Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mozaikcsalád, hogyan működhet?

Mozaikcsalád, hogyan működhet?

Figyelt kérdés
Nemrégiben házasodtam meg az immáron férjemmel, neki az előző kapcsolatából született egy gyereke, aki most 7 éves, nekem is van egy 10 évesem. Az exével a gyerek születése után különmentek, jó kapcsolatban voltak, amíg mi meg nem ismerkedtünk (másfél éve). A kapcsolatuk megromlott, a gyereket az anyja uszítja ellenem, sértő üzeneteket írogat, szid a gyereknek - mintha bármiről is tehetnék - evégett nem sokat jön hozzánk a gyerek és barátságtalan az apjával is. A történetet bonyolítja, hogy én babát várok és még nem tudja sem a gyerkőc sem az anyja. Hogyan változott ezek után a kapcsolatotok a gyerekkel, miután megtudta, hogy lesz egy féltesója? Az ex biztos cirkuszolni fog, az esküvőnk miatt is balhézott már, de ő érdekel ebben a sztoriban a legkevésbé.

2022. márc. 25. 11:11
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
76%

Ez föleg a férjed témája, neki kellene az ex-et leállítani, meg a gyerekkel alaposan, komolyan elbeszélgetni. Egy 7 éves már nem pici, és ha öszintén elmondja neki az apja, hogy miért nem nüködött az anyjával a kapcsolat, meg hogy ö, az apa szomorú, hogy a gyereke negatívan áll hozzátok, az sokat segíthet.

Nálunk egy hasonló korú gyerek esetében gyakorlatilag 180 fokos fordulatot hozott velünk szemben egy ilyen beszélgetés. (Részletesebben legfeljebb neked megírom privátban, itt nem szeretném kiírni)

2022. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Beszélni kell a fejével hogy fogja magát picit vissza.
2022. márc. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Kedves 1-es, érdekelne bővebben a történetetek, várom a privát üzenetet! :)
2022. márc. 25. 11:29
 4/28 anonim ***** válasza:
86%

Nálunk én vállaltam be a konfliktust, és bár biztos jön, hogy semmi közöm az exfeleséghez új feleségkét, úgy gondoltam, inkább velem balhézzon, rám fújjon, mint a férjemre. Ha engem utál, az a gyerek szemében mégis más, mintha az apját köpködné állandóan.

Egyszerűen elmondtam, hogy a gyereke nem hülye, lehet, hogy most az apja ellen tudja fordítani, de vigyázzon, mert előbb-utóbb felnő, és nem fogja díjazni, mikor rájön, hogy az anyja szándékosan hazudozott, és az apja ellenn beszélt.

2022. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
12%

Ha tudod, hogy annak a férfinak gyereke van, akkor nem kezdesz vele, hanem inkább arra ösztönzöd, hogy hozza helyre a kapcsolatát a gyereke anyjával, nem pedig szétrakod a lábad, és mostoha testvérkéket gyártasz...

Amit tettél és teszel, nem más, mint szemétkedés egy ártatlan gyerekkel.

Ja persze, hogy téged dobott a te gyereked apja..., akkor már másnak se legyen jó, mi? Bravó!

2022. márc. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
5-ös ezzel sok más embernél sem leszel népszerű, biztos téged is kivágott az exed mint macskát. Jó hogy már nem az exek fogják meghatározni az exük életét és azért nem fognak az emberek ismerkedni, mert a nőnek/férfinak már van egy gyereke vagy egy olyan hibbant exe mint te...bár az ilyen korlátolt emberek nem is látnak az orruktól távolabb, szóval legközelebb maradj inkább csendben mielőtt megnyilvánulsz! Többieknek köszönöm a választ!
2022. márc. 25. 14:11
 7/28 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk is. Mikor megismertem a férjemet, már 10 éve elváltak. Semmi bajuk nem is volt a felnőtt lányának meg fiának velem. Egészen addig amíg egy szomorú borús napon, közölte velük a férjem hogy testvérük lesz. A fiú örült, a lánya meg nem szólt semmit. Na azóta aknamunkába kezdett a lánya, szét akart minket szedni, azt akarta hogy hagyjam el az apját és takarodjak el a gyerekemmel együtt (azt üvöltötte magamnak szültem). Végül a férjem ezt a viselkedést nem engedte neki, mi nem váltunk el, úgyhogy örök harag a lánya részéről. Amúgy felnőtt. Szerintem ilyenkor nem csak az apjukat féltik, hogy most az jobban fogja szeretni a kicsit, hanem már az is megfordul a fejükben hogy esetleg osztozkodni kell majd.
2022. márc. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%

7-re:

Szerintem is.

Gondolom az apját fejőstehénnek nézte, és rájött, hogy ez most változni fog.

2022. márc. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
66%
5-ös, olyan primitív vagy és sötét, hogy a negró világít a szádban.
2022. márc. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
76%
Jéé.... Igen. Nem változott a fejőstehén szerepe amúgy. Kiperkáltuk a költségeit, most már saját lábán áll. De amúgy sokszor háttérbe szorult pl a közös gyerekünk, meg én, mert azt mondta a férjem hogy most össze kell húzni a nadrágszíjat. A nagy lánynak nem mondta. Meg kölcsönt akart felvenni hogy majd a férjem segítsen fizetni. Jelzálogot is akart erre a házra, amiben mi élünk. Azért persze a férjem egy végtelenül naiv ember,azt hitte hogy ha mindent megad neki anyagilag akkor majd szeretni fogja a lánykája, de ezekbe már nem ment bele. Azt hiszem elásna minket a nagylány ha tehetné. Amúgy az volt a furcsa hogy mindig azt hangoztatta hogy "apám háza" meg "takarodj az apám házából" meg "az én szobámban alszol", holott ő 15 éve nem él itt. Én pedig nem pucér seggel jöttem ide.
2022. márc. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!