Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor én érzéketlen...

Most akkor én érzéketlen vagyok, mert nem hat meg egy olyan családtagom halála, aki csak keserűséget hozott a családjának, rokonságnak?

Figyelt kérdés

Nagynéném volt nagyanyám kedvenc gyereke, és ezt a nagynéném mocskosul kihasználta. Anyámnak és a nagybátyámnak, meg úgy az egész rokonságnak folyamatosan odaszúrt, mindenkit egymás ellen ugrasztott.

Amikor nagyanyám meghalt, depresszióba esett, segíteni akartunk, de nem hagyta, akkor is vérig sértette anyámat, folyamatosan megalázta a temetésen is.

Megszakítottunk vele minden kapcsolatot.


Pár hónapja volt nekünk mondva, hogy a nagynéném elkezdett drogozni. 5 napja halt meg, egy 10 éves kislányt (unokatestvéremet) hagyott hátra, aki most anyámék unokatestvéréhez fog kerülni, mert az apja nem akarja vállalni.


Igazából eleinte semmit nem éreztem, most meg egy kicsit örülök neki, hogy meghalt. Sajnálom az unokatestvéremet, mert 10 évesen ez egy hatalmas trauma neki, főleg hogy az apja is bezárja előtte az ajtót, de egyszerűen már most 5 nappal a halála után sokkal jobb minden. Sokakat összehozott az ő halála, és nyugodtabb is a családi légkör.


Mindenki sír-rí, pedig életében nem volt egy jó szava senkihez sem, egy megkeseredett nő volt egész életében, 2 férje is otthagyta ezért, barátai is csak ideig-óráig voltak, utolsó éveiben már nem is nagyon tartotta senkivel a kapcsolatot, bezárkózott a házba, csak szükség esetén ment ki a kislánnyal. Én nem tudom neki elfelejteni azokat, amiket tett.


2022. jún. 12. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Dehogy. Főleg, hogy a halálának több volt a pozitív hozadéka.
2022. jún. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy érzéketlen, és ne hallgass azokra, akik azt mondják, hogy az vagy. Te tudod, hogy mennyi rosszat tett neked is, meg a családnak is, te látsz bele a dolgokba.
2022. jún. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Ugyanilyen háttérrel ugyanígy érzek az "anyósom" iránt, 10 éve ismerem a nevelt (nem vér szerinti, ezért az "anyósom"-nál az idézőjel) lányát, de sokkal több keserűséget, bánatot, könnyeket, sírást, átsírt éjszakát okozott, mint örömet.

Teljesen megértelek. Dehogy vagy érzéketlen!

2022. jún. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem biztos, hogy azért sírnak-rínak, mert annyira fáj a hiánya, talán úgy érzik, tehettek volna azért valamit, hogy ne csússzon le ennyire és most dolgozik bennük a bűntudat. Mindenesetre a gyermeke sokkal jobban járt így, ennél csak jobb kezekbe kerülhet.


Nekem is volt lelkiismeret-furdalásom, amikor apám meghalt, mert egyáltalán nem éreztem fájdalmat. Voltak bennem kavargó érzések, de ezek inkább abból adódtak, hogy egyrészt tudtam, sosem fogok már választ kapni tőle a kérdéseimre, másrészt rám ült egyfajta megkönnyebbülés. Egész gyerekkoromban lelkileg-testileg terrorizálta anyámat, sosem volt egy kedves szava hozzánk, illetve alkoholista is volt. Amikor elváltak, teljesen eltűnt, pedig a testvéremmel próbáltuk még mindezek ellenére is tartani vele a kapcsolatot. Később azonban rájöttünk, hogy felesleges erőlködni, sosem fog megváltozni, így is lett, sőt, csak egyre lejjebb csúszott.


Azoktól az emberektől egyenesen hányok, akik azzal jönnek, hogy "mégiscsak az apád volt!". És? Mit tett azért, hogy apának lehessen nevezni? Számomra nem attól apa valaki, hogy felcsinálta anyámat, bocsánat a kifejezésért, de ennél többet nem tett értünk, csak ártott.

2022. jún. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Gyerekkorukban lehet hogy más volt, mégis együtt nőttek fel. Az teljesen más mint amit te tapasztaltál ettől az embertől.

Más az ha valakinek meghal a testvére,még ha sok bosszúságot is okozott neki...

2022. jún. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%
Akármilyen is volt, a 10 éves gyereknek ő volt az anyja. Gondolj bele, neki milyen érzés lehet... Ezt erzeketlenul viselni....
2022. jún. 12. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
62%

6


A gyerek valószínűleg jobban járt így.

2022. jún. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Mivel? Hogy elvesztette az anyját, nem kell az apjának és egy számára lehet hogy kb ismeretlen családban no majd fel ki tudja hogyan?
2022. jún. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Az, hogy az apjának nem kell valóban szomorú.
2022. jún. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
68%
Az is, hogy az anyja meghalt és az is, hogy, másokkal kell majd élnie. 10 éves. Kisgyerek még.
2022. jún. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!