Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyszülő nem látogatása...

Nagyszülő nem látogatása szerintetek korrekt viselkedés?

Figyelt kérdés

Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem. Akik azóta felnőttek De én hiszem h a maga módján szereti őket...pl. tavaly kirepült a nagyobbik gyerekem és szüleim anyagi támogatásával tudtak venni egy olyan lakást, amilyet szerettek volna. Ami fáj nekem is és édesanyámnak is h a sok pénzt elfogadták a lakáshoz / ez másfél éve tortent/ de a nagyszülőkre rá nem nyitják az ajtót. Szóvá tettem a gyerekemnek h legalább havi egyszer nézzen rájuk de nem szeretne. Holott majdnem előttük jár el dolgozni Azt mondta h halas a pénzért de ennyi.Ha adtak akkor úgy adjak h feltétel nélkül és ne kelljen érte látogatni. Nem érzi jól magát náluk és ő oda nem megy ahol nem érzi jól magát! Ne is szekáljam ezzel...

Szerintetek ez normális viselkedés a gyerekemtől? Mert ő szerinte az, sőt a párja szerint is! Én a helyébe olyan halas lennék..


2022. jún. 8. 08:43
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
74%
Nem, nem korrekt viselkedés, de érthető, hiszen azt sulykoltad beléjük, hogy nem jó nagyszülő az anyad.
2022. jún. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 A kérdező kommentje:
Dehogy sujkoltam ilyet beléjük. Sose mondtam rosszat rájuk. Én szeretem, tisztelem a szüleimet akar milyenek is
2022. jún. 8. 08:51
 3/75 anonim ***** válasza:
53%

"Édesanyám sose volt az a nagymama típus. Nem ajnározta az unokáit mint más nagyszülő. Nem hordta őket játszótérre, fagyizni, kirándulni, fürdeni...stb. Ha eljött hozzánk pár mondaton kívül nem volt témája a gyerekkel. Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem"


Pedig ez azt sugallja.


De amúgy vannak ilyen egomanias emberek, akik csak kapni szeretnek, adni nem. Anyósom pl velünk él, a másik fiától való 3 felnőtt korú unokát az elmúlt 10 évben kétszer látta....

2022. jún. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
86%

Figyelj, én azt gondolom, ezt a nagyszülők rontották el első körben. Egyrészt, mert nem foglalkoztak érdemben az unokákkal - így nem is kell csodálkozni, hogy nem alakult ki velük szeretetteljes kapcsolat -, másrészt, mert voltak olyan hülyék, hogy lakást vegyenek az unokának, aki annyira nem érdekli őket, hogy pár szónál többet beszéljenek vele. A szeretetet nem pénzzel kell megvenni.


Mindellett, én a gyerek viselkedését sem tartom teljesen korrektnek. Az én baràtnőmék is ilyenek, kaptak egy lakást a férje nagyszüleitől ajándékba (mondjuk, ott félig a nagymama is nevelte a gyereket), aztán mégis lesz*rják, elhordják minden rossznak. De a pénzt, az esküvő kifizetését, a támogatást azt mindig elfogadják, cserébe nagy kegyesen odamennek havi 1 órára, miközben a lány szüleihez heti 3-szor. Na, de ez már a lakás ajándékozása elött is így volt, én akkor sem értettem, minek adja oda a nagymama a lakást, ha amúgy felé sem néz az unoka.



Persze, nálatok érthetôbb, hisz kapcsolat sem volt szinte köztük. Ez van, amikor pénzen akarnak szeretetet venni.

2022. jún. 8. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
85%
Igaza van a gyereknek, de a pénzt adja vissza.
2022. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
23%

"Ezzel azt érte el h nem is nőt hozzá egyik gyerekem sem."

Ebben legalább ugyanakkora felelősségük van a szülőknek is, mint a nagyszülőknek. A gyerek olyan gyakran és oda megy, amilyen gyakran és ahova a szülei viszik, azzal és olyan gyakran találkozik, akivel és amilyen gyakran a szülei megszervezik neki, stb.

Most már ez van... Ne add fel, de szerintem most már nehezebb lesz közelebb hozni őket egymáshoz, mint a gyerekek kicsi korában lett volna. Egyébként meg ne csak küldd őket, hanem hívd, hogy menjetek együtt a nagyihoz! Ne csak azt a gyerekedet, aki a pénzt kapta, hanem mindegyiket! Tartsatok közös szülinapokat, névnapokat, akármiket! Alkalom van, csak találni kell. De nem is kell ünneplés egy kis délutáni palacsintázáshoz, kártyapartihoz, stb.

És ha a gyerekeid nem is mennek veled egy ideig, te akkor is menjél, előtte mindig hívd őket is, és utólag meg mesélj, hogy milyen jót dumcsiztatok, játszottatok, stb. az anyukáddal. Folyamatosan mesélj mindenkinek mindenkiről, hogy akkor is tudjanak egymásról, ha személyesen nem is nagyon találkoznak. Mutass példát, azt sose késő, és mindig nagyon fontos, ha tényleg azt szeretnéd, hogy szorosabb legyen köztük a kapcsolat.

2022. jún. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
69%

6!


Felnőttek a gyerekek. Marhára nem erdekli őket egy palacsintazas a nagyival és az is mókásan hangzik, ha az anyjuk hívja őket, high em éljenek együtt hozzá

2022. jún. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 anonim ***** válasza:
85%

Nálunk az ellenkező véglet volt. Az esküvőre kapott pénzért cserébe elvárták a fiataloktól, hogy folyton a nyakukon ülhessenek. Ők pedig egy darabig tűrték - elviselték -, de láttam, hogy a pokolba kívánják őket. (És nem a látogatással volt a bajuk, hanem annak a gyakoriságával/hosszával.) Ha finoman céloztam rá, hogy tán nem kéne a fiatal házasok vérét szívni, és voltam a sz*mét.

Pedig itt jó volt az unoka-nagyszülő kapcsolat.

Kérdező, ha a nagymamának ez gond, akkor oldja meg ő. Szerintem te maradj ki ebből.

2022. jún. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
70%

"high em éljenek együtt hozzá"

???


Felnőttek is szoktak palacsintázni (sütizni, kávézni, stb., tökmindegy), meg játszani is. És igen, vannak olyan családok, akik összejárnak egymással felnőtt korukban is, és hívják egymást, hogy együtt menjenek, mert úgy még jobb.

2022. jún. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
38%

Nem, nem korrekt viselkedés.

A mama vissza is kérhetné az ajándékot érdemtelenség miatt.

2022. jún. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!