Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megmondjam, hogy nem szerelemb...

Megmondjam, hogy nem szerelemből házasodom?

Figyelt kérdés

Anyám félt engem, hogy túl hamar ismerkedtem meg a szakításom után a mostani párommal, miért kell másfél év után esküvő, hová rohanunk... És lehet, hogy most azt érzem, ő az igazi, de elmúlik majd a rózsaszín köd és megbánom a házasságot.


De az igazság az, hogy ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott. Szeretem a vőlegényemet, de nem vagyok szerelmes belé. Viszont megadja mindazt, amire vágyom és ez nekem bőven elég.

Lehet, hogy a családomat látva, és az előző kapcsolatom miatt is vagyok ennyire magabiztos a döntésemben, nem tudom. Ne egy kiöregedett vénlányként képzeljetek el, aki hozzámegy éppen az első férfihez, aki rámosolygott 40 év alatt... 21 éves vagyok, de nem vágyom randizós korszakra, szerelmi csalódásokra. Állandóságra, egzisztenciára és biztonságra annál inkább.

Ezt így senkinek nem mondtam, magamnak is jó időbe tellett, mire beismertem.


2022. ápr. 17. 19:33
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/161 anonim ***** válasza:
96%
Tedd azt amíg neked jó, de csak akkor, ha ez nem fáj senkinek. Mert ha a vőlegényed szerelmes, és azt hiszi, te is, akkor nagy csalódás lesz neki, ha megtudja ezt.
2022. ápr. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/161 A kérdező kommentje:

Igazából a vőlegényem ezt nem tudja, nem is tervezem beavatni. Ő nagyon szerelmes, barátaink szerint ha azt mondanám neki, hogy ugorjon kútba, az első kérdése az lenne, hogy melyikbe? Én is szeretem őt, ne értsetek félre. Csak nem úgy, ahogyan ő engem.


Az anyámat gondoltam, hogy beavatom. Így talán kicsit megnyugodna, hogy nem az őrült szerelem hajt és hogy átgondoltam tiszta fejjel mindent.

2022. ápr. 17. 19:41
 3/161 anonim ***** válasza:
73%
Én sem a lángoló szerelemmel mentem férjhez. Viszont ahogy telt az idő és együtt éltünk stb...beleszerettem azzal az igazi lángoló szerelemmel.
2022. ápr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/161 anonim ***** válasza:
66%
Na, mindjárt jön a négymillás karkötő
2022. ápr. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/161 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem inkább a 21 éved miatt gondolja így.
2022. ápr. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/161 anonim ***** válasza:
93%
21 évesen én nem sietnék, inkább kivárnék még 3-4 évet és ha utána is ugyanígy éreznék, átgondolnám újra.
2022. ápr. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/161 anonim ***** válasza:
94%

"ebben a kapcsolatomban sosem volt meg az a lángoló érzelmes, rózsaszín ködös szerelem. Nem is hiányzott.”

Vagy örökre lemondasz a szerelemről, vagy később utolérhet mással.

És akkor jönnek a bonyodalmak.

Erre még nem gondoltál?

Persze nem dönthetsz most ez egész életedről, de anyukáddal beszélhetnél erről.

Miért akarsz ilyen fiatalon férjhez menni, és miért írtad ki a kérdést?

2022. ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/161 anonim ***** válasza:
87%
Alapvetően amúgy jó hozzáállás, teki tve, hogy csak szerelemre alapozni netto butaság. Többet jelent, hogy később is tudtok- e szeretetben együtt élni. Viszont 21 évesen lehet elhamarkodott így gondolkodni.
2022. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/161 anonim ***** válasza:
37%
21 évesen férjhez akarsz menni. Cigányok vagytok?
2022. ápr. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/161 A kérdező kommentje:

Fiatal vagyok, az igaz. De korábban volt egy nagyon toxikus, nagyon viharos kapcsolatom. Az az önbizalmamat teljesen a padlóra küldte, konkrétan a végén már az hatalmas elvárásnak volt beállítva, ha azt akartam, hogy az exem kedves legyen velem...

Most pedig itt van a vőlegényem, aki úriember, fontos vagyok neki és mindig a kedvemben járna. Ráadásul mindig fiatalon akartam anyuka lenni, 25-26 éves koromra szeretnék két gyereket.

2022. ápr. 17. 19:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!