Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy a...

Egyetértetek azzal, hogy a legtöbb családban valójában csak azért várják el a diplomát a gyerekektől (már ahol elvárják), ill. házasság esetén azt is, hogy nekik is legyenek gyerekeik, hogy versenyezzenek a többi ismerős családdal?

Figyelt kérdés

2022. júl. 5. 09:46
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
105 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
98%
Van egy ilyen vonulat, de azért nem kizárólagos.
2022. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Nem. Van, ahol ez igaz. De a legtöbb családban nem. A legtöbben szeretnék, ha a gyerekeiknek jobb/több lehetőségük lenne.
2022. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Savlekotő ***** válasza:
93%
Elofurdul, ahogy az ellenkezoje is,hogy nem engedik tanulni ne h okosabb sikeresbb legyen,bármi. Millió család van millió szituáció , de sajnos sok mentális beteg szer függő alkalmatlan is szaporodhat
2022. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Ismerek ilyen családot is, de a környezetemben nem ez az általános felfogás.

A legtöbben azt szeretnék, ha gyerekük boldog lenne, mindegy, hogy szakmával vagy diplomával, gyerekkel vagy anélkül.

Bár olyat is ismerek, aki pont, hogy értetlenkedik, miért nem szakmát tanul a gyereke.

2022. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem inkább azért várják el a képzettséget meg a gyereket, mert él egy kép a fejükben, hogy ezekkel van a legnagyobb esélyed arra, hogy egy teljes, boldog, nyugodt életet fogsz élni.
2022. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%
Nekem édesanyám mindig azt mondta, hogy kell a papír, tök mindegy milyen szak, de legyen róla papírom és hogy később hálás leszek ezért.. Elvégeztem egy full semmitmondó, használhatatlan szakot és nem érzem magam jobban, ellenben depresszióhoz hasonló tüneteim vannak már lassan 2 éve az egyetem miatt szóval totál megérte. Hozzá teszem nekem senki se segített annak idején, hogy mit csináljak érettségi után, nem voltam semmilyen tanácsadáson, sőt erre nem is volt lehetőség gimiben, így azt a tárgyat választottam, amiben jó voltam és szerettem és nem gondoltam arra, hogy ezzel semmit se tudok majd kezdeni és ezt senki nem is mondta nekem csak hogy valami majd lesz.. És persze közben azt is hallgatnom kellett, hogy bezzeg az xy gyereke orvos meg biológus meg f@sz tudja mi lett.. Szóval erről ennyit.
2022. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
6 én eljártam tanácsadásra.... hát... nem mondhatnám, h hasznos volt. Tapasztalatszerzésre lett volna szükségem..
2022. júl. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%
7 persze érthető ez is. De gondolom ezek a tanácsadások se egyformák. De 14 évesen eldönteni gyakorlatilag hogy mi akarsz lenni, lehetetlen szinte. Ha újra kezdhetném teljesen mást tanulnék és oylan szakot végeznék, amivel jól is tudnék keresni. De ki gondol erre gyerekként? Szóval maga a rendszer is egy kalap...
2022. júl. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

tapasztalatokat kéne szereznie egy gyereknek, máhogy nem megy. különben honnan tudná?

vagy olyna mélységben átbeszélni, de a tanácsadás nem arról szólt hogy konkrétan ki mit csinál.

2022. júl. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
79%
Az fel sem merül, hogy esetleg a gyerekek szeretnék a diplomát? Vagy az, hogyha megházasodik valaki akkor nem családi elvárás miatt szeretne saját gyerekeket?
2022. júl. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!