Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos hogy a család megutált...

Jogos hogy a család megutált minket?

Figyelt kérdés

Apukám nagynénje nemrégiben elhunyt. Neki nem volt se gyereke, se férje, ellenben volt több unokahúg/unokaöccs/testvérek akik örökölhettek volna. Azonban a néni írt végrendeletet, amiben kizárólagos örökösének apukámat nevezte meg, miután apukám volt az egyetlen, aki évekig tényleg gondoskodott róla, szerette, látogatta, segítette őt mindig. Azt mondta apukám gyermeke helyett gyermeke neki. Most hogy meghalt és a család értesült az öröklésről, kígyót békát ránk kiabálnak, az egész faluban minket szidnak, hogy undorító módon " kitaszítottunk" másokat az örökségből. Az én lelkiismeretem tiszta, én láttam apukám mindig mennyit törődött a nénivel, de őt nagyon sajnálom hogy ezt át kell élnie és hogy a család gyakorlatilag most ezért őt kitagadta. Nagyon nehezen viseli.

Másnál is fordult elő ilyen, hogy család öröklés miatt szakadt ennyire szét? Hogyan lehet ezt helyén kezelni, nem megőrülni?

Az is eszünkbe jutott hogy eladjuk a házat és abból adunk x összeget a rokonoknak akik amúgy örököltek volna, hogy ne gondolják azt rólunk hogy mi csak magunknak akartuk ezt az örökséget, mert ez nem volt így soha. A néni döntött így, hogy apára hagyja a vagyonát és azt gondolom ehhez minden joga megvolt. Viszont már most hónapok óta terrorizálják apukámat és minden sz*rnak elhordják szegényt a faluban, ő pedig visszahallja és nagyon fáj neki... én így mégiscsak azt kell hogy gondoljam, a legjobb helyre került az örökség, apukám az egyetlen aki tényleg megérdemeli, és én ezek után biztos h nem adnék belőle a családnak egy centet sem. Apát sajnálom, mert tönkremegy idegileg ebben az egész családi viszálykodásban. Ő az egyetlen ebben az egész családban akit abszolút nem is érdekelt soha az öröklés.... szerintem ezért is kapta ő..... és most ezért támadja mindenki. Mi tévők lennétek ilyen helyzetben?



2022. jún. 23. 15:48
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
97%
Rokonoknak egy fillért se. De a saját ház és az örökölt ház árából elköltöznék másik faluba.
2022. jún. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kapta ő, mert a többiek ilyenek, nem érdemlik meg, letojták de most tartják a markukat és fennhangon követelik ami sose volt az övék! Egy fillért ne adjatok senkinek, tartsátok magatokat a mama akaratához, a falu pletykásai meg majd lenyugszanak, ha kapnak újabb hírt! ;)
2022. jún. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
87%
Megérdemlitek.
2022. jún. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Első: én is ezt mondtam apának, hogy költözzünk el és hagyjuk a fenébe ezt a drága családot. :(
2022. jún. 23. 15:57
 5/48 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is költözzetek el. Nem érdemli ezt szegény. Nem véletlenül ő örökölt - a tisztes családtagok eddig, amíg a nénit gondozni kellett volna, hol voltak? Most de nagy lett a hangjuk. Szégyelljék magukat, lusta, pénzéhes mocskok.

Költözzetek el. Egy fillért ne adjatok nekik.

2022. jún. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
90%

Ne adjatok semmit a rokonoknak!!!! Hiába is tennétek, akkor is utálni fognak, ha mindent odaadtok nekik.

Le kell őket szarni!

És tudod mit? Inkább örülj, hogy apukád kapta az örökséget, mivel általában úgy szokott lenni, hogy azok kapnak mindent, akik nem érdemlik meg! Nekünk is volt ilyen ismerősünk, egyedül ő ápolta a szülőt a feleségével, a 2 lánytestvér leszarta? És ki örökölt? Naná, hogy a 2 lánytestvér, a fiú semmit sem kapott. És hány ilyen van!

2022. jún. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
92%
És addig húzzatok el abból a faluból, amíg faterod össze nem szed valami kellemes kis rákot a gyűlölködés miatt, erre is láttam már példát! Költözés, gyorsan!!!
2022. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:

Tényleg nem érdemli ezt! Annyira sajnálom, élő céltábla lett belőle. Nem tudom hogyan segíthetnék neki. Azt mondja, nem is kell neki az örökség, csak a családját kapja vissza. Pedig egy ilyen családért szerintem nem kár... rossz látni hogy szenved emiatt.


Köszönöm a megerősítést! Ahogy leirtam ezt az egészet megint csak rájöttem hogy Apukám jó ember, csak ő érdemli!

2022. jún. 23. 16:08
 9/48 anonim ***** válasza:
85%
Apukádnak ideje lenne felnőnie. Mindjárt nem búslakodna a semmin. Ha támadják, védje meg magát, a pletykásokat meg állítsa le. Mindenki a saját életét élje, ne okoskodjon a máséba. Ha ez már menni fog neki, utána már akár gyereket is vállalhat, onnantól lesz felnőtt.
2022. jún. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 A kérdező kommentje:

9.


Háát nem is annyira az idegenek véleménye fáj neki, hanem a közvetlen rokonoké akikkel eddig jó kapcsolatot ápolt és nem szamitott rá hogy csak így puff megszakítják vele a kapcsolatot. De valóban nem igazán tudja megvédeni magát és túlságosan ad mások véleményére ez így van...

2022. jún. 23. 16:17
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!