Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van két kisfiam egyik 3 és...

Van két kisfiam egyik 3 és fél éves,az előző kapcsolatomból,a másik 3 hónapos lesz,a mostani páromtól. Két-három hete nagyon megromlott a kapcsolatunk,a veszekedések mindennapossá váltak.Nem tudom mit tegyek! Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Most albérletben lakunk,de folyamatban van egy ház vételünk.Szóval jól összevesztünk,és először megállapodtunk,hogy kivesz egy albérletet,a gyerekeknek és nekem,aztán felajánlotta azt a megoldást,hogy megvesszük a házat,odaköltözünk,együtt élünk,de mégis külön.Megegyeztünk abban,hogy lezártuk a kapcsolatunkat,és a gyerekek miatt együtt maradunk.Nem érzek már szerelmet,de mégis ha arra gondolok,hogy más nőt ölel,csókol,szeret,akkor úgy érzem megbolondulok!Sok hibát követtem el,de soha nem csaltam meg,és most is azt mondom,hogy soha nem kell már más,de neki szerintem hamarosan lesz valakije,és nem tudom,hogy hogyan tudom ezt elviselni.Azt is elviselem,hogy ne szeressen,ne érjen hozzám,hogy nem akar tőlem semmit,de azt nem bírom,hogy esetleg mással van,és haza jön mit aki jól végezte dolgát!Mit csináljak?Szükségem van társra,és őrá,mégha csak ilyen módon is.Nem tudnék már mással együtt lenni,főleg nem szerelemből.Fontosak a gyerekeim,a nagyobbik fiamnak sem volt apukája,nem akarom,hogy a kisebbiknek se legyen.Nagyon jól bánik a gyerekekkel,szereti őket,még a nagyobbikat is,mintha a sajátja lenne.Nem tudom mi legyen!Most frissek a sebeink,lehet,hogy majd idővel egymásra találunk újra?Vagy költözzünk külön még most?Félek az egyedülléttől,főleg két gyerekkel.Dolgozni még nem tudok,mert nagyon pici a baba.Szükségem van rá minden téren,csak nem tudom hogyan győzzem le a féltékenységem!Karácsonykor megy a haverjával bulizni,és a haverja olyan,hogy beleviszi mindenféle nőzésbe.Én meg majd otthon bőgök,és rettegek,meg megőrülök a gondolattól,hogy lehet,hogy épp más nőt csókol!Tanácstalan vagyok,de azt tudom,hogy így vagy úgy magam mellett akarom tudni!
2008. dec. 17. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:
95%

Csak a gyerekek miatt együtt maradni a legnagyobb hiba, amit elkövethettek a gyerek kárára.

Inkább költözzetek teljesen külön és éljetek teljesen külön, mint hogy a gyerek stresszben nőjön fel, és a fejetekhez vágja, hogy miattatok lett "idegroncs".

(egy "gyerekek miatt együtt maradt" pár idősebbik gyereke, akinek már elfogyott az ereje, és nagyon elege van a szülőkből)

2008. dec. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
60%

A hazvetelt ha meg meglehet, akkor akadalyozzatok meg szerintem, es maradjatok az alberletben ahol vagytok. Koncentralj a gyerekekre, mert szerintem elegge a pasikkal vagy inkabb elfoglalva. Ok, hogy mindenkinek tarsra van szuksege, ez az elet rendje, de azert en ugy gondolom, hogy egyik kapcsolatbol mesz a masikba, es ez meg nem is akkora nagy tragedia, hanem a rossz az az egeszbol, hogy mindegyikbol szuletik gyermeked.

En a helyedben soha tobbet nem szulnek mar, mert a levet a gyerekek isszak meg annak, hogy tegedet boldogan nem latnak. Sirsz, ideges vagy gondolom, es boldogtalan. Igy gyereket nevelni felelotlenseg, es nem tudom mi volt az, amit irtal, hogy sokat hibaztal te is. Remelem tanultal a hibaidbol mar, es figyelsz jobban a gyerekekre, mert idegileg, lelkileg tonkre fognak menni!

Maradjatok az alberletben, es majd meglatjatok hogy alakul a dolog, de kozosen hazat nehogy vegyetek. Ha tovabbra is veszekedtek, akkor koltozzetek kulon!

2008. dec. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem akarok több gyereket,és azt hiszem egy kicsit félreértettél.Nem akarok más férfit a páromon kívül,mert nagyon szeretem,bár talán a szerelem elmúl,de ki tudja,még újra lángra lobbanhat egyszer.Hibáim közt szerepel,hogy nem foglalkoztam vele úgy és annyit amennyit kellett volna,a szexuális életünk már egy nagy nulla volt,mert nem kívántam magát a szexet.Volt hogy sokat költöttem a kelleténél,mert így akartam pótolni a boldogságot talán,nem tudom.Na mindegy,ezt azt egészet talán csak az érti meg aki volt,vagy van hasonló helyzetben,és nem gyerekként,hanem anyaként,nőként.
2008. dec. 17. 11:17
 4/10 A kérdező kommentje:
A gyerekeim a legfontosabbak,épp azért nem szeretném ha apa élkül nőnének fel.Nekem sem volt apám,tudom milyen.
2008. dec. 17. 11:19
 5/10 anonim válasza:
80%
Szia! Megkérdezhetném hogy a párod hogy vélekedik a helyzetről? Ő egyszerűen belement, vagy ő kezdeményezet? esetleg te akartad hogy abbamaradjon a kapcsolatotok?
2008. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem érted. Itt már nem te vagy a fontosabb, hanem a gyerekeid nyugalma.

Ha azt akarod, hogy felnőttként szemrehányást tegyen neked, hogy miért vállaltad őket, ha nem törődtél azzal, hogy nyugodt légkörben nőhessenek fel, és megkíméld őket a szülők konfliktusaitól, akkor csináld így, gondolom, jól fog esni 15-20 év múlva, hogy "nem voltál jó anya".

Igen, kell az apa a gyereknek, de azt külön fedél alatt élve is megkaphatják. Hidd el, rosszabb folyamatos stresszben felnőni, mint külön a szülőtől, de legalább nyugiban.

Én ma reggel is arra ébredtem hajnalban, hogy a szüleim veszekednek. Mondhatom "szuper" volt ezt hamarabb meghallani, mint a madaraim csivitelését.

2008. dec. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

szia,

én azt olvasom k soraidból, hogy sok mindenért magadat okolod. ezt felejtsd el. 3 hónapja szültél, egyáltalán nem meglepő, hogy a gondolataid egy ideje nem a szex körül forognak. el ne hidd, hogy a te hibádból fajultak idáig a dolgok. milyen dolog az, hogy a karácsonyt a haverjaival akarja tölteni? akármilyen is otthon a légkör, egy normális szülő félreteszi ilyenkor a sérelmeit és a családdal tölti a karácsonyt békében, szeretetben. nem tudom hány éves a párod, de biztosan nem érett még meg az apaszerepre. az egyedülléttől pedig ne félj, így ki vagy szolgáltatva neki, függsz tőle. kell neki egy jó nagy pofon, attól talán helyrebillen a kis agya és talán ráébred mi a fontos számára. azt a pofont meg csak úgy kapja meg, ha a sarkadra állsz, menjen ha akar. nehogy már azt higgye, hogy neked nem akadna más és nem boldogulsz nélküle. azért is megmutatnám. szüleidre, barátaidra biztosan támaszkodhatnál ebben a helyzetben. ezek olyanok mint a pórázon tartott kutyák. el akar menni, ha meg elengeded, úgyis visszajön. de ha mégsem jön vissza, azért nem kár.

2008. dec. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A párom akarta,hogy vége legyen,vagyis hogy ha együtt is élünk,akkor is külön.Én csak úgy akarok így élni,ha tudunk normális emberi hangon beszélni egymással és veszekedés nélkül,ezzel talán nem is lesz baj,csak megszokni ezt a helyzetet nem könnyű!Meg valahogy azt nem akarom,hogy más nővel legyen!Úgy állapodtunk meg,hogy ha nem tudunk normálisan így együtt élni akkor külön megyünk.Ha működik,veszekedések nélkül,akkor azt gondolom,hogy nem teszek rosszat a gyerekeimmel,és nem hinném,hogy ettől szar anya lennél.Csak azt szeretém,ha családban nőnének fel.És igen,valamennyire függök tőle,hisz nem tudok dolgozni,így elég nehéz lenne megélni két gyerekkel,abból a pénzből amit utánnuk kapok.Azt szeretném,ha meg lenne mindenük,és nem szenvednének semmiben hiányt,sem apában,sem másban!Ez olyan nagy bűn?!

Valóban magamat okolom,hisz tényleg hibás vagyok,bár tudom,hogy egy hibás sosincs!Most azt találtam ki,hogy ha ő elmegy bulizni karácsonykor,akkor én meg szilveszterkor megyek,ő meg marad a gyerekkel.Beleegyezett,de talán majd akkor éjjel én is hiányzom neki,és majd mardossa a féltékenység remélem,ha meg nem akkor tényleg elmúlt már minden.

2008. dec. 17. 14:51
 9/10 anonim ***** válasza:
76%
Ezt a féltékenykedést verd ki a fejedből,ha külön akar lakni,annak megvan az oka.Semmit nem tudsz tenni ebben a helyzetben,nem tudod megakadályozni,hogy mással jöjjön össze.Én szintén ebben a helyzetben voltam,tudom mit érzel!De sikerült tovább lépnem és azóta férjnél vagyok,a férjemmel imádjuk egymást és imádja az én két gyermekemet is!Lépj túl rajta,mert a gyerekek látják kárát!
2008. dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem fogja mardosni a féltékenység. De ez így hosszú távon nem fog működni. Ebben én most mernék fogadni, és a lottó főnyereményét is rá merném tenni.
2008. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!