Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mostanaban egyre jobban...

Mostanaban egyre jobban viragzik a vallalkozasom , es szeretnem segiteni a szuleimet , ti minek orulnetek jobban ? Ha pl: kezbe adnek 10 millio forintot ,hogy koltsd amire szukseged van vagy inkabb megvennem nekik amit en gondolok folyt.

Figyelt kérdés
Gondolok itt uj autora , hazfelujitasra , nyaralasra stb. (Oket ismerve valoszinuleg inkabb a penzt eltennek es ugyan ugy “szukosen” elnenek , mert azt gondolnak ,hogy ez az elet ami nekik jar)

2022. márc. 23. 01:46
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%

Mi lenne ha megkérdeznéd, hogy ők mire vágynak?

Nem úgy, hogy van 10 milliód rájuk, csak úgy egyszerűen, hogy 5-10 éves távlatban mik azok a dolgok, amik megkönnyítenék az életüket, van -e álomnyaralásuk, mit csinálnának meg, ha házfelújításba kezdenének!?

Azzal nem fogsz örömöt okozni, hogy a saját igényeid, vagy másokét rájuk kényszeríted!

Még az sem biztos, hogy a pénzed nekik segítség, lehet, hogy az, hogy megszervezed, segítesz lebonyolítani elég, sőt lehet túl sok támogatás is.

2022. márc. 23. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Ha azt gondolják,nekik csak ez jár,akkor semmiképp ne pénzt adj. Fizess ki nekik élményeket. Ne kocsit,ne házat,annak ilyen hozzáállással nem fognak örülni.

Pl;wellnes hétvége,átváltoztatunk szalon,birkostoló túra stb. Milyen idősek a szüleid?

2022. márc. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
30%
Borkóstoló 🥴
2022. márc. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%
Hát én pl. a pénzzel tudnék mit kezdeni de ha szüleid eltennék a pénzt akkor én a helyedbe azt figyelném hogy mire mondják azt, hogy de jó volna. És kérdezgetném mit szólna ehhez vagy ahhoz a ruhához, eszközhöz, lakasfelujitashoz hogy képzelné el vagy melyik a kedvenc országa és stb. és stb.
2022. márc. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
91%
Kérdezd meg, hogy benne lennének-e egy közös nyaralásban veled (és tesóddal ha van.) Általában szoktak örülni a szülők a közös időtöltésnek, jobban mint bárminek. Eléjük rakasz 4-5 különböző úti célt, hogy válasszanak melyik országot/vàrost néznék meg szívesen. A nyaralás alkalmával meg tudsz velük beszélni a jövőről, meg hogy mi a vágyuk, így tudni fogod merre tovább a támogatásukkal.
2022. márc. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Rendes vagy, de te ismered a szüleidet. Ha olyanok mint az én szüleim, akkor semmit, nincs értelme. Nekem nem megy ilyen jól mint neked, de azért jól élek, tudnék segíteni nekik, de nekik minden jó úgy ahogy van. Akinek nem tetszik valami, akkor majd kicseréli, ha az övé lesz. Nyaraláson nem érzik jól magukat, a drága kocsit pedig nem csak megvenni kell, hanem fenn is kell tartani. Annak meg nincs értelme, hogy a számlájukon legyen a pénz, inkább felhasználom másra.
2022. márc. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
39%
Egy új konyhànak vagy fürdőszobânak biztos hogy örülne anyukàd de persze kérdezd meg trükkösen hogy minek örülnènek és azt valósítsd meg.
2022. márc. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a pénznek több értelme van. Ez, hogy összevásárolgatok nekik amit gondolok, olyan lesajnáló, és alamizsna jellegű. Én nem örülnék az ilyesminek.

Egyébként szép gesztus, hogy támogatni akarod őket.

2022. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

A nyaralással az a baj, hogy van, akinek problémát jelent. Például ha tart valami állatot, akkor kell valaki, aki gondozza azalatt. Ráadásul sokaknak, akik szűkösen élnek, nem feltétlenül van annyi, és olyan ruhájuk, amiben elmennének egy nyaralásra.

Ha szűkösen élnek, akkor a pénzt sokan eltérnek a "meg szűkösebb" időkre.

Te ismered a szüleidet.

Szerintem a legegyszerűbb lenne, ha megkérdeznéd őket, mit szeretnének, úgy, hogy bevállalod a szervezést, beszerzést is.

És még egy: biztos vagy benne, hogy ilyen jellegű segítséget elfogadnak? Szintén te ismered őket ...

2022. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nézz szét a házban, mi szorulna frissitésre. Dekoráció, új mosógép, apukádnak új tv. Ilyesmik. Otthon érzi magát a legjobban mindenki, tedd még komfortosabbá. Nagy bevásárlás, új függöny, szép kert egy hintával, kis asztallal. Ha olyanok hogy nem fogadnák el a pénzt vagy ajándékot akkor aprólékosan vidd, ne mindent egyszerre.
2022. márc. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!