Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyermekem kereszt anya...

A gyermekem kereszt anya nekem kicsoda?

Figyelt kérdés
Gyermek keresztanya

2022. aug. 5. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

A gyermeked keresztanyja?

Nincs erre külön szó.


Megjegyzem: sok esetben valamelyik szülő testvérét és annak házastársát kérik fel keresztszülőnek. Nyilván akkor testvér, sógornő stb. az illető, de nem attól, hogy felkértétek keresztszülőnek.

2022. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Erdélyben a férfiak "komának" hívják ilyenkor egymást, de a nőknél nem tudom, hogy van-e külön szó.
2022. aug. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Komámasszony vagy komaasszony
2022. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
0%
A sógornőd.
2022. aug. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen rokon.
2022. aug. 6. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, kit kértetek fel. Lehet szimplán legjobb barátod.


Amúgy csak a gyereked keresztanyja* , ha párod testvére, akkor sógor, mint egyébként... pl

2022. aug. 6. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Komaasszony, én is így tudom.
2022. aug. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked keresztszülei a komádék (komám uram, komám asszony).

A gyermeked házastársának a szülei pedig a nászék (nászasszony, nászúr), de ez nem volt a kérdés.

2022. aug. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Koma és komaasszony


Lehet a legjobb barátnőd és akkor annak a párja a lesz a komád

Nekik amúgy nem kell házasnak lenniük, nem is kell párban lenni, egyedülállóként is elfogadhatja a felkérésed.

Lehet a te barátnőd meg a férjed barátja is keresztanya-keresztapa, akkor is ha nincs közük egymáshoz.

Lehet több is, de a templomban csak 1-1 áll oda, úgy kerül a nevük a keresztlevélbe


Lehet családtag is, akkor majd eldöntitek, hogy keresztanyának vagy nagynéninek nevezitek, a te esetedben komaasszony vagy tesóm/unokatesómnak vagy sógornőmnek nevezed.


Nálunk barátot szoktak felkérni, sok évvel később ha a gyerek férjhez megy vagy megnősül, akkor a keresztapa lesz a tanuja.

Illetve régen volt egy olyan szokás is nálunk a faluban, hogy az első gyerek az apja keresztnevét kapta, a második pedig a keresztapjáét és lányoknál ugyanígy.

2022. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!