Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak itt olyanok, akiket...

Vannak itt olyanok, akiket hergelt valamelyik szülője a másik szülő és annak új házastársa ellen?

Figyelt kérdés
A helyzet a következő: a férjem előző házasságából lett két gyereke. Egy lány, aki már kamasz és egy fiú, aki 10 éves lesz a jövő héten. A lánnyal egész jó a kapcsolatom, rá már nem tud hatni az édesanyja, viszont a kisfiú...szemembe mondja, hogy gyűlöl, a ruháimat bedobálja az ágy mögé, összefirkálja alkoholos filccel a falat, csúnya jelzőkkel illet. A férjem persze rászól, de a fiú ezzel védekezik, hogy ő anyát akarja és én húzzak el innen, mert ez nem az én otthonom és még sorolhatnám. Úgy vélem az anyja ülteti a fülébe a dolgokat és azért ilyen. Én mindig türelmes és kedves voltam vele, de már nem tudom hogy nyugtassam meg...nem miattam vannak külön a férjem és az ex, ezt szeretném jelezni. Van még esély, hogy változik a sráccal a viszony? A későbbiekben rájöhet valaha, hogy amiket az anyukája mond neki, az javarészt hazugság? Kérem, olyanok írjanak, akik már voltak hasonló helyzetben vagy a közvetlen környezetük!

2022. máj. 31. 11:44
 1/8 anonim válasza:
93%
Persze, el fog múlni. Én a gyerek voltam a történetben.Utáltam anyám új férjét. 10 éves voltam én is. Pedig nem hergelt ellene Apám. Sajnos ez nagyon nehéz mindenkinek. Nem akarlak elkeseríteni, de nálam évekig tartott. Azt hiszem úgy 14-15 lehettem, amikor már nem utáltam, bár nem is szerettem. Kb. levegőnek néztem. Szegény, ha most belegondolok hogy viselkedtem vele... De csak, hogy valami jót is írjak, ma már inkább őt tekintem Apámnak, az igazi egy alkoholista sz..r alak, ritkán beszélünk. Ja, és a gyerekeimnek ő az "igazi" nagyapjuk. Hát idő kell. Kitartást neked, és minden jót!
2022. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Én is a gyerek vagyok a történetben.. Nálunk apám miatt történt a válás mert lelépett egy nő miatt.. Eléggé gyerek voltam még én is, mamám sokszor szidta előttem azt a nőt meg apát is. De én nem mentem így nekik, de azért nehéz ezt gyerekként felfogni még akkor is ha előtte én is láttam őket egymással üvölteni és nyilván jobb elválni egy ilyen helyzetben. Lényeg hogy eléggé el távolodtam én is apátol főleg miután ez a nő se volt neki elég jó és talált egy másikat.. Aztán évekkel később elkezdtem kérdezni anyát, hogy milyen volt A házasságuk és utána már szinte teljesen meg is szakadt a kapcsolat köztünk. Hozzá tenném ez a mostani nője nagyon manipulatív és módszeresen marja el apát a rokonoktól a szüleitől. Szóval ilyen ne legyél :D illetve én azt éltem még át hogy az "új nő" először mindig kedves meg jó fej aztán egy harpia lesz..
2022. máj. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
kérdező, azt érted hogy ehhez nem kell az anya uszítása? A gyerek azt látja benned, aki elveszi a lehetőségét is hogy újra együtt legyen a családja- és lényegtelen hogy ez marhaság.
2022. máj. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Hát nálunk én vagyok az új feleség. Felnőtt lánya azt üvöltötte hogy takarodjak az apja házából meg vigyem a kölykömet is, magamnak szültem. Attól mi még boldogok vagyunk, nem váltunk el miatta, építkezünk, haladunk, és szeretjük azokat akik minket szeretnek.

Sokan utálják a szülő új házastársát, meg a közös gyereket, vannak dolgok amiken nem lehet változtatni. Nem tudod megszabni valakinek hogy ne utáljon. Hagyni kell, eröltetni nem szabad.

Abban azért hiszek hogy ha valaki jogtalanul bánt vagy támad, az visszakapja majd valamikor az életben.

2022. máj. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal ritkább az mikor a gyerek jól fogadja az uj társat mint mikor ez a helyzet alakul ki.
2022. máj. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenkit felpontoztam!
2022. máj. 31. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 6 évesen váltak el. Anyukámmal maradtam. Apukámmal voltak gondok (alkohol). Láthatáson állandóan anyukám ellen beszélt. De én tudtam, hogy nem igaz, amit mond. Pl. hogy anyukám nem is szeret; ha új párja lesz, akkor engem majd kidobnak; meg hasonlók. A gyerekek nem hülyék. Pontosan tudtam, hogy anyukám szeret, és apukám próbál szemétkedni.
2022. máj. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hiszen eleve rossz a gyereknek hogy elválnak.

Utána még egy új házastárs is bejön a képbe, hát még amikor gyerek is születik. Mindegy hogy közöd nincs a váláshoz, nem fognak szeretni. Valaki mással, másokkal boldog az aki egykor az övé volt. Az ő apukája. Aki elvált férfihoz megy annak tisztában kell lennie ilyen dolgokkal, persze van ahol béke van meg elfogadás, bár én még nem láttam.

Nekem nagyon fájt eleinte.

33 éves voltam mikor meg ismertem a férjem, elvált volt, és nem gondoltam hogy bárkinek is rálépek a tyúkszemére.

Nem értettem hogy ha valakit nem bántok, barátsággal fordulok felé, akkor az miért gyűlöl. A világ összes kincsét odaadtuk volna, akkor is így alakult volna a kapcsolat a lányával. Én egy új picsa vagyok szerinte, aki ráakaszkodott az apjára és elvettem tőle. Hányszor vádolta a férjemet is, hogy szétrombolja a családot. Pedig 10 éve nem éltek már 1 háztartásban.

Most úgy tűnik megtalálta az igazit, kicsit lenyugodott, belenyugodott hogy mi nem válunk már el. 3szor jelentett fel minket, interneten rágalmaz , bejutott a férjem munkahelyére is, ott is elásta a férjem hírét.Nekem azt mondogatta hogy az apjának van valakije, a férjemnek meg hogy biztosan tőle van e a gyerekünk. Azt hiszem mindent megtett,mégis együtt vagyunk, család vagyunk, közös gyerekkel.

Ismerek ellenpéldát is. Egy elvált ürge már a 30.nővel szakít mert a fiainak egyik sem felel meg. Kőgazdag, gondolom féltik a vagyont a fiúk. Pedig 35 körül van és még bőven ujraházasodhatna. A fiai nem fogják hagyni. Apa boldogsága nem olyan fontos.

2022. máj. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!