Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ekkora illetlenség volt azt...

Ekkora illetlenség volt azt kérni, hogy inkább pénzt adjanak ajándékba?

Figyelt kérdés
A közeli családtagokat és barátokat megkértük, hogy ne ajándékot (játék, ruha stb.), hanem a rá szánt pénzt adják a gyerekeknek. Ezen a néhányan nagyon felháborodtak. Eddig az volt a baj, hogy a gyerekek nem örülnek a kapott dolgoknak (sajnos ezt ki is mutatják, még nem megy a megjátszás), mondjuk meg, hogy mit vegyenek, most meg az a baj, hogy megmondtuk...

2022. máj. 26. 20:50
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem nem. Mi is megmondtuk családon belül hogy szülinapokra, karácsonyra inkább pénzt adunk egymásnak, és azt veszünk belőle amit akarunk és ami tetszik.
2022. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
22%
Igen, pofátlanság megszabni, mit kérsz ajándékba. Ha nem kell, ne kelljen a pénz se. Én is így tettem, eszembe nem jutott volna bárkinek is előírni, mit adhat.
2022. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
91%

Hát kedves kérdező, megmondom neked őszintén hogy ebből nem lehet nyertesen kijönni.

A rokonok valószínűleg amiatt adnak ajándékot mert olcsóbb mintha cashben fizetnék ki

(értsd.: egy 3000ft-or ronda pulcsi olcsóbb, mintha egy 5000-est adnának oda. 2-3 ezer forintot odaadni ajándéknak nem tűnik annyira nagylelkűnek)

2022. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
87%
2-es, akkor te megveszel valami szart a rokonnak ha tetszik ha nem, így járt?
2022. máj. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
87%
Mi gyerekeink kamaszok. Nálunk inkább az utalvány a menő, illetve elmeny ajándékok, nem tárgyak. De készpénz semmiképp.
2022. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 anonim ***** válasza:
59%

Én mindig megkérdezem a szülőt, hogy mit vegyek a gyereknek ajándékba. Így tuti, hogy nem nyúlok mellé.

Engem is kiakasztana, ha mondjuk a tesóm azt mondaná, hogy ajándék helyett adjam oda a pénzt.

2022. máj. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
83%
Én mindig pénzt adok, az ajándékozott sokszor jobban preferálja. Én is jobban örültem neki gyerekként mintha olyan dolgot kaptam volna, ami kb nekem semmire sem jó.
2022. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 A kérdező kommentje:

Nálunk eredetileg inkább abból volt gond, hogy a gyerekek nem örültek az ajándékoknak. Elég határozott érdeklődési körük van (autik), ezen belül még mi sem mindig tudjuk, hogy minek örülnének. Tőlünk úgy kapnak ajándékot, hogy megmondjuk, hogy xE Ft a limit, addig lehet válogatni a megmaradó összeg gyűlik és később levásárolható.

Nem akartam pofátlan lenni, csak jobb ötletem nem volt.

2022. máj. 26. 21:23
 9/68 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
86%

Hát ez egy borzasztó megosztó kérdés.

Nyilván az a jó ajándék, amire 30 év múlva is emlékszel, hogy ki, mikor és milyen alkalomból adta. De amikor ez már a 140. ilyen ajándék, akkor már igen nehéz ezt számon tartani és általában a legtöbb ilyen lim-lommá, porfogóvá válik.

Szóval valamilyen szinten jogos a kérés, de ugyanakkor másik oldalról meg megvan az, hogyha ajándékot nem vihetek, csak pénzt, akkor ez valójában valamiféle pénzlehúzás... Azaz magának az ajándékozásnak a varázsa tűnik el.

2022. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem jól tetted, most minek vennél egy vackot aminek nem örülnének? Mi is megmondjuk hogy van egy limit, tehát nem dárius kincsét lehet elkölteni, de azért filléreket se.
2022. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!