki nem él az édesanyja, a leendő férjének se legyen?


Nekem eszem ágában nem lenne önhatalmúlag így dönteni, csak mert már nincs anyám (tényleg nincs, 20 éve)

2022. márc. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
74%
Mert mi értelme az egész szülő köszöntésnek?
2022. márc. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!