Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy osszuk be magunkat...

Hogy osszuk be magunkat karácsonykor, hogy senki se sértodjon meg?

Figyelt kérdés
Ugy értem, egyik-másik nagyszulo, keresztszulo, de legyunk azért otthon is. 9 honapos a kisfiunk. Az elozo eveken mi mentunk mindenkihez, mert valahogy elvartak, most tanacstalan vagyok. Jo lenne kicsit otthon is lenni. Hogy oldjátok meg?
2008. dec. 18. 23:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyen pici babával egyáltalán nem "vonultunk" fel , és természetesenk vették, hogy nem megyünk télvíz idején ide -oda.

Mi is természetesnek vettük, így is közöltük jó előre,és mindenki megértette.

2008. dec. 18. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívjátok meg magatokhoz a rokonokat ti, most ne ti menjetek, hanem jöjjenek ők, babanézős karácsony.
2008. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat, mi is ezt fontolgatjuk, meglátjuk, mit fognak szolni hozza:)
2008. dec. 19. 00:14
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Valakihez menjetek el ti, valakit pedig hivjatok meg ti. Azt ti tudjatok, hogy kivel milyen a viszony, ki milyen messze lakik, hogy lenne a legjobb... Aki ezen megsertodik, hat...nincs mit mondanom!
2008. dec. 19. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a szokásos beosztás:

24-én otthon bontjuk az ajándékokat, aztán átsétálunk a három házzal odébb lakó sógornőmékhez, akikkel kölcsönösen keresztszülői vagyunk a gyerekeknek. (következő évben ők jönnek át)

25-én átmegyünk anyámhoz, ott találkozunk az öcsémékkel, majd közösen meglátogatjuk a nagymamánkat.

26-án az anyóshoz megyünk át, sógornőmékkel közösen.

A 25-i, és 26-i program évente cserélődik.

2008. dec. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben egyik napra meghívnám az egész családot, a többit pedig szűk körben otthon tölteném a kicsivel és a párommal. Így nem sértődhet meg senki, és neked is több időd marad otthon lenni.
2008. dec. 19. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is ez lesz az első közös karácsonyunk a 11 hónapos kislányunkkal. Eddig 24-én indultunk útnak, most viszont szóltunk mindenkinek, hogy szent este együtt szeretnénk lenni hármasban, senki nem sértődött meg, hiszen mi egy új kis család vagyunk, most kell megteremteni a hagyományainkat. Tehát az idei évtől 24-én itthon vagyunk és 25-én kellünk útra a szülőkhöz, nagyszülőkhöz, keresztszülőkhöz. Én jobban szeretem így, mert nem nekem kell főzőcskézni, sütni ennyi emberre és a lányunk is nagy utazó, tényleg nagyon szeret vendégségbe menni, mert ő a központ, mindenki vele foglalkozik, produkálja is magát rendesen.
2008. dec. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pl. minden rokon (1-2 unokatesót leszámítva, de hiába 1 város, de ők se a szomszédban) messze vidéken lakik, szóval mi se járkálunk mindenkihez, nem tudom, nálatok mennyire laknak közel a rokonok, de pl. ezért is javasoltam, hogy most ne ti menjetek, főleg babával, hanem hívjátok meg ti őket. Én élveztem, mikor babanézőbe mentünk, karácsonykor meg plusz hangulata van :-)
2008. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk 8 hónapos a bébink, de nem változtatunk a jól bevált módin:

24: szenteste otthon hármasban

25: férjem szüleihez megyünk ebédre, ahol ott vannak a nagyszülők, testvérek is. Néha sikerül úgy szervezni, hogy a nagybácsi és családja is eljön.

26: én szüleimhez megyünk ebédre, majd délután oda jön az egész család: nagymama, nagybácsik, nagynénik, unokatesók, vagyis minden rokon, akivel tartjuk a kapcsolatot.

A keresztszülők, barátok két ünnep között, vagy azután, ebből nem csinálunk faksznit, mivel januárban vannak családi ünnepek, van amikor akkor adjuk/kapjuk meg a karácsonyi ajándékokat.


Nekünk a szülők nem laknak messze - max 20 perc kocsival. Ha messzebb laknának valószínű, hogy nem mi mennénk, hanem ők jönnének. Aki meg ezen megsértődik, az magára vessen.

Nálunk nagy meccsek voltak az összeköltözésünk évben, mert a (most már) férjem családja úgy gondolta, hogy amíg nem vagyunk összeházasodva, addig mindenki otthon szentestézik. Leginkább én kötöttem az ebet a karóhoz, hogy már pediglen azért költöztünk össze, mert együtt szeretnénk családot alapítani, szóval együtt szentestézünk. Hát nem mondom, hogy az volt életem legszebb szentestéje... Még a következő évben is húzták a szájukat, de a harmadik évre megbékéltek a gondolattal.

Kellemes ünnepeket.

2008. dec. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi onnantól kezdve, hogy külön élünk 24.-e este a miénk csak.25.-e egyik család, 26.-a másik család.Évente változik melyik nap kihez.Hogy ne legyen sértődés.Az idei a második karácsony így, de idén már pocakosan, tehát jövő karácsonykor nekünk is lesz egy 7-8 hónapos kicsikénk, de mivel egyik család sem lakik messze ez a szokás jövőre is megmarad babával is.Annál is inkább mert az egyik családban vannak idősek, akik már nem tudnak hozzánk eljönni.(4.-en lakunk lift nélkül)Befolyásoló nagyon szerintem is hogy milyen messze laknak a szülők.
2008. dec. 22. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!