Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor és hogyan költöztetek...

Mikor és hogyan költöztetek el otthonról, mennyi pénzzel? Kort és nemet is írjatok.

Figyelt kérdés
Mi volt a kiváltó ok?

2022. márc. 29. 11:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

2018-ban diplomáztam le (ekkor huszonhárom éves voltam), ezt követően költöztem külföldre, ahol egy helyi barátnőmmel és egy spanyol lánnyal béreltünk közösen lakást.

Három évi diákmunka és családi örökség nyomán közel két millió forinttal költöztem ki.

A kiváltó ok az volt, hogy mindig vágytam külföldre (ennek több oka volt, de itt most nem ez a téma), és ekkora éreztem úgy, hogy minden szempontból készen állok rá, hogy ilyen mértékben kiszálljak az otthoni fészekből.

2022. márc. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

+ Nő vagyok, egy hónapja lettem huszonhét éves.

(#2)

2022. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell kiváltó ok. Felnőtt vagyok. Saját házat akartam, saját családot, a magam ura lenni a saját udvaromon, a saját konyhámban. Ez nem azt jelenti, hogy valaki nem szereti a szüleit, vagy nem látogatja meg őket.

Elköltöztem albérletbe, majd onnan megvettük a házunkat a párommal. Mikor albérletbe mentünk, annyi pénzünk volt, hogy kitudtunk fizetni mindent az első 3 hónapra. Utána már az a havi keresetekből gazdálkodtunk. A ház megvételével aztán lenulláztuk magunkat, mindent az elejéről kezdtünk megint. :)

2022. márc. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
97%
Szobát bérletem, 21 voltam. Akkor az 1 havi előlegre volt csak pénzem. Mimimálbéres állásom volt. Azért költöztem többnyire mert nem éreztem magam jól otthon, voltak problémák amiket most nem írok le. De nagyon jó döntés volt, mert rájöttem mennyire jó családtól függetlenül élni még akkor is ha lakótársam vannak.
2022. márc. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Metionin ***** válasza:
97%
19, koliba költöztem egyetem miatt, 60 ezer forintom volt nyári munkából, ami fedezte decemberig a kolidíjamat meg a bérletemet. A kajáért meg a többiért már dolgozni kellett. Ilyen kiváltó ok nem igazán volt, evidens volt, hogy el kell költöznöm, ha tovább akarok tanulni és az is, hogy onnantól kezdve magamat tartom el.
2022. márc. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
20 évesen, egyetemre mentem egy másik városba. Nagyjából 800 ezer forinttal a számlámon. Ebből álltam a kolit, kaját, mindent. Aztán ehhez jött némi ösztöndíj, később pedig dolgozni is tudtam már, így sosem nulláztam le magam. A "kezdőtőkém" egyébként abból jött össze, hogy a szüleim pár évig félrerakták nekem a családi pótlékot, ami a fogyatékosságom miatt magasabb összegű volt, és amikor felvettek egyetemre, átutalták a számlámra.
2022. márc. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
97%
18 éves koromban költöztem oda az akkori páromhoz, gyakorlatilag menekülés volt a rossz otthoni körülmények miatt. Nem sokkal azután kezdtem el dolgozni, így nagyjából csak a ruháimat vittem.(utána 12 évig éltünk együtt)
2022. márc. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

20 evesen koltoztem el, szobat vettem ki, 2 havi kaucio+ targyhavi lakber volt a “zsebemben”, ez akkoriban talan olyan 150 ezer volt. Na meg ugye a szamlamon mar ott volt az adott havi fizum, munkahelyet nem valtottam.


Semmi extra indok nem volt, mar dolgoztam egy ideje, egyszeruen csak el akartam koltozni, mert el tudtam tartani magam.

2022. márc. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
veglegesen 27 evesen, akkor vegeztem el az eyetemet es koltoztem kulfoldre. kivalto okok: parom kulfoldi, magyarul nem beszel, Mo gazdasaga a beka segge alatt
2022. márc. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
96%

19 évesen, kb 2millióval (suli alatt végig dolgoztam + kaptam is valamennyit).

Külföldön éltem/élek, csak másik városba költöztem egyetem miatt. 2 év telt el, azóta dolgozok és tanulok.

L

2022. márc. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!