Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem durva kicsit hogy így...

Nem durva kicsit hogy így nézegetnek?

Figyelt kérdés
22/F vagyok, szívbetegséggel születtem, azaz bradycardiával(lassú szívmüködés) 42-45 max 50 volt a pulzusom. 11 évesen kaptam első pacemakerom. 5 évente cserélik. Tavaly decemberben cserélték ki. Kamrai és pitvari elektródám van, de egészségesen élek, 177cm és 71kg vagyok. Van enyhe magasvérnyomásom is erre szedek Coverex As 5mg gyógyszert. Na és a problémám az hogy mikor alszok veszem észre, mama és papa mindig néznek, régen is ezt csinálták. Mivel az ajtó olyan a szobán hogy átlátszó üveg és észre vettem már hogy néznek hétvégén hogy alszom -e... ma pl 9ig aludtam de ahogy épp keltem fel mamát lattam hogy kukucskált, ahogy láttam elszaladt hirtelen. Biztos félt, nehogy hirtelen szívhalálom legyen. De jól működik a pacemaker. Nincs semmi bajom. Olyan bosszantó, és ha pl maszturbálnék, vagy ilyesmi, akkor is be néznének. Mit csináljak?
2022. jún. 25. 19:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Rakj függönyt az ajtó üvegezett részére. Vagy vannak belátást gátló üvegmatricák is.
2022. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Függöny az ablakra, de vannak nagyon jó üvegfestékek is, kreatívkodj egy kicsit :)
2022. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Függöny az üvegre.
2022. jún. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerelj egy pokrócot az ajtóra belülről. Valahogy illeszd oda, ahogy tudod, és nem látnak be. És ez egy utalás is, hogy eleged van már ebből. Ha meg rákérdeznek mondd azt, hogy jobban érzed magad így, hogy nem nézegetnek.
2022. jún. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már kb 15 évesen kidekoráltam az ajtóm üvegét, pedig az ilyen kevésbé átlátható, mintás üveg volt. Hol üvegmatricákat raktam rá, hol egy hatalmas rajzkartont, amire alkotgattam, hol öntapadós tapétát. Szerettem kreatívkodni, de legalább annyira lényeg volt az is, hogy ne lássanak be. Nem is értem, hogy bírtad ezt 22 éves korodig.
2022. jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindig az a válaszuk, ha kérdem őket hogy féltenek, hiszen lehet a szivhalal el ér bármikor. Egyébként jó működik a pacemaker. Dolgozom is, már 2 éve. ! Köszönöm az eddigi válaszokat.
2022. jún. 25. 20:54
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Egyszer kérdezd meg tőlük, hogy ha esetleg ez így történne, tudnának valamit tenni? Ha abban a pillanatban kihívnák a mentőt is késő lenne. Fel kellene végre dolgozniuk, hogy ez van, ez egy állapot, ami nem fog változni, és teljesen felesleges megkeseríteni az életet ezzel a folyamatos kontrollal. Ez kicsit olyan, mint amikor kinéz ezerszer az ablakon hogy megnézze, ott van-e még az autó ahol hagyta.
2022. jún. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Függönyt fel aztán megmondod kész így döntöttél.
2022. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy a 7-es mondja, felesleges nézegetni, mert nem változtat semmin. Valószínűleg ezt ők is tudják, csak egyszerűen kényszert éreznek rá, hogy amikor megtehetik, a saját szemükkel meggyőződjenek róla, hogy megvagy. Gondolom mikor munkába vagy máshová mész, akkor nem csekkolgatnak, ennyire ők is tudják, hogy mi a normális. De otthon csak át kell pillantani az üvegen, és igen, ez megszokás, kényszeres mint a körömrágás. Addig nem fognak tudni leállni róla, amíg nem gördítesz elé fizikai akadályt. Mondjuk így:


"Szia anya, nézd, vettem öntapadós tapétát. Tudom, hogy aggaszt titeket a betegségem, de ti is tudjátok, hogy minden kezelést megkapok, és ennél úgysem tudtok többet tenni, akármi történik. Nekem viszont ez az egész természetes, mert így születtem, így élek mióta az eszemet tudom, és amennyire lehet, átlagos és normális életet szeretnék élni, mondjuk olyat, amiben a szüleim nem ellenőrizgetik alvás közben és más váratlan pillanatokban, hogy élek-e még. Nagyon zavar, és tudom hogy ti is tudjátok, és nem akartok nekem kellemetlenséget okozni, ezért szaladtok el az ablakból, mikor észreveszem. De leszokni úgysem tudtok róla, meg az is zavar, hogy tudom, hogy olyankor is nézegethettek, mikor nem látom. Ezért hogy megkönnyítsem a dolgot nektek és magamnak is, ezt most felragasztom az ajtóüvegre, oké?"


Ne fogadj el más választ, csak az "oké"-t. És belülről ragaszd fel, különben még elkezdik felhajtogatni a sarkát, hogy ott kukucskáljanak.

2022. jún. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9# köszönöm szépen, tökéletes választ volt. Ezt fogom mondani!! Többieknek is köszönöm akik írtak!!
2022. jún. 26. 03:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!