Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldi házasság ?

Külföldi házasság ?

Figyelt kérdés

Mind ketten magyarok vagyunk de itt tervezzük az életünket.

Ma be jelentkezünk esküvőre a magyar konzulátus által kiállított papírokkal.

Jeleztem, hogy szeretném felvenni a párom nevét mert minden más opció nehézséget okozna ide kint. (Németország)

A hölgy azt mondta, a magyar törvények alapján csak né lehetek illetve felvehetem a férjem nevet kötőjelesen. Borzalom lenne mindenhol megmagyarázni miért van 2 vezeték nevem.

Azt mondta hívjam a konzulátust, hogy elfogadják e a német törvények alapján a név változtatást.

Nos a kérdés, hogy volt aki ezen át ment és sikerült a férje nevét felvenni? Példa ként mondjuk a leánykori nevem Kiss Bea és a férjem nevével Nagy Beára módosulna. Előre is köszönöm


2022. máj. 12. 21:05
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Ez marhaság, Budapesten is lehetsz Nagy Bea, kérdezz rá újra.
2022. máj. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Pedig a papíron az állt. Fura! Mindegy remelem igazad van és holnap sikerrel járok a konzulátusnál és csak elfelejtették azt az opciót feltüntetni.

Köszönöm a válaszod.

2022. máj. 12. 21:10
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Jól irta az #1.


Én is így vettem fel a férjem vezeteknevét sok evvel ezelőtt.

2022. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Ittcis le van írva


[link]

2022. máj. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

2002 óta ez van!


d) pont a te eseted.



[link]

2022. máj. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
96%
És ez mikor volt? Csak mert ezer éve nem így van, hogy csak -né lehetsz vagy kötőjeles.
2022. máj. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Ma olvasta fel az ügyintéző a Stuttgarti konzulátus által kiállított papírt.

Opciók:

-né

-férj teljes neve

-kötőjeles

-leánykori név megtartása


Azt mondta kérdezzek utána és hozzak egy igazolást róla, hogy engedélyezik.

Nyilván a hivatalos okmányok miatt fontos! Bitte schön kedves utolsó ..

az ha a konzulátus nincs tisztába a dolgokkal arról és nem tehetek. És egyébként is már megkaptam a válaszom, a tiédre semmi szükség nem volt 🤷🏻‍♀️

2022. máj. 12. 21:54
 8/32 anonim ***** válasza:
86%
Akkor csak simán névváltoztatást csinálsz, és meg van oldva. Indoklásnak a házasság gondolom bőven elég.
2022. máj. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de hol akartok házasságok kötni?

Németországban a -né tipusú nevek nem léteznek, az mit akar jelenteni, hogy felveszed a férj teljes nevét - eszerint ugyanis ettöl kezdve Nagy János lennél -, itt Németországban vagy megtartja valaki a lánykori nevét, vagy közöjelesen veszi fel, vagy a férj vezetékneve és a saját keresztnév a lehetséges opciók.

Ha meg a magyar törvények szerint akarotk házasságot kötni, akkoa az aktuális magyar törvényeket kell figyelembe venni, olyan nem lehetséges, hogy csak ezelött 50 évvel aktuális lehetöségek vannak!

2022. máj. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
Nemetbe akarunk esküdni és magyar állampolgárság okán, hogy a hivatalos okmányok miatt ne legyen fennakadás értelemszerűen a magyar törvényeket figyelik. Javasolta az ügyintéző a német törvényt de fenn áll a veszély, hogy nem fogadják el. Ezért kérte, hogy kérdezzek utána.
2022. máj. 12. 23:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!