Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A mamám unokatestvérének az...

A mamám unokatestvérének az unokája nekem kim? Rokonnak számít?

Figyelt kérdés
És az vérfertőzés ha mi együtt vagyunk?
2008. dec. 18. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Vagyis a te dédszülőd meg az ő dédszülője testvérek, a nagyszülők unokatestvérek, a szülők másod-unokatestvérek, ti meg harmad-unokatestvérek vagytok.

A törvény szerint a másod-unokatestvérek már házasodhatnak.

Üdv.

2008. dec. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

harmad unokatestvérek vagytok. végül is ha mindenhol vérszerint ment akkor vérszerinti rokonok, de ez már elég távoli, így szerintem ez már nem akkora gond. szerintem ha nem volt testvéri vagy elsö unokatestvéri házaság elötte akkor egészséges gyermekek lehetnek.


a vérfertözés csak közvetlen családtagnál, pl testvér esetleg szülö-gyermeknél vagy még elsö unokatestvérnél van.

2008. dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy harmad unokatestvérek. Lehet negyed is,mert nem írtad, hogy a nagymamádnak hanyad unoka testvérének az unokájáról van szó.

De egyébként nincs jelentősége.

2008. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Nincs jelentősége, csak az egyenes ági rokonok kapcsolata vérfertőző, és a testvéreké. Már az első unokatestvérek is házasodhatnak.
2008. dec. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Nanana...Azért első unokatestvéreknek nemigazán kéne!
2008. dec. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
95%
Tehát akkor van egy közös ük szülőtök. Ez nem tesz semmit, bármelyik párnál előfordulhatna, hogy van közös rokonuk (ennyire távoli), csak éppen nem tudnak róla, mert sose jártak utána.
2008. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!