Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan borzasztó...

Tényleg olyan borzasztó idősotthonba adni a szerettünket?

Figyelt kérdés

Van egy nagymamám, aki hála égnek közel 80 évesen -azon kívül hogy nem tud nagyobb távokat megtenni a szíve miatt- teljes életet él. Nagyon közeli a kapcsolatunk, legalább hetente találkozunk (ha csak a munkám miatt egy-egy hét be nem sűrűsödik), és meglepett azzal amit mondott.

Azt kérte tőlünk, hogy amint olyan állapotba kerül hogy nem lesz önellátó, keressünk neki egy jó idősotthont (hála istennek a pénz nem probléma), és természetesen találkozzunk amennyiszer lehet, de nem akar a terhünkre lenni, és nem akarja hogy nagyon kiszolgáltatott állapotban lássuk (pl mi pelenkázzuk). Ráadásul ott van orvosi felügyelet is, bármi baj van azonnal tudnak segíteni, és a saját korosztályából valókkal konkrétan állandóan társaságban van, szerveznek programokat, és nem egy ágyban fekve, haszontalannak érezve magát fog telni az utolsó időszaka.

Belegondoltam hogy ha én lennék idős, én is ugyanezt akarnám. (Ismét mondom, nem egy magyar állami otthonban, hanem ahol van színvonal)

De miért ítélik el az emberek azokat akik idős szüleik/nagyszüleik mellett nincsenek ott 0-24, feladva a saját életüket, munkájukat, hanem inkább ilyen helyen próbálják meg méltóságossá tenni az utolsó időket? (Persze nem úgy, hogy na akkor szevasz, pénzt adunk meg karácsonykor benézünk, hanem valóban állandó kapcsolatot tartva, naponta telefonálni és legalább heti 1-2x bemenni hozzá)

Nektek mi erről a véleményetek?



2022. ápr. 7. 11:35
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%

Attól függ, csak úgy beadni valakit az lehet rossz. Pl. Én nagymamám eltudja látni magát a lakáson belül viszont boltba nem tud elmenni. Ezért úgy van, hogy valaki ( be van osztva) megy hozzá a családból. Bevásárolunk neki.


Most ezért beadni az elég rossz és borzasztó lenne szerintem, hogy nincs idő rá.


Aztán ha valakinek kifejezett kérése az rendben van. Vagy ha magatehetetlen.

Annyi fontos, hogy megfelelő helyre kerüljön ahol jól bánnak vele, jól érzi magát. Illetve az, hogy ha otthonba költözik a családja látogassa, törödjön vele.

2022. ápr. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
62%
mert sokan szeretnek martirkodni. de engem nem erdekel ki mit gondol, en nem fogok senkit apolgatni
2022. ápr. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
89%
#11: Amíg nincs gondnokság alatt valaki, senkit nem lehet beadni az akaratán kívül. Nem tudom, honnan szedik egyesek, hogy csak úgy "beadjuk" a rokonokat ide-oda.
2022. ápr. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
"Amúgy nem lehet otthonba "adni" valakit, aki nincs gondnokság alatt. Ő egyezik bele, hogy bemenjen és írja alá a szerződést." csak azt szeretitek kihagyni a képletből, hogy sokan a család érzelmi zsarolása miatt egyezik bele.
2022. ápr. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%
"De miért ítélik el az emberek azokat akik idős szüleik/nagyszüleik mellett nincsenek ott 0-24, feladva a saját életüket, munkájukat, hanem inkább ilyen helyen próbálják meg méltóságossá tenni az utolsó időket?" Teljesen értelmetlen, amit írsz. Ha egy átlag dolgozó ember feladja a munkáját, akkor pár hét múlva boldogan éhen döglenek az imádott nagymamával egyetemben.
2022. ápr. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
85%
Az én nagymamám is idősek otthonában volt az élete utolsó éveiben. Az nem börtön. Főztek rá, takarítottak, járt hozzá fodrász, pedikűrös. A társalgóban mindig volt valaki, kártyáztak, beszélgettek. Minden héten meglátogatta a családban valaki. Minden Karácsonykor nálunk volt. Amikor már nem tudott mozogni, akkor betegszállító hozta fel a 3. emeletre. Szerintem sokkal jobb, mint egyedül, vagy összeköltözve, ha nincs elég hely, vagy idő, a leépülés szakaszában pedig szakértelem.
2022. ápr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
86%

"csak azt szeretitek kihagyni a képletből, hogy sokan a család érzelmi zsarolása miatt egyezik bele."


Igen, ez így igaz, de ez olyan esetekben jön elő, amikor az idős családtag már nem tudja teljesen ellátni magát.

2022. ápr. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
80%
Jó, ha van ilyen lehetőség. Mert ha a családtag emiatt nem tud dolgozni, akkor pl. a férj tart el mondjuk plusz 4 főt? Milyen fizetésből? Szakszerű ápolást sem tud mindenki megcsinálni, sem összeköltözni. Aki mártírkodik, az közbe fizet nappalra otthonápolást vagy nem is annyira magatehetetlen az öreg.
2022. ápr. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés hogy az idős csaldátag mit gondol a helyzetről.
2022. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
79%
Én se hagynám soha.Lassan mérnök leszek és akarok családot alapítani.Keresztanyám több mint 60.Ő nevelt fel.Sajnos egyre rosszabb állapotban van.Én nem tartanék ott,ha ő nincsen.Sajnos egyre kevesebb a szabadidőm.Félek,ha rendesen dolgozni fogok és családom is lesz nem fog sokidőm maradni rá.De mindenképp,ha ő is szeretné,örömmel fizetnék neki egy magán idősek otthonát.Ott nem lenne egyedül és vigyáznának rá.Én úgyérzem,ennyivel bőven tartozok neki,azért amit tett értem az évek alat.Meg persze,ahogy lenne időm rendszeresen látogatnám
2022. ápr. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!