Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alkoholista apa - mártír...

Alkoholista apa - mártír nagymama ilyen esetben mit csináljak?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kíváncsi vagyok mások hogy látják a családi helyzetemet illetve azt, hogy mit kellene tennem. Röviden megpróbálom összefoglalni:Apám alkoholista már évek óta, anyám elhagyott még 1 éves koromban, most külföldön él. Nagyimmal és apámmal nőttem fel.Papám pár éve meghalt. Apám évek óta alkoholizál, nagymamám pedig egy tipikus mártír, aki istápolja apámat, ugyan szokott civakodni vele, de végülis mindent elnéz neki.Apám többször is megverte már a saját anyját.Engem nem bánt, velem csak üvölt. Én el fogok költözni, meg korábban is egyedül éltem már, viszont nagyim mostanában sokat sajnáltatja magát, hogy ő ezt nem bírja, ugyanakkor mindig megalkuvó, nem látom benne azt, hogy pl. ki tudná tenni apámat a házból, ezért menekülök én, már évek óta.Azt mondja hogy mégiscsak a gyereke. Egy ismerősöm szerint nagyim nem szeret engem és apámat jobban figyelembe veszi. Ti mit gondoltok erről a helyzetről és mit tudnék csinálni én?

2022. márc. 17. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ő saruk, te egyet tehetsz, megint elköltözöl. Nem a te dolgod, nem tudod őket megmenteni, viszont el tudod rontani a magad életét, ha a saját dolgaid helyett őrájuk függeszkedsz.
2022. márc. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz csinálni, ne is akarj! Ezt ők ketten felnőttként lemeccselik. Hagyd őket magukra, nem tudod a felelősséget vállalni a nagyanyád tetteiért! Mártirkodás helyett észszerűen cselekednie kellett volna.
2022. márc. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb, amit tehetsz, hogy elköltözöl, éled a saját életedet, és egyértelmű határokat húzol meg a velük való kapcsolatodban. Ahogy az előző válaszolók is írták, sajnos az ilyen embereket tényleg nem lehet megmenteni, de a saját életedet még van lehetőséged jó irányba terelni.
2022. márc. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
"Engem nem bánt, velem csak üvölt." - de, bánt, csak nem jut el a tettlegességig. Bántani szavakkal is lehet.
2022. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem tehetsz ez ügyben... Apád mindig is a kicsi fiacskaja lesz, akármit is fog tenni!

Az én apám is kőkemény alkoholista volt! Miután meghalt az anyja(a nagymamám), folyamatosan csúszott lefelé a lejtőn, míg végül elitta az eszét is, és autószerelő helyett csak közmunkás lett... Apám nemem élte meg a 60. életévét...

A saját anyjának dugdosnia kellett a pénztárcáját, mert meglopta a saját fia... Meg minket is...

Mégis mindig védte! Már csak a halálos ágyán ismerte el úgy ahogy, hogy milyen ember a fia! De, addig mindig ő volt a kicsi fia... Sosem ismerte el, hogy alkoholista a fia... Nem tűrte el azt sem, ha ezt megemlítették neki!

A te nagymamád is ilyen lehet! Sosem fogja elismerni, hogy ez így nem állapot! Lépj le, és néha látogasd majd meg őket!

Gondolom, a párodat nem ilyen helyzetbe akarod haza vinni...

2022. márc. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem családjában is van alkoholista, nem agresszív, de elissza az összes pénzt a 3 gyereke elől. Ott is védi az anyja, hát istenem, megérdemli munka után azt a kis piát, mert elfáradt, még pénzt is ad neki rá a kis nyugdíjából.
2022. márc. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen igazatok lehet, hogy nem sokat tudok tenni, viszont azért bennem van, hogy féltem nagyimat, mert apám már többször is megtámadta és volt egy két durva eset.. Viszont attól is tartok, hogy pl. nagyim hiába költözne el, lehet megesne rajta a szíve és távolról is segítené apámat. Nemtudom. Az a baj, hogy nem tud vele kicsit sem “kemény” lenni.
2022. márc. 17. 20:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Ilyenekkel nem angyon elhet mit ekzdeni.
2022. márc. 17. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az öngyilkosságnak egy sajátos válfaja, amit a nagyanyád művel. Maximum add meg neki a címedet azzal, hogy bármikor odamehet hozzád, ha baj van.
2022. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 hgwell ***** válasza:

Ha apád előtted is iszik akkor menekülj onnan azonnal!

Az is megeshet mamád összeroppan a végén.Valójában a mamád szemilis és attól nyugszik le hogy üvöltenek vele de csak apudtol tudja elviselni kulonben ongyilkos lenne.

Hagyd ott a házat!

A végén te is csak belecsúszol a levébe. Szerintem fiatal vagy te még hogy elessel.

2022. máj. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!