Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az idősebb férfi generációban...

Az idősebb férfi generációban tényleg ennyi az életképtelen?

Figyelt kérdés

Pl elvárják,hogy a nő főzzön rájuk.Vegyen nekik ruhaneműt,pl zokni,alsónadrág.Ha munkába mennek készítse össze a holmijukat.


Apám szerint a legtöbb munkatársának a felesége ezeket megcsinálja.


Nyugtassatok meg,hogy ez nem így van!?


2022. márc. 31. 15:46
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
96%
Pótapám tényleg ilyen. Apám egy fokkal jobb, ő főz meg vasal is, mert élt egyedül egy darabig. Apósomat nem mondanám életképtelennek, de mivel anyósom mindent a segge alá tesz 50 éve, nem tudom, hogy boldogulna nélküle. 70+ évesek.
2022. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
93%
Az én apám is ilyen. Anyám 12 órázik, mellette, mos, főz, takarít, kivasalja apám munkásruháját és mindenkét oldalról foglalkozik az idős szülőkkel, nagyszülőkkel. Apám egy seprűt nem vett még a kezébe, se egy tányért nem mosott még el. Megenné őt a retek anyám nélkül.
2022. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
91%
Ja és így van, se ruhát, se alsóneműt se cipőt nem hajlandó venni magának.
2022. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim ***** válasza:
81%
De, a legtöbb ilyen. Ez pedig a szülők hibája. Nem lettek alapvető dolgokra megtanítva. Exem 28 évesen egy ágyneműt nem tudott áthúzni sem.
2022. márc. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
51%

Melyik korosztály neked az idősebb?

Bocs a kérdésért, de itt olvasom sokszor, hogy a 30+-osok sokaknak már idős, a 40+ meg egyenesen öreg.


Apám korosztályának (60+) teljesen természetes, hogy a feleség főz, de a cuccát nem kell odakészíteni és egyéb téren sem életképtelen, sőt, életrevalóbb, mint sok fiatal férfi.

Zoknit, gatyát, pólót, pulcsit, egyebeket anyám veszi, nem mintha apám nem tudná megvenni, csak amiket vesz az anyámnak nem tetszik, vagy drágállja, esetleg az anyaggal van kifogása, így aztán apám ráhagyja. Egyedül cipőt vesznek közösen.

Mondhatni, hogy ezt a területet anyám sajátította ki, semmi életképtelenség nem volt ebben apám részéről.

2022. márc. 31. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 A kérdező kommentje:

Sajnos én ebben nőttem fel,állandóan a másikra mutogatnak mindenben,de ez különösen zavaró.


Apám volt,hogy azt is mondta,hogy "nem ezért nősültem meg"


Ő ilyen nemi sztereotíp világban nőtt fel.

Hogy ez az "asszony dolga"


Nekem ez olyan,mint egy 2.édesanya,úgy tekintenek a feleségre.


Sajnos a testvérei nők,ők hasonlóan élnek,idősebbek,és szerintük teljesen normális,hogy egy nő kvázi házicseléd.

2022. márc. 31. 16:02
 7/56 anonim ***** válasza:
79%

Nagypapám 90 felett lenne, ha élne még. Neki ruhavásárlás mamával közösen volt intézve, illetve főzni, mosni, vasalni nem tudott, de takarítás nem okozott gondot neki és a cuccát is simán összekészített. Másik papám 80 felett van mosás, vasalás neki se megy, főz tud, ruhát venni tud és a holmiját is összekészíti.

Apukám hamarosan 60 éves éves, tud vasalni, több egyszerűbb ételt is el tud készíteni, és az egyéb házi munkákban sincs elveszve. Ruhát venni is tud.

2022. márc. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
29%

"állandóan a másikra mutogatnak"

Akkor a felesége is életképtelen... :)

2022. márc. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
82%

Jellemző. Apám sztem életében nem nyúlt a mosógéphez. Amíg gyerekek voltunk egyszer-kétszer főzött, de sztem 15 éve nem készített szenvicsnél bonyolultabb kaját.


Após még rosszabb, szerintem ha rajta múlna éhen halna.

2022. márc. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:

Én 30-as vagyok.

A szüleim 60 körüliek.


Nem tudom elképzelni,hogy az én osztálytársaim így élhetnek,nekem ez nagyon bizarr,hogy a gatyát más veszi rám...

Nekem ezek a személyes dolgok kategória.

2022. márc. 31. 16:06
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!