Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudom elfogadni a...

Miért nem tudom elfogadni a körülöttem lévők életvitelét?

Figyelt kérdés

Olyan tisztán látom, hogy rajtam kívül mindenki hülye, hogy már szinte a napnál is világosabb. 😃

Aztán van az a mondás, ha úgy érzed mindenki hülye körülötted akkor előbb nézz magadba… jó hát én is látok magamban hibát, nem arról van szó, hogy én tökéletes vagyok, de annyira zavar, hogy körülöttem mindenki balfék, hogy kezd rámenni a kapcsolataimra. Pl. az összes barátnőm nekem panaszkodik, hogy a párjuk ilyen, meg olyan, amúgy tényleg full bunkók, parasztok a hapsik, de nem tudom felfogni, hogy ahol egy kedves szó nincs a másikra akkor minek az olyannal összeházasodni? Vagy amelyik összeházasodott és házi cselédnek van tartva szó szerint az miért tűri? De ez csak az egyik oldal, mert a családom összes tagja kiakaszt. Vagy ezért vagy azért. Na most a helyzet az, hogy rájöttem, hogy én vagyok a hülye, de mit csináljak ha nem akarom a kapcsolataimat leépíteni, mégis azt érzem, hogy elviselhetetlen vagy a stílus, vagy a panaszkodás, vagy a kettő együtt. Én meg állandóan próbálkozok pozitív irányba terelni mindenkit mint valami hülye idióta, és az eredmény, hogy jobban lehúznak…


2022. jún. 26. 16:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
En teljesen egyetértek veled,mintha en irtam volna! :) En nem tartom a kapcsolatot mar nagyon senkivel,jó okes ez sem megoldás,de jobb mintha mindenkinek a lelki szemetes ladaja vagyok! A párommal jól megvagyunk aztan ennyi...de hihetetlenül negatív es lehúzos nehany ember!
2022. jún. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
Én egy idő után rászóltam, hogy beszéljünk másról is, vagy azt mondtam, hogy egyáltalán nem akarok hallani panaszkodást. Végül nem kellett leépítenem őket, mert ha nem panaszkodhatnak, inkább nem is akartak találkozni. Valószínűleg kerestek más balekot.
2022. jún. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel is egyetértek,mert vannak olyanok akik azert akarnak talakozni,hogy valakinek elmondhassak a gondjaikat! Mindenkinek megvannak a maga problemai,kerdes ki kire mit aggat rá!!!
2022. jún. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne akarj rajtuk segíteni. Ha ők valtoztatni akarnak, megteszik maguktól, nem kellesz hozzá. Ne pazarold feleslegesen az energiádat.

Ha megy a panaszkodás tereld el a témát valami másra.

2022. jún. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
37%
Tul sokat foglalkozol masokkal.
2022. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, na igen, ez az, hogy én is ezt a kiutat látom, csak nem akarok magányos sem lenni.


Például, most volt, hogy egy barátnőmet megverte a férje, egyik nap még szinte együtt sírtam vele, másnap meg jön a megérdemeltem duma.. 😤 ami nyílván egyértelmű, hogy nem érdemelte meg, mégis így könnyebb neki vagy nem tudom, de nekem ez az érzelmi hullámvasút sok. Vagy a tesóm, otthon van a pici babájával, semmi segítsége nincs a párjától, majd az hazajön és számon kéri, hogy miért nincs ez vagy az készen, milyen xar anya… mikor megkérdezem hogy miért nem beszélsz vele, akkor meg jön, hogy nem lehet vele beszélni🤯 És nem akarok bunkó lenni, de ezt nem bírom hallgatni se…

2022. jún. 26. 17:11
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Én voltam hosszú ideig mesélő is, és hallgató is, mindegyiket túlzásba vittem, így utólag már látom, hogy hiba volt.

Ha lehetséges kerülöm a néhány percnél további kontaktokat

2022. jún. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Lehetsz ugy is maganyos,hogy ilyen emberekkel veszed magad körül!
2022. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
86%
Kicsit megnyugodtam most ezeket olvasva, mert magamra ismertem a problémádban. Én is azon kapom magamat egyre többször, hogy felidegesít, ha a másik hülye, és ezzel nincsen tisztában. Lakótársam borzasztó naiv, rettentő sok ostobaságot csinál, és felidegesít, amikor elmeséli a sztorikat, úgy, hogy még saját magát állítja be áldozatnak, mikor egyértelmű, hogy bolond szegény az élethez. Igyekszem magam kizárni, hogy "az ő élete, ő problémája, nekem nincs közöm hozzá", de baromi nehezen megy. Egy ideig jártam pszichológushoz, csakhát nem egy olcsó mulatság, ezért abbahagytam, pedig kellett volna még tovább is mennem, mert ott úgy éreztem, hogy haladok előre. Én igyekszem ezeket a naiv és buta embereket kiradírozni az életemből, minél kevesebb időt tölteni a társaságukban, és nekem ez segített egyébként. Szerencsére maradt éppen elég olyan barátom, akikkel szemben nincsenek ilyen érzéseim.
2022. jún. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%
Mintha magat hallanám. :D Vannak fejlett emberi lények, de a többségük menthetetlen, ezt el kell fogadnod.
2022. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!