Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szomorú vagyok! Kikészí...

Nagyon szomorú vagyok! Kikészít a válás előtti időszak. Az én szüleim is anno elváltak én nem akartam hogy ezt a gyerekeim is átéljék. Hogy tudnék könnyíteni a család lelki bajain?

Figyelt kérdés
A feleségem elhagyott egy másik férfiért, aki 21 éves a feleségem 30 éves. Még ez nem is lenne olyan nagy probléma de, van két gyerekünk ők itt maradtak velem még ez sem probléma, sőt örülök neki, imádom őket de, hetek óta feléjük sem néz, nem küld pénzt egy szelet csoki nem képes nekik küldeni de, még csak látni sem akarja őket. Nagyon el vagyok keseredve és nagyon nehéz ezt feldolgozni. Sajnos a feleségemnél nagyon nagy a rózsaszín köd. Lehet, hogy ezért nem látja az élet fontos dolgait? Sajnos hallottam hogy azt mondta az egyik barátnőjének, hogy lemond a ház feléről, hogy ne keljen gyerektartást fizetnie. (Az első tárgyalás Januárban lesz). Én erről arra következtetek, hogy egyáltalán nem is akar mozdulni a gyerekei felé. Ilyen nagyúr lenne a szerelem? De hát az mulandó. Szerelem minden áron, ilyen áron?
2008. dec. 21. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te jó ég!!Egy anya hogy tudja eldobni a gyermekeit??? Iszonyú! Én is válófélben vagyok a férjemtől, egy 1 éves babánk van, de ő se sűrűn nézi meg a csöppet, én hazajöttem a szüleimhez, ő maradt a házban, de csak látogatóban vagyok, mert én a ház felére azért igényt tartok. A bébimmel valahol új életet kell kezdenem. 28 vagyok. De a csöppem nélkül megbolondulnék, viszont sajnos vannak olyan anyák akik nem. :( De ha eddig törődött velük, nevelte, szerette őket, biztos vagyok benne, hogy észhez tér és megbánja amit tett. A szerelem vak tud lenni, de csak egy darabig. Reméljük még időben ráébred arra mekkora hibát követ el. Bár nem tudom te visszafogadnád-e?! Borzasztó lehet. Kívánom mihamarabb rendeződjenek a dolgaitok. Szerintem ne keresd, ne tégy szemrehányásokat, mert az csak szítaná a helyzetet. Hidd el hiányozni fogtok neki, csak ezt az időt ki kell várni. Nem tudom elhinni, hogy elhagyja a saját gyerekeit. Majd ha földreszáll, biztos keresi őket, remélem mihamarabb
2008. dec. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezen már kár rágodnod, hogy milyen a feleséged. nem fogsz tudni változtatni. nem a szerelem ilyen a feleséged ilyen. én is elválltam, de soha nem hagytam volna a gyerekeimet el.

a gyerekek majd megszokják nincs anya, a lényeg te soha ne bözitsd a gyerekeid ellen. erre vigyázz hogy soha ne mondj rosszat róla elöttük, igza dicsérni sem kell vagy mellé állnod. a gyerekeknek ez nagyon nehéz lesz, de gondolom elötte sem minta anya volt. próbáld az életed velük újra kezdeni, és egy olyan nöt szeretni legközelebb aki anya tud lenni a tieid és az övéjinek is ha kell.

2008. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennel nagyobb bunt egy edesanya nem kovethet el, mint amit o tett.

Most a gyerekeket 1000-szer jobban kell szeretned, ez az egyetlen szo lebegjen ejjel-nappal elotted, hogy szeretet, vigyazz az egeszsegedre is, hogy nevelni tudd oket.

Ahogy irom a sorokat mar sirok is, mert ezt nem lehet kibirni, nagyon sajnalom a gyerekeket, es teged is. Adjal meg nekik mindent, amit tudsz, szia.

2008. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Atyaég!!!!Egy anya????Elhagyja a gyerekeit egy nála 9 évvel fiatalabb hozzáképest tejfölösszájúért?(bocsi,tisztelet a kivételnek)Én úgy tudom,hogy azzal,hogy lemond a ház feléről,attól még nem szabadul meg a gyerektartási kötelezettségtől,ha Te ragaszkodsz hozzá.

Az én párom mikor elvált a 3 gyermeke édesanyjától 8 éve,ott hagyott mindent,csak a ruháit hozta,pedig az ex-neje semmit nem tett bele anyagilag a házukba,autójukba,hanem a párom örökségéből vették,de mégsem hozott el semmit,mert otthagyta a gyerekeinek.

Majd a bíróságon a volt asszony bejelentette,hogy ő még ezeken felül 40ezer forintra igényt tart,amit azóta is fizetünk,havonta.Igaz,hogy jó a viszony legalább,a gyerekeket akkor látjuk,mikor szeretnénk,és az ex-neje új férje családja is nagyon jól bánik a gyerekekkel,de míg ők a párom házába(gyakorlatilag) élnek,addig mi albérletben tengődünk.

Én azt mondom neked,hogy a szerelem lehet örök is,a miénk az,de arról nem vagyok ,meggyőződve,hogy az ex nejed és a 21 éves "férfi" kapcsolata hosszú életű lesz,mert egy ilyen idős gyerek még nagyon gyerek.Ez nem lehúzás,ennyi idős fiatalokkal foglalkozom,és bizony a fiúk még nagyon fiúk.De persze,lehet hogy egy nagyon korán érő típusú srácról van szó,és tényleg dúlni fog a love 80 évig,de az szerintem akkor is megbocsájthatatlan egy anyától,hogy csak így eldobja a gyerekeit,és semmilyen téren nem törődik velük.

Én a helyedben felkeresném a gyermekeid anyját,és elbeszélgetnék vele,mint felnőtt ember a felnőtt emberrel,mint apa az anyával,hogy mit is akar tulajdonképpen.Azzal én is egyetértek,hogy ne tiltsd a gyerekeid az anyjuktól,illetve ne uszítsd őket ellene,de azt vele is meg kell értetned,hogy nem csinálhatja azt a gyerekeivel,hogy hol látogatja őket,és "így szeretlek,úgy szeretlek",majd amikor új párra lel,vagy olyan élethelyzetre,amikor sűrűbb az időbeosztása,akkor meg rájuk sem hederít.

Ha utóbbi látszana rajta,akkor komolyan mondom,jobb ha új párt keresel magadnak,és addig is élsz egyedül a gyerekeiddel nyugalomban a körülményekhez képest,mert sztem még mindig jó EGY gondoskodó,nyugodt,szerető apa,mint egy "háromhavonta jövök" anya,és egy idegileg kikészült apa.


BÉKÉS BOLDOG ünnepeket!!!

2008. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos vagyok benne, hogy ez a nagy szerelem nem fog sokáig tartani. Egy 21 éves fiú még gyerek, éretlen a komoly kapcsolatra. A feleséged kitombolja magát, a pasi majd szépen elhagyja, megcsalja, remélem jól pofára esik és próbál majd visszamenni hozzád. Az már a Te döntésed, hogy akkor mit teszel, DE én a helyedben a bíróságon belemennék abba, hogy inkább a ház felét kérem gyerektartás helyett. A gyermekeidnek biztos otthon kell, ha ő otthagyta egy fiatal suttyóért őket, ki tudja később mire lenne képes? Lehet, hogy követelné a ház eladását, mert épp jön egy új pasi, akinek pénz kell és szerez valahonnan neki, ez extrém eset, de egy ilyen nővel szemben mindenre fel kell készülni. Sajnos a gyerekek biztosan nem ússzák meg lelki sérülés nélkül, nem is tudom mi lenne a jobb nekik, ha nem látnák az anyjukat vagy ha igen, de szembesülniük kellene azzal, hogy érdektelen velük. Mindkettő nagyon rossz verzió, én a helyedben kikérném egy pszichiáter véleményét, vannak a neten ingyenes oldalak is, mert mindent el kell követned, hogy a lehető legkissebb traumát éljék csak át. A feleséged pedig egy torzult lelkű nő, 100-ból 1, ha megteszi ezt a gyermekeivel, mert nincs az a rózsaszín köd, ami el tudja nyomni a gyermekeim iránt érzett szeretetet. Remélem sokszorosan visszakapja az élettől az általa okozott fájdalmakat. Neked pedig minden tiszteletem, le a kalappal az ilyen apa előtt, hidd el, a gyermekeid meg fogják hálálni amit értük teszel, mert csak rád számíthatnak ezen a világon. Remélem a körülményekhez képest szép ünnepeket tudsz neki varázsolni, boldog karácsonyt kívánok nektek, neked pedig nagyon sok erőt és kitartást! Bízz a női nemben, ne általánosíts, sajnos kifogtad a legrosszabbat, de nagyon sok nő van, akit boldoggá tudnál tenni, remélem megtalálod majd a párod.
2008. dec. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
hát ezek után ne engedd ,ha valami hirtelen változás beállna nála,hogy elvigye a gyerekeket:( miylen anya az ilyen..de abban igazuk van az előttem szólóknak,hogy ne buzditsd az anyjuk ellen őket,bár a soraidból nem olvasom ki,hogy ez szándékodban lenne..jó egészséget és kellemes,boldogabb ünnepeket kivánok nektek!kitartás! :-)
2008. dec. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!