Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha 17-18...

Mit csináljak, ha 17-18 évesek vagyunk, de a barátom családja egyre többet beszél az eljegyzésünkről?

Figyelt kérdés

(nem, nem vagyunk c.gányok, vagy romák)


2 éve vagyunk együtt, mind a kettőnk családja úgy áll ehhez, hogy a szerelem az szerelem, mindegy az életkor. Szóval sosem voltunk tiltva egymástól, vagy olyan sem volt, hogy ő ne jöhetett volna hozzánk, én hozzájuk. Nyaralni is járunk a másik családjával. Szeretem, de nekem korai még arról beszélni, hogy mikor lesz eljegyzés, meg esküvő... Meg hogy hány gyereket akarunk. Hát abban sem vagyok még biztos, hogy akarok-e egyáltalán gyereket.

De ma volt a ballagása, utána volt családi ebéd. Nagy a családja, voltak családbarátok is, szóval sokan voltunk. Mondta ott az anyukája, hogy még egy diplomaosztót és utána egy esküvőt bevállal, de több szervezés már nem hiányzik neki, mert mire minden úgy lett, ahogy tervezte, kigondolta, beleőszült. Erre az egyik nagybátyja viccesen megszólalt, hogy na és ki tudja, hogy nem-e az esküvő lesz előbb?! Utána ez volt a téma, meg hogy próbáljam fel az anyukájának az eljegyzésé gyűrűjét és nem mutattam, de annyira kényelmetlenül éreztem magam ettől a témától. Szalagavatón táncolhattam vele (még nem vagyok végzős). Ugye fehér ruha stb. Ott a szüleimmel kezdték el beszélni, hogy remélik pár év múlva már az esküvőnkön fogunk így táncolni majd.

A barátom kapott egy lakást, elvitt megmutatni, hogy még milyen változtatások lesznek, hogy áll most. És adott egy saját kulcsot, mint évfordulós ajándék...

Most volt a születésnapom, egy gyűrűt kaptam tőle. Nem jegygyűrű, a formája sem olyan, de erre a típusra, ettől a márkától régóta vágytam. Jöttek a poénok a barátaitól, hogy jaj máris eljegyzés és mondta, hogy ez MÉG nem az, de lesz majd olyan is.


Közben én meg mással is jól érzem magam, de ezt ne úgy értsétek, hogy megcsalom vagy bármi. Csak van valaki, akivel az utóbbi időben többet beszélgetek, voltunk párszor kutyát sétáltatni, sütizni. És nem hagynám el miatta a barátomat, meg nem is érzek iránta "olyasmit", csak emiatt eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy olyan lesz az életem, ahogyan 14-15 évesen elgondoltam.



2022. ápr. 30. 17:31
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Senki nem gondolja komolyan.
2022. ápr. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom...

Az ő szülei is gimiben ismerkedtek meg, 20-21 évesek voltak, amikor összeházasodtak.

2022. ápr. 30. 17:47
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy a barátod mit gondol. Ha nyilván ő neki az a fontos, hogy most minél előbb esküvőtök legyen, majd rögtön gyerekek, de te nem így vagy vele, akkor nektek nem biztos, hogy van közös jövőtök. Szóval nem számít az, hogy a barátod családja mit akar, hanem az, hogy a te és a barátod elképzelt jövője mennyire egyezik meg. Az, hogy a barátod családja mit mond, az nem számít. A lényeg, hogy a barátod mit gondol. De amúgy amit a családja mond, azt szerintem se kell komolyan mondani. Mármint az ilyen "mikor lesz esküvő", meg az ilyen típusú beszélgetések szerintem sok családban megtörténnek, de szerintem nem igazán kell ennek nagyobb jelentőséget tulajdonítani. Itt csak te meg a barátod számít, nem pedig az, hogy a szülei 20-21 éves korukban már összeházasodtak.
2022. ápr. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
96%
Nem az a fontos ők mit szeretnének, nem kell ennyire komolyan venni, pláne ilyen fiatalon. Leírásod alapján szerintem nem ez a fiú lesz a férjed ☺ Első szerelem az életedben gondolom.
2022. ápr. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy eljegyzés, majd házasság legyen a dologból, kizárólag 2 ember együttes döntése kell. A tied meg a pasidé.

Az mindegy, hogy a rokonok, haverok, vagy akárki mit mond, ez csakis kizárólag a kettőtök együttes döntése.

Viszont mind a kettőtöknek ugyanúgy kell gondolni. Ha csak az egyik fél akarja akkor abból semmi nem lesz.

Ha nem akarod, hogy eljegyezzen akkor elutasítod. Megmondod, hogy te nem szeretnéd, vagy még nem szeretnéd. Magad kell eldöntsd mit szeretnél. Ennyi.

2022. ápr. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%
Ne törődj vele, nyilván nem ő lesz a férjed. Mással is ismerkedsz, ez a kapcsolat már nem fog sokáig tartani, nem hogy eljegyzés meg esküvő, úristen :)))) Hol élnek ezek....
2022. ápr. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Jó hát azért azt nem nagyon hangoztatom senkinek, hogy néha beszélek mással. Meg az nem is olyasmi...
2022. ápr. 30. 18:42
 8/26 anonim ***** válasza:
85%

"de ezt ne úgy értsétek, hogy megcsalom vagy bármi."


Könnyű rá a válasz, hogy kell érteni: párod tud róla? Ha nem mondod el neki, akkor te is tudod, hogy mi az oka ;)


"Meg az nem is olyasmi..."


Még nem, de az lesz.



Igazából jó lenne, ha megbeszélnétek, kinek mik a tervei, másrészt amúgy sem vagy köteles igent mondani, ha megkéri a kezed. Csak annyi a lényeg, ha majd lefekszel a másik fiúval, akkor a jelenlegi párod ne ámítsd, mert az kegyetlen dolog, hanem hagyd el.

2022. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Mindentöl eltekintve, ha netán le is jegyezne a barátod, attól még lehetnek ellenkezö nemü ismeröseid meg barátaid is, nem szünik meg az életed egy eljegyzéssel vagy esküvövel.


Az eljegyzés meg kettötökön múlik, de szerintem is rettentö korán lenne ilyen idösen

2022. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
98%
Közben én meg mással is jól érzem magam, de ezt ne úgy értsétek, hogy megcsalom vagy bármi. Csak van valaki, akivel az utóbbi időben többet beszélgetek, voltunk párszor kutyát sétáltatni, sütizni. És nem hagynám el miatta a barátomat, meg nem is érzek iránta "olyasmit", csak emiatt eszembe jutott, hogy nem biztos, hogy olyan lesz az életem, ahogyan 14-15 évesen elgondoltam. - itt írtad le a lényeget. Ti nem maradtok együtt. Nem csak emiatt, de előbb utóbb majd besokkalsz azok hülyeségtől, amit a családja mond. Az első szerelem amúgy sem szokott tartós lenni. De te már most nem vagy biztos magadban.
2022. ápr. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!