Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikori a legrégebbi családi...

Mikori a legrégebbi családi fényképetek? Mikor élt az a felmenőd, akiről már nem tudsz semmit? (Még azt se, hova temették.)

Figyelt kérdés

Nekem a nagymamám szülei 1890-es években születtek, róluk már egyáltalán nincs fényképünk... Az ő szüleikről viszont abszolút semmit se tudunk (azt se, hol vannak eltemetve).


Számomra ez elég kiábrándító, hogy a családban erre senki sem figyelt, senki sem őrzött meg semmit, se egy naplót, feljegyzést, születési bizonyítványt, vagy ilyesmi... másnál ez hogy van?


2022. júl. 24. 13:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy 1882-es kapcsos imakönyvben van vezetve a családtagok születési és halálozási dátuma, a legkorábbi visszamenőleges feljegyzés 1831-ből van.Előtte nem tudok senkiről semmit.
2022. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Ezért én is szomorú vagyok, csak a dédszüleimről tudok pár infót. Azt már tudom hogy az egyik ükszülőim hol vannak eltemet. Mivel 100km-re van így majd nyáron ha megyünk arra rokonokhoz, akkor keressük meg.
2022. júl. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, az 1910-es évekből vannak fényképek. Dédszüleimről nem tudok semmit, sőt egyik nagyapámat sem ismertem, meghaltak sok évvel a születésem előtt.
2022. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Két régi fényképet tudok, mindkettő 1900 körüli, pontosabbat nem tudok. Az egyik a nagymamám nagyszüleit ábrázolja fiatal házas korukban, a másik egy olyan rokont, aki 1844-ben született, és a képen elég idős már.

Szerintem nincs abban semmi, hogy olyan régről, amit írsz nincsenek emlékek. A 19. század végéig még polgári anyakönyvezés sem volt, a pap beírta a gyereket a keresztelési könyvbe, aztán kész. Nem tudom, milyen rétegből származnak a felmenőid, de hacsak nem voltak jómódúak és tanultak, biztos, hogy nem írogattak naplót, meg nem fényképeszkedtek. De ha tették is, a 20. század nagyon zűrzavaros volt, valószínű, hogy a családnak kis gondja is nagyobb volt annál, mint hogy feljegyzéseket meg fényképeket őrizgessenek.

2022. júl. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiről tudomásom van, de nem nálam van, az az egyik dédszülőpár esküvői képe (fejből most pontosan nem tudom az évet, mikor házasodtak,1920 körül).

A nagyszüleim 1925 és 1930 közötti években születtek, az egyikükről (+testvér, szülők) van olyan fotóm, amin kb.egy éves, 1927-ben készülhetett. Másik kettőről kb.óvodás kori (3-4 évesek lehettek, az egyikükén az anyja is rajta van. Ezek 1930 körüliek. És az egyik mamámról (+anyja) 1935 körüli a legrégebbi kép, olyan 8-10 éves lehet rajta. Ez is csoda, hogy megmaradt, mert kitelepítették őket később, és szinte mindenüket elvesztették.

Dokumentumok, fotók a nagyszüleim felnőtt, fiatalkori éveiből már vannak (1940-50es évek).

A családfát egyik ágon 1800as évek elejéig tudom visszavezetni, a többinél még annyira nem ástam bele magam, kb. 1880/1900ig vannak adatok. Dokumentumokat(anyakönyv, újságcikk, birtokösszeírás,...) találtam családfa kutatás közben, de még bőven lehetne keresgélni.

2022. júl. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy ükanyámról van időskori kép, a 20- sz. eleje.

A 18. század közepéig megvan majdnem mindenki. (7. generáció)

2022. júl. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es ha a helyet is tudod, akkor familysearch-on meg tudod keresni az anyakönyvi bejegyzést is, és a legkorábbi ősöd szüleinek a nevét is megtudod egyúttal, és vannak praktikák amivel még visszább levő ősöket is.
2022. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%

A legrégebbi általam látott családi fénykép az anyai nagyszüleim 1948-as esküvői fotója.


A 8 dédszülőm közül egy volt, akivel még találkozhattam, anyai nagyanyám anyjával. 1997-ben halt meg. A többi dédszülőmről csak történeteket hallottam vagy még azt sem.


Az őseim mind szegényparasztok voltak, ahogy írták is fentebb, az ilyen társadalmi rétegben nem igazán volt szokás családi dokumentumok felhalmozása, megőrzése meg ilyesmi. Örültek, hogy nagyjából éltek, meg túléltek 2 világháborút, már aki.

2022. júl. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontos dátumot nem tudok, de első világháború alatt készült kép.
2022. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Metionin ***** válasza:
Nagyszülők előttiekről nem tudok semmit. A legrégebbi kép azt hiszem apai nagyanyám gyerekkorából van de csak gyerekek vannak rajta (a nagymama és a testvérei, köztük 1 halott gyerek is.
2022. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!