Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldön élők! Mi az, amit...

Külföldön élők! Mi az, amit sosem fogsz megszokni az országban, ahol élsz? Hol laksz? Mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 20:54
1 2
 1/16 anonim válasza:
76%
Sosem fogom megszokni a KRESZ-t itt Angliában... -.- meg az esőt...
2010. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
38%
japánban nemlehet megszokni a feliratokat jah meg h nincs mikulás vagy ha van az hátulrol akar beküldeni 1 ajándékcsomagot félmeztelenül....
2010. szept. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Az északi országokban nem tudtam megszokni, hogy max olyan magasságba jött fel a nap mint kb. amilyen magasan van nálunk este hatkor, és ahonnan felkelt ugyanoda is ment vissza nem úgy mint nálunk, hogy a másik oldalon.
2010. szept. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Angliában amit sosem fogok megszokni.

-az időjárást (az állandó esőt,és szelet)

- Az unalmas ételeket..(minden felvágottnak ugyanaz az íze,és pocsék kajájuk van)

- A butaságot ami az embereken látható

- az,hogy csak bevándorló vagy,és az is maradsz..

- a közönyt,a "leszarom" stílust..

2010. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Olaszország hogy mindenki imádja a családját és sokszor találkoznak esetleg együtt élnek. Nekem itt Magyarországon, nem volt ennyire együtt a család, persze számíthattam rájuk, de Olaszban ez teljesen más. Nem kizárólag negatívum, de én nem vagyok ennyire családcentrikus.
2010. szept. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
21:06! Mi bajod a közönnyel? Jobb az ami itt van, hogy jóformán mindenki azt lesi mit csinál a másik, hol lehet belekötni, beszólni, lenézni, pletykálni róla, lealázni? Még az elő fába is belekötnek! Ó bárcsak én is olyan helyen élnék már ahol közöny van és mindenki a saját dolgával foglalkozik!
2010. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
62%

Nem megszokni kell, hanem elfogadni a szokasukat a kulturajukat!


Mindent es mindenhol meglehet szokni, ez csak akarat es hozzaallas kerdese.


Tobb, mint 20 eve elek kulfoldon, s eleinte Enis csak figyeltem Oket es mindig ugy, hogy mar egybol a mi orszagunkhoz hasonlitottam ezt, tehat legyen ez kultura vagy szokas, de aztan ezt szep lassan elhagytam, s kezdtem "berendezkedni" es kialakitani az En kis vilagomat.

Nagyon jol erzem Magam, mivel ugy elek, hogy 2 otthonom van, mivel mais magyar allampolgar vagyok, ezt meghagytam, es minden evben otthon vagyok tobb honapot, pedig mar a csaladom nem el.

De a felnott gyermekeim is magyart a hazajuknak ismerik es szeretik is, es Ok is elfogadtak mink a 2 orszagot, tehat megszoktak igy es szeretnek is igy elni.


pl. amikor utaznak, akkor Ok "haza" mennek magyarorszagra,

pedig nem magyar allampolgarok!

2010. szept. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%
Én Wales-ben élek. Az idôjárással nincs bajom, már 2 éve tetszik, csak elôtte volt 1 év hideg. A kajákat soha nem szokom meg, de nem is akarom, mert egészségtelenek is. Nincs is konyhájuk. A buta emberek is zavarnak, viszont itt konkrétan barátságosabbak, mint otthon. Azt nagyon utálom, hogy a házak egymás szájában vannak, és nem is olyan jók, ami pedig tényleg magyar szemmel is elfogadható, az borzasztó drága. Az is fura, hogy nincs az embereknek életcéljuk, nem talpraesettek, csak élnek egyik-napról a másikra...ennek viszont van jó oldala is, könnyû ôket ledolgozni. De szerintem bármit meg tudnék szokni (kaja kivéve), ha a hozzátartozóim itt lennének. Jaaaaj most jutott eszembe. Soha nem fogom elfogadni, hogy itt úgy mosogatnak az emberek, hogy nem mossák le a habot és úgy szárítják meg. Ez a legdurvább.
2010. szept. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%
21.06-nak. Van amikor érzékelhetô a diszkrimináció, de külföldiként jobban megbecsülnek a munkahelyemen itt Wales-ben, mint otthon. És konkrétan velem még senki nem volt bunkó azért, mert külföldi vagyok.
2010. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Wales az fasza hely.... jókat beszélnek róla, de mindegy is, legalább munkád van.


Lássuk csak, itt Németországban a fiatalokat utálom a legjobban, mérhetetlenül taplók, rosszabbak mint otthon.

Semmi sem olyan ízű, mint otthon volt és nincs igazi fehér kenyér.

A közlekedést szeretem, nincsen az utakon annyi barom mint otthon.

Soha semmi nem lesz olyan mint Magyarországon, ott születtem, mindig vissza fogok vágyakozni.

2010. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!