Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Le lehet még szoktatni a...

Le lehet még szoktatni a szüleimet a pazarlásról?

Figyelt kérdés

Szüleim sajnos elég pazarló életmódot élnek. Minden nap egy kisebb hadseregre főznek, így van sajnos, hogy a kaja egy része a kukában landol. Sokszor az olyan is, amit le lehetne fagyasztani. 2 hűtőnk van, ebből egy csak mélyhűtő, a másik hűtő és mélyhűtő egyben. Tömve van mindkettő "most jó áron van, ezért vettünk" élelmiszerrel. Átláthatatlan az egész, múltkor hátul találtam egy totál megpenészesedett sajtot. Rendkívül figyelmetlenek, ezért van, hogy 2-3 doboz tej is nyitva van és sokszor ebből 2 megsavanyodott.

Mióta külön költöztem tanulom, hogy hogyan kerüljem el az ételek kidobását, mert belém ivódott ez a felhalmozás mánia. De látom, hogy másképp is lehet csinálni. Barátnőm és családja nagyon jó példával jár elöl. Ott is jut mindig étel mindenkinek, nem éheznek, de elvétve landol élelmiszer a kukában.

Egyelőre az emelkedő árak nem voltak szüleimre hatással, jó a fizetésük megengedhetik magunknak (még), de egyszerűen borzalmas, mennyi étel megy pocsékba ezért.

Félre értés ne essék nem a szüleimet akarom szidni, de jó lenne egy kicsit tudatosabb fogyasztásra szoktatni őket. Ehhez várok tippeket.



2022. aug. 12. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:
98%
Felnőtt ember nehezen nevelhető. Majd talán akkor megtanulnak nem pazarolni, ha már az ő pénzük sem lesz elég. A nincsből nem tudnak majd annyit költekezni.
2022. aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
98%

Bölcs ember más kárán tanul, buta a sajátján. Engedd el, majd az idő megoldja, ha szükség lesz netán rá.

Magaddal foglalkozz, hogy Te olyan életet élj, ami szerinted tökéletes.

2022. aug. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
97%

Én úgy látom, hogy csak jó példával lehet bemutatni nekik, hogy lehet ezt másképp is, főleg ha van lehetőség, hogy lássák az életedet. Sokkal többre mész evvel, mint a beszéddel!

Én is szeretném, ha megváltoznánaka szüleim mondjuk ők inkább kupisak ami bánt engem. Nem is tudom, hogy a tárgyaknak van-e helyük... Egyáltalán...

Én is ilyen voltam. Évekbe telt mire le tudtam magam szoktatni erről, szép rend van nálam. Sajnos messze laknak nem látják sajnos ezt, de bízom benne, hogy egyszer csak ideérnek és látják, hogy mennyivel jobb, hogy nincs zsúfoltság és felesleges dolgok, átlátható minden, fejből tudom mi hol van és megtalálja az idegen is. Erre ügyelek. Most a másik végére kell figyelnem, nehogy valami olyanom ne legyen ami meg kell. Ha két évig nem kell egy ruha, ajándékba adom.

2022. aug. 12. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Igazából azért ez az ő magánügyük, az ő háztartásukban, az ő pénzük. Ez még nem akkora "first world problem", hogy felnőtteket kellene nekiállni nevelgetni, ha már ők nem becsülik meg jobban a saját keresetüket.
2022. aug. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
36%

3-as vagyok. Arra akartam utalni, hogy nem kell őket nevelni. Ők a szüleid. Mutass jó példát, tiszteld őket, hálás legyél értük, szeresd őket.

Max megemlítheted, hogy ez nem jó dolog, mert mások éheznek! És örülök neki, hogy te a rossz példa ellenére látod, hogy ez nem jó.

Csak ügyesen.

2022. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha egyszer nem tudnak spórolni akkor nem lehet velük mit ekzdeni, pedig drágul minden, ugy néz ki az sem hatja meg őket.
2022. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2022. aug. 13. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!