Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elhanyagol a családom, mit...

Elhanyagol a családom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a családom elhanyagol. Nem foglalkoznak velem, pedig még mindig csak egy gyerek vagyok. Pontosabban, nem hogy programok nincsenek, de egész nap nyomkodják a telefonjukat az e-cigijüket szívkodva. Nem csak engem, de az öcsémet is elhanyagolják szintén (csak így hozzátenném, ne legyen félreértés) Ezért bevonulok a szobámba és gépezek. (Mit tudnék csinálni?) Próbáltam már beszélni velük, de leordították a fejem, vagy levegőnek néztek. Pedig jól tudják, hogy a mentális egészségem pocsék. Szorongok, depressziós vagyok. (papírosan) Értelmetlenek tűnik az életem. Semmihez nincs kedvem. És mindig én vagyok a fasz bármilyen helyzetben. Érzelmileg egy nagy roncs vagyok már, nem bírom. Volt már, hogy egyik nap nem gépeztem, és velük próbáltam tölteni az időt, de azon kívül, hogy a büdös e-cigijüket szagolgattam miközben néztem mit lájkolgatnak facebookon nem volt más. Mitcsináljak? Elmenjek?

2022. júl. 11. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Hát, ha elég idős vagy hozzá, vedd a sátorfádat és vissza se nézz. Addig gyűjts pénzt a külön menéshez, vállalj diákmunkát.
2022. júl. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Hány éves vagy?? Nagymamám?rokonok?akiktől segítséget kérhetnél?
2022. júl. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%
Nagymamád
2022. júl. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Valaki más a környezetedben, akihez tudsz fordulni? Barát/barátnő anyja? Iskolapszichológus?
2022. júl. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
15%
Gyámhatóság,tanárok,vagy próbáljátok az öcsédel beszélni velük,nagyon sajnálak,furcsa szüleid vannak
2022. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
87%

Barátaid nincsenek? Nekem annó úgy nézett ki a nyár, hogy délelőtt valamikor felkeltem, aztán délig punnyadtam vagy csinálgattam valamit otthon, majd délután kimentem a többiekkel és estefelé hazamentem.

Szerintem 10 év felett már teljesen normális, hogy nem csak veletek foglalkoznak a szüleitek, ha otthon vannak. Persze azért napi fél-egy órára leülhetnének veletek beszélgetni...

Ha már így alakult, beszélgess az öcséddel, menjetek sétálni, csináljatok valamit közösen, találj magadnak hobbit vagy kezdj el összejárni a kortársaiddal.

2022. júl. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

5/7 Nem tudok


7/7 Nincsenek, de nem is szeretem az embereket

Azt mondják foglalkozzak velük, de mint írtam, nem csinálnak semmi mást cigizés és telefonozás kivételével. Apám sem szereti anyám, tudom. Csak erőltetik, nem akarnak válni. De apám pedig hétfőn elmegy dolgozni és csak hétvégére jön haza. Van hobbim, rajzolok és verseket írok, vagy olvasok

2022. júl. 11. 14:43
 8/13 anonim ***** válasza:
70%
Tehát hány éves vagy?
2022. júl. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%

"Elmenjek?"

Hova?

2022. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

"egész nap nyomkodják a telefonjukat az e-cigijüket szívkodva. Nem csak engem, de az öcsémet is elhanyagolják szintén (csak így hozzátenném, ne legyen félreértés) Ezért bevonulok a szobámba és gépezek. (Mit tudnék csinálni?)"

Azt tudnád csinálni az öcséddel, amit szeretnéd, hogy a szüleid csináljanak veled a gépezés/telefonozás helyett. De ezek szerint te is csak ugyanolyan vagy, mint ők... Az öcséd mit szól hozzá?...

2022. júl. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!