Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első szülinap, együtt??

Első szülinap, együtt??

Figyelt kérdés

Sziasztok, érdekelne mások véleménye:

Párommal van egy hamarosan 1 éves gyermekünk,neki az előző kapcsolatából van egy kamasz fia.

(nem velünk él).Mivel egy hónapban van a születésnapjuk szerintetek milyen az ha a babánk első születésnapját egybe tartanánk a kamaszfiú születésnapjával? Nyilván én nem szeretném,mert az első születésnap az azért naaaa!!Benne viszont felmerült a gondolt, hogy együtt kéne!



2022. ápr. 27. 09:19
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%
Szűk családdal sztem oké, ahol csak ti vagytok, de ha már nagyszülők, tágabb család is ünnepel, akkor legyen külön.
2022. ápr. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
14%
Nah, pont ezért nem érdemes elvált pasival kezdeni. Mondd meg hogy varrja más nyakába a kölykét.
2022. ápr. 27. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
94%

Nem hinném, hogy a kamasz értékelné, ha egy egy évessel kellene megosztania a születésnapját. Akkor sem, ha edestestvere lenne.

Mindkettőnek jár q külön nap.

2022. ápr. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
95%
Én nem mennék bele, és nem csak a kicsi első születésnapja miatt. A kamasz érzéseire is gondolni kell, nyilván rosszul esne neki, ha egyben lenne a születésnapjuk
2022. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
86%
Nagy csaladi esemenyt szerintem simán lehet együtt tartani, de a szűk csaladban ünnepeljetek meg őket külön-külön.
2022. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
95%
Én kamaszként biztos nem értékeltem volna ilyesmit. Jár a külön nap neki is, a kicsinek is.
2022. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
81%
Nem lehet valami fényes apa-fia viszony, ha ez eszébe jutott.
2022. ápr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 Maneko ***** válasza:
96%

Az én születésnapomat egyben tartották a tesóméval, az ő születésnapján.

Nem örültem, és ez enyhe kifejezés.

Ha egyben szeretnétek tartani mind a kettőjüknek, szerintem válasszatok az adott hónapban egy "semleges" napot kettőjüknek valahol a két szülinap között (kis családon belüli gyereknap :)). Ha ez nem lehetséges, akkor mind a kettőjüknek ünnepeljétek külön.

2022. ápr. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%

A fönti okokból én is arra szavazok, hogy tartsátok külön.

Egyrészt egy kamasz gyereknek nagy esemény a szülinap, bulizik, tortát kap, barátokkal is ünnepel, számolja a éveket a nagykorúságáig. Ez ebben a korban nagyon fontos, biztosan rosszul esne neki, ha összevonnák valami más eseménnyel.

Másrészt a ti gyereketek korában pedig a szülőknek, nektek fontosak a születésnapok, jelentősek, hiszen ebben a korban jelentősen fejlődik, sokat számít 1-1 év.

Esetleg később, amikor már mind a két gyerek olyan idős korban van, hogy már nem tulajdonít különösebb fontosságot/jelentőséget a születésnapjának (kb. 20-30 éves kor felett) akkor a rokonság együtt is ünnepelheti a kettőt, ha jó viszonyban vannak.

Addig is szeritnem jobb, ha megadjátok mindkettejüknek a lülön kijáró figyelmet, hiszen egy kisgyereknek és egy kamasznak is kijár, hogy a születésnapja csak róla szóljon.

2022. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:

A viszonyuk ?? Ja hát az elég érdekes igen!!

Nekem eszembe sem jutott hogy együtt legyen , ezért voltam kíváncsi mások véleményére.

2022. ápr. 27. 10:20
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!