Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy intézzem el diszkréten...

Hogy intézzem el diszkréten hogy nem szeretném velük tartani a kapcsolatot a továbbiakban amikor előtte majdnem napi szintű volt a kontakt?

Figyelt kérdés

Családban van olyan részleg akik elvileg csak jót akarnak nekem, ezért állandóan kioktatnak, beszólnak, mert szerintük nem megfelelően intézem az életem dolgait. Fiatal20on éves vagyok.

Elegem van, nem szeretnék már hallani felőlük, borzasztóan zavaró amit művelnek, hiába állítólag csak jót akarnak és szeretnek és ezért viselkednek így. Illetve ez azért az egesz családban hírré fog menni, szeretném a lehető legnormálisabban lezárni ezt.


2022. ápr. 28. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

Ha a családodnak van egy része amelyik szerető és megértő, azoknak szépen elmagyarázod, hogy toxikusnak érzed a család másik részét. Ők meg kell értsenek, és valószínűleg nem fogja őket váratlanul érni a hír, hogy ignorálod a család másik felét.


A kapcsolatmegszakítás pedig manapság már pofon egyszerű: hívnak? Nem veszed fel, majd odadobsz egy "jaj bocsi, elfoglalt vagyok" üzenetet. Ha írnak, napokig nem nézed meg, majd nem a kérdésre válaszolsz hanem csak annyit, hogy "jaj bocsi, nem láttam, hogy írtál". Ha élőben kell beszélgetni, akkor pedig hirtelen nagyon fontos elintéznivalód van.

Ha kérdik miaz, megmondod, hogy magánügy.

Nem kell túlbonyolítani, előbb utóbb leesik nekik, hogy téged hiába keresnek.

2022. ápr. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán csak egyre kevesebbet beszélj velük, fokozatosan.
2022. ápr. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem tudok keveset beszélni mikor állandóan kell valami miatt a kontaktot tartani. Családi ügyek miatt. Heti 2x látom őket, és nagyjából 4x beszélünk.
2022. ápr. 28. 08:44
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Legyél elfoglaltabb.
2022. ápr. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Az állandó kontaktot kell megszakítani valahogy. Mond azt, hogy kivettél egy-két hét szabit, elutazol és most nem leszel elérhető. Aztán mondd, hogy túlórázol és elfoglalt vagy.

Mik ezek a családi ügyek, hogy heti 2x kell találkozni? Csak azért mert akkor konkrétabb választ lehet adni.

2022. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ha nem beszélsz a dolgaidról, akkor nem tudnak belepofázni sem. Ilyen egyszerű.

Ha megkérdezik, hogy vagy, akkor annyit válaszolsz: köszönöm, jól, minden rendben van. Nem kell kisregénybe kezdeni, mert akkor azt gondolják, hogy olyan problémáid vannak, amivel nem tudsz egyedül mit kezdeni, és reflexből segíteni akarnak.

2022. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyszerűen amikor ilyeneket mondanak mosolyogj rájuk, köszönd meg a tanácsot és mondd meg, hogy a saját életedet te szeretnéd intézni, de ha bizonytalan leszel, meg fogod őket kérdezni.
2022. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Mert egy utcában lakunk. Jó hosszu utca, de így azért elég könnyű átjárni a másikhoz. Egy jo ideig én meg még nem tudok elköltözni.
2022. ápr. 28. 09:37
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor zárod az ajtót. Beállítanak előre bejelentés nélkül?
2022. ápr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Persze. Így szoktuk. Az minket sose zavart.
2022. ápr. 28. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!