Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit mondjak nekik, hogy...

Mit mondjak nekik, hogy elvigyenek, hogy találkozhassak a barátommal?

Figyelt kérdés

Hát eléggé hosszú történet következik, de remélem lesz olyan, aki elolvassa és segít nekem valahogy.

Na, akkor az helyzet..

Lassan egy éve vagyok együtt a barátommal, de távkapcsolatban. Ő nyíregyházi, én pedig budapesti vagyok. Mind a ketten 15 évesek vagyunk. Kérek szépen mindenkit, hogy emiatt ne jöjjön fejmosással, hogy tiniszerelem, majd kinőjük satöbbi. Úgy érzem azért értelmesebbek vagyunk, mint az átlag ebben a korban és a kapcsolatunkat is teljesen komolyan gondoljuk. A probléma csak az, hogy ő kollégista, és így csak szünetekben tudnánk találkozni. Az ő szülei nagyon elfoglaltak, így nem tudják elhozni Pestre, és vonattal sem engedik egyedül, mert hát hiába ilyen, attól még ugyanúgy 15 éves. Én már 4x voltam "náluk" (Nyíregyházán), utoljára őszi szünetben, akkor is csak 4 óra volt az egész. Akkor meg tudtam beszélni anyumékkal, de azok voltak a feltételek, hogy ez az utolsó meg hogy járnom kell nyelvtanárhoz meg ilyen hasonlók. Most újra itt a szünet, és nem akarnak vinni. Ezt kértem karácsonyra. Semmit nem akartam ezen kívül, és még így se. Tavalyi karácsonyom is el lett rontva. Szinte ugyan ilyen dolgok miatt. Hogy lehetnek ilyen érzéketlenek? Tudtommal a karácsony a szeretet és a boldogság ünnepe. Én mért nem lehetek boldog? Mért nem értik meg, hogy engem nem érdekelnek az ajándékok, és boldog sem leszek tőlük? Mit mondjak nekik, hogy elvigyenek? Mit csináljak még?

Kéremszépen valaki segítsen. Nagyon nem tanácstalan vagyok. És csak boldog szeretnék lenni..


Kellemes Ünnepeket amúgy mindenkinek. Már ha nekem nem lehet az..


2008. dec. 21. 16:30
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Nekem nagyjából hasonló a problémám, azzal a különbséggel, hogy máshova mennék, és hogy 19 éves vagyok (de ugye tanulóként még mindig nem én döntök).


Én megmondtam, hogy adják oda a pénzt az ajándékra, s majd én megveszem. És karácsony után meg is veszem a buszjegyemet...


Nem kellett volna megígérned, hogy nem mész többet...

2008. dec. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Ereztesd a szuleiddel, hogy ok most kicsesztek veled. Legy szukszavu, ne keresd a tarsasagukat, legy sertodott, es egesz nap szomoru. Talan hat rajuk.
2008. dec. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
durcival nem hiszem,hogy sokmindent elérsz nálunk.mondd el nekik,h nagyon sereted,és már nagyon hiányzik.de ne lázadóan,hanem szépen beszélj velük.mondd meg,hogy a karácsonyt otthon töltöd,de két ünnep között nagyon szeretnél elmenni.reggel mész,este jössz is haza.boztos megértik.ha nem,akkor tényleg marad a sértődés!
2008. dec. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

talán mert a fiu nem jön hozzád sohasem. talán elegük van hogy te mész és ö nem. ha 15 éves akkor igazán elengedhetnék vonattal, úgy hogy Pesten felveszitek a fiut.

Szerintem ilyen esetben sokkal jobb lenne, ha pl a fiu tudna hozzátok jönni, és pl egy vagy két napot nálatok aludna, persze külön szobában. èn tuti ezt tenném meg a gyerekemért. beszélnék a fiuval hogy akar-e jönni, és utánna a szüleivel. megengedném hogy külön szobában aludjanak napközben korizni, forrocsokizni menjenek stb... ha fiu nem jön hát sorry. nem kényszerítheted rá a szüleidet hogy ök tegyenek meg több száz kilómétert a te szerelmedért. jöjjön ö vagy hozzák öt a szülei.

2008. dec. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy még nem te döntesz, de azért én mégis csak 15 vagyok te meg 19.. Ha meg nem ígértem volna meg, hogy többet nem megyek, akkor nem engednének.

A sértődéses dolog valóban nem jön be náluk. Szóval ez a lehetőség alapba kilőve.

Uccsó válaszoló:

Igen, tudom, hogy ez lenne a legeslegjobb megoldás. De mégis hogyan? Nem érnek rá a szülei, és nem is engedik. Ugyanis én mindig anyáékkal mentem, mert ők ráérnek és így nem kellett félteniük. Viszont náluk ott van a 2 kisgyerek és mindkettő szülőnek 2 munkahely. Szóval ha lehetséges lenne ezt kéne tenni tudom. A probléma csak az, hogy nem lehetséges :S


Köszönök minden választ.. Aki esetleg tud még valami lehetőséget kérem írjon.

2008. dec. 22. 19:17
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem engedik, mert úgy látják, hogy a lányuk fut a fiú után, a fiú pedig ezért nem tesz semmit. Más kérdés, hogy erről nem tehet, de a szüleidnek valószínűleg ez jön le. Szerintem az lenne a megoldás, ha meghívnátok magatokhoz: a szüleid beszélnek az ő szüleivel, hogy felteszik Nyíregyházán a vonatra, ti pedig kimentek érte az állomásra. És mikor hazamenni, ugyanúgy ki is viszitek. Vigyáztok rá, nem mászkáltok egyedül, stb. Jót tenne, ha látnák a szüleid, hogy a fiú is tesz valamit ezért a kapcsolatért. Mellesleg nem olcsó dolog Nyíregyházára autózni, arról nem beszélve, hogy egy napjuk elmegy rá, mert ugye az nem kifizetődő,ha hazamennek közben és visszamennek érted. Úgy érzik, nem éri ez meg, hogy te fuss egy srác után, és ezért szinte csak ők vállalják az anyagi és egyéb áldozatot, mert ők már jóval többet éltek, mint te, és sejtik,hogy ez a szerelem nem fog életetek végéig tartani. Ezt nem bántásból mondom, de a legtöbb példa ezt mutatja.
2008. dec. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mintha anyumékat hallanám (:

De nagyon örülök, hogy ennyire átlátod a helyzetet. Pontosan így van minden. Azt hiszik én futok utána, és nem akarják, hogy csalódjak. Az a probléma, hogy nem ismerik. Valószínű, hogy az lenne a megoldás, ha beszélnének a szüleink. De ettől mind a ketten nagyon félünk. Bár előbb-utóbb sor fog kerülni rá biztosan. A másik meg, hogy nagyon-nagyon féltik. Ez az, amit nagyon nem értek. Az oké, hogy a szülő félti a gyermekét, de ennyire?

Amúgy múltkor úgy volt, hogy amíg mi a vonatállomáson beszélgettünk meg sétálgattunk a városba, ők addig elmentek állatkertbe, így még ők is jól érezték magukat.

Viszont nagyjából úgy tűnik, hogy kezd megoldódni a probléma. Remélem, nem csak úgy tűnik :S

Köszönök szépen minden segítséget (:

2008. dec. 23. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!