Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit engednétek meg egy 17...

Mit engednétek meg egy 17 éves lánynak?

Figyelt kérdés

Elengednétek bulizni?És ha igen havonta hányszor?

Megengednétek neki,hogy délutánonként hetente 2-3-szor találkozzon a barátjával és csak 18-19 óra körül érjen haza?

Szeretnék véleményeket olvasni,hogy melyik családban hogyan van ez,kíváncsi vagyok rá,hogy az én szüleim hasonlóképpen gondolkodnak-e mint a többi szülő.


2008. dec. 17. 20:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%
17 éves lány már majdnem felnőtt. Én nem tiltanák semmit, amivel nem csinál bajt magának.
2008. dec. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Engem bármikor elengedtek bulizni. Hétköznap eleve nem mentem, hétvégeként meg mindig beültünk valami zenés helyre, mert a disco kizárt nálam. 14 éves korom óta együtt vagyok a barátommal, s minden nap találkozhattunk, mindig este 9-re vagy 10-re értem haza. Viszont 18 éves koromig suliidőben nem aludhattam nála, csak nyáron, vagy szünetekben.

2008. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
75%

Elsőnek: a mai világban honnan tudhatod, mitől kerülhet bajba? Megerőszakolnak, megölnek, elrabolnak gyerekeket, fiatalokat.

Egyébként én igyekeznék közelebbi ismeretségbe kerülni a barátjával (inkább randizzanak nálunk), hogy lássam mennyire megbízható. Ha megbízom benne, mehet vele akárhová, de mindig pontosan tudjam hová, és hogy mikorra hozza haza. És nincs egyedül mászkálás éjszaka, akkor viheti bulizni, ha végig vele van, azután hazakíséri.

2008. dec. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
71%

én 17 évesen max haza járhattam iskola után. Nem voltam moziban akkor már 6 éve, EGYSZER SEM! házibuliban egyszer, és értem jöttek, pasiról még csak nem is álmodhattam, barátaim nem voltak, csak akik már tudták rólam, hogy óvodától kezdve nem változott semmi.

Szerintem ha havonta egyszer már elmehetsz, arany életed van az enyémhez képest...

Tudom, hogy ez nem normális, de most 22 éves fejjel, azt mondom, ha lesz lányom, én nem fogom ilyen rövid pórázon tartani. Ha bulizni akar, menjen. A lecke után...

2008. dec. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
89%
A második válaszoló vagyok. Elfelejtettem írni, hogy a barátom mindig hazakísért. Volt, hogy már kértem, hogy ne kísérjen, mert mire ő visszament volna nem volt busz. Akkor a buszmegállótól hazáig telefonáltam vele. :) Kb. 5 perc volt a buszmegállótól a házunk.
2008. dec. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
96%

Elsőnek: a mai világban honnan tudhatod, mitől kerülhet bajba? Megerőszakolnak, megölnek, elrabolnak gyerekeket, fiatalokat.


Ja akkor ki se engedjem az utcára egyedül? Egyébként az osztálytársai is agyonverhetik fényes nappal. Akkor meg iskolába se engedjem? 17 éves lánynak megvan már a magához való esze, hogy tudjon vigyázni magára, ha jól nevelték.

2008. dec. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Én még nem vagyok szülő, de a barátaival, ha tudom, hogy megbízható közösségben van, hazakísérik, akkor elengedném.

Én közel 10 éve énekelek, kb. 14-15 éves korom óta, ez szerepléseket is jelent, a korosztály vegyes a csapatban (jelenleg 18-50 fölötti korosztályig, a legtöbben 20-as 30-as években járunk), mindig együtt mentünk, együtt jöttünk, egyben ők baráti kör is, bennük megbízhattak volna mindig a szüleim, mégse bíztak meg sokszor, és értem jött apám 17 évesen is a szomszédba is. Megalázó volt.

2008. dec. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Én 17 éves voltam mikor megismetem a páromat, tehát gimi 3. osztály. Kezdetben voltak nehézségeim a szüleimmel, mert nem tetszett, hogy mindennap elmegyek vele 1-2 órát, de egy idő után elfogadták a szüleim, hogy naponta ennyi "jár" nekem, szükségem van erre. Persze csak akkor mentem ha már megvolt az aktuális lecke és nem volt más dolgom (úgy csináltam, hogy ne legyen:P) A jegyeim nem romlottak, sőt! jó suliban vagyok minden rendben, idén érettségizek, úgy gondolom kicsit hamarosan megint meghúzzák a "pórázt" a szüleim, de nem lesz gond, ha már túl vagyok az érettségin:)

Amúgy hétvégente kicsit több ideig vagyok kint, vagy több időt van nálunk a párom. Bulizni mehetek mikor akarok, de nem vagyok nagy buli igényes.

Sajnos nem aludhatok a párommal, pedig elmúltam 18, dehát ilyenek a szüleim:(

Üdv

2008. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

most miért kellett lepontozni? ha jobban érzi ettől valaki magát akkor csak tessék.

Én leirtam az én szüleim mit engednek meg. Valakit zavar?

2008. dec. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak téged pontoztak le, ha valakinek jólesik, tegye...
2008. dec. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!