Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvéremmel lakom, de...

Unokatestvéremmel lakom, de szeretnék inkább egyedül. Hogy mondjam meg neki, ha tudom, hogy ezzel nehézséget okozok?

Figyelt kérdés

Az enyém a lakás.

Mind a ketten egyetemisták vagyunk, januárban költözött be.


Fizet egy jelképes lakbért és a rezsi felét, de rájöttem, hogy nagyon rossz ötlet volt ez így. Nem megy nekem az, hogy egy lakásban valakivel együtt lakni... Nem szívat direkt, de csinál olyanokat, amiktől néha a hajamat tépem.

Pl. a használt betétet ott hagyja a fürdőszobában, wc-ben a mosdókagylón, szennyeskosáron. Van szárítógép, ennek ellenére a vizes ruhákat simán benne hagyja két napig is a mosógépben, mert "elfelejti". Szerda este főz valamit mondjuk, az alapanyagokból a szemét, a mosatlan, meg a maradék még ott van a konyhában pénteken is. Vagy kitakarítottam múlt héten a lakást, tényleg minden ragyogott, de a szemetet elfelejtettem levinni. Már nem voltam otthon, írtam neki, hogy vigye már le. Ma hazajöttem reggel, látom, hogy a teli szemeteszsákot berakta az étkezőasztal alá, nem vitte le...

Ha hazamegy mondjuk hétvégére és visszajön, a bőröndjét a nappali közepére teszi, onnan pakol ki, de akkor a bőrönd 3 napig minimum itt van cuccal, ruhákkal tele és kerülgetjük.

Én pedig nagyon pedáns vagyok, utálom, ha rendetlenség van körülöttem.

Vagy most próbálkozom ezzel a mealprep témával, elrakom a hűtőbe minden vasárnap szerdáig. Van, hogy hétfő estére már semmi nincs belőle, mert "hát ő azt hitte, hogy az maradék". Ugyanez van a reggelivel, én nagyon szeretem a chia pudingot, azt ugye előtte nap kell megcsinálni. Nem egyszer volt az, hogy felkelek, keresem, aztán látom, hogy a tartó, amiben volt, ott van üresen a konyhapulton...

Vagy bevásárolok valamihez, ő meg kérdés nélkül felhasználja az alapanyagokat máshoz.


20 ezret fizet + a rezsit, a környéken egy szoba bérleti díja is 60-70 ezertől indul minimum. A szülei elég rosszul állnak anyagilag, szóval ezért is fizet ennyire keveset. Tudom, hogy ezzel biztos gondot okozom nekik, de már ott tartok, hogy kerülöm, ha tudom, hogy itthon lesz, inkább barátomnál alszom, vagy barátnőknél.

Határozatlan időre szól a szerződés.



2022. márc. 22. 11:33
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
98%

Én megbeszélném vele, hogy nem úgy alakult ez, ahogyan vártad volna. És nem szeretnél tovább vele élni, mert nagyon mások vagytok.

Szerintem nem lehet elvárni, hogy te elviseld és te alkalmazkodj. Neki kellene figyelni, rendet tartani, ha már ilyen olcsón ott lakhat.

2022. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
97%
Próbàltàl vele beszèlni? Én ezt tenném. Mond el, hogy te nem szeretsz kupiba èlni, és azt sem, hogy amit magadnak veszel eltűnik. Ha nem vàltoztat mehet. Oké, hogy rokon, de én sem szeretnèm hogy a legyek köpjenek meg, mert trehàny
2022. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:

Hát már beszéltem vele többször, az az igazság.

Meg sokszor az arcomon is látszódik, hogyha nem tetszik valami... Ő is tudja ezt, mert van, hogy úgy ír rám, hogy "tudom, hogy nagyon fogsz utálni...", vagy "ne ölj meg, ha hazaérsz majd".

2022. márc. 22. 11:44
 4/51 anonim ***** válasza:
88%
Leültél már vele és elmondtad neki, hogy figyelj Gizi ez és ez zavar?
2022. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
87%
Bocsánat most látom, hogy igen már beszéltél vele. 4-es voltam
2022. márc. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
95%
Ha már beszéltél vele többször, akkor én megmondanám, hogy ha megint előfordulnak azok, amikről beszéltünk, akkor költözz el.
2022. márc. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
94%
A tanév végét már megvárnám, ha rosszul állnak anyagilag nehogy az utcára kerüljön. (Ilyenkor nem igazán vannak már szabad kollégiumi helyek.)
2022. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
93%
En megmondanam neki, hogy kap meg 2 hetet, ha addig nem valtoztat, akkor mehet azonnali hataridovel, mivel nincs a szerzodesben megkotve semmi ilyesmi. Mivel a te alberleted, re fizeted a nagyobb reszt, neki csak alkalmazkodnia kellene (en sem vagyok rendmanias, de az mi, higy a hasznalt betetet szanaszet hagyja, meg megeszi a kajad...).
2022. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
93%
Én is a tanév végével mondanék fel neki. Akkor lesz ideje új helyet keresni és szeptembertől máshol produkálni ezt a tapló viselkedést.
2022. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem MOST jelezd neki, hogy tanév végéig maradhat, de ősztől nincs folytatás.

Így lesz ideje keresgélni. Ezt a 3 hónapot próbáld kibírni vele, aztán fellélegezhetsz.


Én egyébként férfi vagyok, úgyhogy a fejemben úgy fordítottam le ezeket a dolgokat, hogy ha egyedülálló lennék, és egy nővel összejönnék, egy idő után összeköltöznénk, akkor hogyan reagálnám le. Nos, lehetne akármilyen csinos, kedves stb., de hanyatt-homlok menekülnék ebből a kapcsolatból. Tényleg, el se tudom képzelni, hogy milyen férfi viselné őt így el. Vagy sose akar tartós kapcsolatot senkivel?

2022. márc. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!