Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a családom mindig azt mondogatja, csak bennük bízhatok, csak rájuk számíthatok?

Figyelt kérdés
2022. máj. 2. 00:31
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
30%

Az a véleményem a családodról akik mindig azt mondogatják hogy , csak bennük bízhatsz, csak rájuk számíthatsz, hogy csak bennük bízz és tudnod kell hogy csak rájuk számíthatsz.


Ezt tudomásul kell venned!

De őbelőlük is lesz aki elárul, meglop és a vesztedre tör.

2022. máj. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%
Az hogy simán nem igaz.
2022. máj. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Marhaság. Akire az ember tényleg számíthat, az nem hangoztatja bőszen, arról egyszerűen tudod. Ez inkább ilyen elszigetelő szöveg, hogy soha senkid ne legyen rajtuk kívül... Egyébként 30 éves vagyok, beb.szna, ha ennyi idősen csak rájuk számíthatnék.
2022. máj. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
94%
Érzelmileg oda akarnak jobban kötni.
2022. máj. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is ezt mondogattàk, és persze pont ràjuk abszolút nem szàmíthattam sosem.
2022. máj. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
85%
Azért, mert tudni akarnak mindent az életedről, hogy aztán irányíthassanak és manipuláljanak, úgy, ahogy az nekik tetszik.
2022. máj. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

Lehet, hogy rossz tapasztalataik vannaka külvilágot illetően azoknak a családtagoknak, akik ezt mondják.

Esetleg azt tapasztalták, hogy a népes rokonságban nem igazán lehet számítani senkire és mondhatják ezért is.

Nemcsak "érzelmi odakötés" l ehet a cél, hanem csalódások sorozata is vezethet oda.

Egyébként akinek úgy alakult az élete, hogy nincs szociális háló, meg csak olyan barátai vannak, akik "addig barátok, amíg ő segít nekik valamit", de "ha neki kell segítség, eltűnnek", az is lehet hogy csak a családra számíthat.

2022. máj. 2. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Előző hozzászólással csak arra akartam utalni, hogy nem minden fekete-fehér, mondhatják azért is, amire a többi hozzászóló gondol, de komoly csalódások sorozata is lehet a háttérben.
2022. máj. 2. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Nevetséges.


Lehet, hogy bízhatsz bennük, de azt állítani, hogy csak bennük bízhatsz, egy undorító manipuláció, ami izolál a világtól.


Csak rájuk számíthatsz? Kérlek, ők sem voltak mindig egy család. Két, egykor idegen házasodott össze és csinált gyereket. Ez a család definíciója szigorú értelemben, nem?


Nekem sosem volt családom, pontosabban tele volt undorító kígyó emberekkel, akik egymást tették tönkre és engem is, ha hagyom. Miattuk sokáig azt hittem, hogy senkiben sem bízhatok, hiszen ha a rokonaimtól nem számíthatok másra, egy idegentől hogyan?


Viszont megismertem sok embert, akivel megszerettük egymást nagyon és barátok lettünk, illetve megismertem egy embert, akivel mára férj és feleség vagyunk. Magyarul család.


Sokkal többet kaptam tőlük, mint a famíliámtól.


Ők legalább ha kérnek tőlem kölcsön, észben tartják és visszafizetik... Pff.

2022. máj. 2. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%
"Lehet, hogy bízhatsz bennük, de azt állítani, hogy csak bennük bízhatsz, egy undorító manipuláció, ami izolál a világtól" Vagy nemes egyszerűséggel tapasztalat, annyiszor megtapasztalták hogy a "barátok" is sunyi, mocskos kihasználók tudnak lenni.
2022. máj. 2. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!