Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Muszáj, hogy minden családtag...

Muszáj, hogy minden családtag jöjjön babalátogatóba?

Figyelt kérdés
Olyanok is jönni akarnak, akikkel gyerekkorom óta nem beszéltem, meg olyan, akit nyíltan nem is kedvelek, meg se kérdeztek amúgy, csak édesanyámnak mondták, akivel közös házba lakunk. Nem tudom, persze hagyomány meg minden, de én nem akarom hogy az első hetekbe mindenki idecsődüljön. És tényleg olyan rokonokról van szó, akikkel nem is tartom a kapcsolatot. Anyámnak hiába mondom, hogy nem akarom hogy jöjjenek, azt mondja ez a szokás.
2022. aug. 4. 01:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Persze ellehet viselni őket egy-két órára, de valahogy mégis jobb lenne lemondani, de ha tényleg mindig ez a szokás?
2022. aug. 4. 01:33
 2/23 anonim ***** válasza:
93%

Nem ez a szokás, szerintem anyád haknizik az unokával! Mondd meg anyádnak, hogy mondja meg a rokonoknak, hogy egyelőre nem fogadtok látogatókat.

Ha jól értem, még meg sem született, vagy éppen hogy, tehát anyád körbetelefonált, és ő szervezi ezt! Normális anya ilyet nem csinálna a te megkérdezésed nélkül...

2022. aug. 4. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Úgy tudom maguktól mondják, hogy jönnek majd. Vannak, akiket szívesen is fogadnánk, de olyat, akit abszolút nem kedvelek, meg akikkel nem is beszélek, olyanokat nem. Abba viszont lehet valami, hogy egymás között pletykálnak, szervezkednek.. Anyám nemhiszem, hogy bíztatja őket, ő se értette minek akarnak, de aztmondja el kell viselni, mert így szokás.
2022. aug. 4. 01:52
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem régi szokás :) Szerintem akinek nem akarod, nem engeded. Másrészt nagy kockázat, újszülötteket nem szokás csak úgy látogatni :) Elsőként közeli baratok/ rokonok jöhetnek , aztán esetleg a többi. Ezt mondhatod anyukadnak is, meg hogy nem akarsz egyelőre sok látogatót . Később talán ő is kevésbé fogja ezt hangoztatni, addig meg ész érvekkel látja, miért jöhetnek csak páran.


Én se adnám senki kezébe a gyerekem csak azért, mert kiváncsi , na meg sterilnek kell lenniük, ezt nem mindenki érti meg.

2022. aug. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Megmondod nekik hogy nem nagyon akartok nagy felhajtást, ynugalomra van szhükségetek stb.
2022. aug. 4. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
83%
Dehogyis. Egyrészt, a baba közelében sterilnek kell lenni, és ezt nem mindenki érti, ahogy előttem is írták. Már akkor besértődnek sokan, ha megkéred őket, hogy mossanak kezet, ami pedig alap lenne. Nem is értem egyébként, ha eddig kb leszarták a fejed, miért akarnak mindenáron baba látogatóba menni? Csak azt engedd, aki közeláll hozzád.
2022. aug. 4. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Hasonlóan jártam én is annak idején. Jött az első napokban boldog boldogtalan. A kórházban napokig semmit sem aludtam mert ha nem az én kicsim sirt sirt a másik stb. Lelkileg kész voltam mert még a magánéleti problémák is jöttek csustul amíg bent voltam. Emlékszem rá hogy hogy késő délután adtak ki a zárójelentést. Nagynehezen hazaértünk, és másra se vágytam csak hogy rendesen megfurodjek és haját mossak és hogy a babát is rendbe tegyem. Persze ez nem így valósult meg mert este nyolckor a szomszédot meg úgy kellett kirakni. A fáradtságtól bogtem már, budosen, mocskosan, a gyerek ordított de nem számít....szó szerint mindenki jott. Onnantol kezdve, hogy a kilincset lenyomtam. Évekkel később amikor a másodikat vártam meg szülés előtt kijelentettem,hogy a nagyszülőkon kívül kívül senki sem szívesen látott vendég, legyenek szívesek megvárni amíg összeszedem magamat. Volt duzzogas de nem baj.
2022. aug. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
87%
Emelkedik a járvány mutatója, hivatkozz arra
2022. aug. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%
Senkit se kötelező beengedni
2022. aug. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
94%
Normális ember az első hat hétben csak akkor megy látogatóba ha hívják. Gyermekágy.
2022. aug. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!