Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan akadt ki...

Szerintetek jogosan akadt ki a sógornőm? Hogyan kezeljem ezt a konfliktust?

Figyelt kérdés
A testvéreméknek van egy pici lánya, aki sokszor van nálunk. Ők eléggé liberális szellemben nevelik, sok mindent megengednek neki, hogy ne korlátozzák a szabadságát. Vannak dolgok, amikkel nem értek egyet, de ezt soha nem mondtam nekik, mert az ő gyerekük, ő dolguk, ők tudják hogyan szeretnék felnevelni. Viszont én sokat vigyázok rá, nagyon jó a kapcsolatunk. Ha itt van, akkor én azért odafigyelek arra mit csinál, ha valami olyat csinál, amit nem szabad, akkor rászólok, elhozom onnan, ha eszünk, akkor együtt eszünk az asztalnál és nem szaladgálva, stb. Működik is, mert okos kislány, megérti, hogy mit hogyan lehet és azt is teszi annak ellenére, hogy otthon azt csinál, amit akar. A múltkor viszont teljesen kiakadt rám a sógornőm, mert ő jött a gyerekért és látta, hogy rászólok (hogy óvatosan nézegesse az egyik tárgyat, mert törékeny és eltörik). Azt mondta korlátozom őt a szabadságában és ne akarjam megnevelni az ő gyerekét. Nem értem miért akadt ki ennyire, nem akartam semmi rosszat, nem akarom megnevelni. Nem tudom hogyan kéne kezelnem ezt a konfliktust. Kérjek bocsánatot? Csak kicsit megbántott, hogy ennyire kiakadt rám.
2022. ápr. 4. 19:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
97%
Többet nem kell vállalni, vagy ha szetbsz valamit ki kell fizetetni..
2022. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
93%
Még véletlenül se kell bocsánatot kérned. Otthon ő úgy neveli s gyerekét, ahogy akarja. Abban a pillanatban viszont amikor másra bízza, a másik szabályai lépnek életbe
2022. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Ha a te felügyeleted alatt van a lány akkor te szabályaidat kellene követnie, hisz te vagy érte a felelős. A saját tuladjon tárgyaidat meg akár jogosan is féltheted ha a lány nem elég óvatos. Ezzel semmiben sem korlátozod a lány szabadságát, csak megtanulja hogy vigyázzon arra ami másé.
2022. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
99%
Legközelebb jön a sógornő, akkor vedd ki a kezéből a táskáját, keresd meg benne a rúzsát, rajzolj vele a cipőjére egy mosolygós fejet… ha reklamál, akkor mondd meg, hogy ne akarjon korlátozni
2022. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
97%
Nincs miért bocsànatot kérni, jó hogy nem engeded , hogy szètkapja a hàzad. 10-15 èv múlva az anyuka nem fogja érteni a kamasz gyerek mièrt sz@rik a fejère..
2022. ápr. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Teletömött 56-os villamos, két, egymással szemben lévő szék. Az egyiken egy jóarcú,

kedves öreg néni kuporog, a másikon egy nő a gyerekével az ölében. A kissrác himbálja

a lábát, és állandóan belerúg a néni térdébe. Az öregasszony egyre hátrébb húzódik,

várja, hogy az anya mikor szól rá a kölyökre. De mivel ez nem történik meg, udvariasan

megszólítja az anyát:

- Elnézést, hogy zavarom, de a kisfia folyamatosan rugdossa a lábamat, és ez már az én

koromban nem tréfa, eltelál egy csontot, vagy egy eret, akkor az újságosig, meg a

patikáig se tudok lemenni. Legyen szíves szóljon rá.

- Mit akar? - reccsen rá az anya -, én nem fogom egy ilyen vénasszony miatt korlátozni

a gyerekemet testi szabadságában! Foglalkozzon a saját dolgával, ne az én gyerekemmel!

A villamoson mindenki megdöbbenéssel nézi végig a jelenetet, míg egy tipikus rocker

(acélbetétes, tar frizura, feszülős gatya, bőr kabát, fülében üvölt a Tankcsapda)

kiveszi a szájából a rágót, és a paraszt nő hajába gyönyörűen beledolgozza, majd lágyan

így szól:

- Engem se korlátoztak gyerekkoromban!

2022. ápr. 4. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
98%
Azért a törékeny dolgot elvenni nem korlátozás, hiszen magát is megvághatja vele.
2022. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
98%

Én azt mondtam volna:

-Nézd Jullcsi: Az én házam, az én szabályaim. Ha ez neked nem tetszik, akkor többé nem kell idehozni Büzettkét.

Ennyi.

2022. ápr. 4. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 qkker1 ***** válasza:
97%

Közlöd a sógornőddel,


nálam ezek a szabályok , ha nem tetszik, akkor ne hozd ide a gyerekedet!

2022. ápr. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell bocsánatot kérned. A sógornőnek kéne felfogni a liberális agyával, hogy nem mindenki akarja liberális szellemben nevelni a gyereket, ami nem baj. Mert pont ez a nevelés okoz rengeteg konfliktust, és nevel ki idióta gyerekeket. Igenis vannak szabályok, amiket be kell tartani. Neked meg nem kötelességed vigyázni a gyerekre. Vagy elfogadja hogy nálad szabályok vannak, vagy ne vállald a gyereket, ha nem lehet velük megbeszélni. Ez nem a szabadság korlátozása!
2022. ápr. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!