Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A feleségem szerint nem kéne...

A feleségem szerint nem kéne olyan gyerekre pénzt költenem, aki nem az unokám. Igaza van?

Figyelt kérdés

Az első feleségem korábbi kapcsolatából származó lányát 4 éves korától én neveltem fel. Már neki is van egy kisfia, akit amúgy imádok, és a gyerek is engem. Jelenleg a második feleségemmel élek, de a nevelt lányommal is szoktam beszélni, ugyanúgy veszek játékokat, édességet, ruhákat a kisfiának. A feleségem viszont nem nézi jó szemmel hogy a közös kasszából egy olyan gyerekre költök aki nem is az igazi unokám, már többször megkért hogy ne vegyek semmit a kisfiúnak. Azt mondja, ha a saját unokámra költenék azt megértené, de ezt pazarlásnak tartja, és azt mondja csak kihasznál a nevelt lányom a gyerekem keresztül.

Igaza van, és nem kéne vennem semmit a kisfiúnak?


2022. aug. 13. 08:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nincs igaza. Ennyi, ezt nem kell túlmagyarázni. Gyerekedként szereted, ha ezt nem fogja fel, akkor buta es rosszindulatú.
2022. aug. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
90%
Nincs igaza. Mondjuknilyen gondolkodás móddal nem sokáig lenne a feleségem....
2022. aug. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 anonim ***** válasza:
91%

Nincs igaza. Az a kisfiú ugyan úgy az unokád, ha nem is vér szerinti, de szív szerinti. Én a nő helyében fognék egy ásót és elásnám magam.


Gondolom ha neki lett volna purdéja az előző házasságából arra költhetnél nyugodtan.


Mondom ezt úgy, hogy én is második feleség vagyok, és a férjemnek már van gyereke az előzőtől. Soha, egy pillanatig se fordult meg a fejemben hogy az a kislány kevesebbet kapjon mint a mi közösünk. Természetes, ha a közös kap, akkor a nagyobb is. Minden vásárlást úgy időzítünk hogy ott legyen és választhasson.


Most például a miénk megkapta a nagylányos ágyat, a nagylány pedig kapott iskolás bútorokat a szobájába.


Nincs aljasabb dolog mint kivételezni egy gyerekkel.

2022. aug. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/61 A kérdező kommentje:
Neki csak saját gyerekei és saját unokái vannak. Azt mondja ha a saját unokám lenne nem zavarná, de így felesleges pénzkidobásnak tartja. Azt mondja inkább tegyem félre azt a pénzt amit a kisfiúra költenék és majd adjam a saját unokámnak ha lesz.
2022. aug. 13. 08:39
 5/61 anonim ***** válasza:
89%
Egyáltalán nincs igaza, önző és rosszindulatú.
2022. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező, akkor gondolom az se zavarja ha az övéi se kapnak tőled egy szelet csokit se igaz?
2022. aug. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 anonim ***** válasza:
90%

Ő költ a saját unokáira a "közösből"? Ha igen, akkor egálban vagytok, úgy illik, hogy amennyit ő külön célokra költ, annyira neked is legyen jogod. Hogy te ezt épp az unokádra szeretnéd költeni, na, abba már nem szólhat bele.


Akkor lenne jogos maximum, hogyha olyan sokat költenél a lányodra/unokádra (mert igenis azok!), hogy a saját megélhetésetek kerülne veszélybe. Pl. itt volt olyan kérdés, hogy csóró apukától elvárta a drága ajándékokat az elkényeztetett elváltanyuval élő kislány, az meg megvette titokban az új feleség háta mögött, hogy ne rinyáljon. Az ilyesmi gáz, de gondolom, nálatok nem ez a helyzet.

2022. aug. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem jogos. Ha ilyen házisárkány, akkor meg kellene fontolni a közös kassza felszámolását vagy legalábbis a közös kiadásokra való korlátozását.
2022. aug. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
88%
Neki ahhoz semmi köze, hogy vér szerinti unoka, vagy sem. Annak tekinted és kész. Úristen, de önző és utálatos lehet valaki, aki képes lenne egy gyermektől megvonni ezeket a dolgokat. Lehet, nem sokáig lenne már a feleségem.
2022. aug. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
90%
Kicsit túlzásba viszi ezt a vér szerinti dolgot. Költesz, akire akarsz, ha nem tetszik, akkor legyetek külön kasszán. Neked az a gyerek olyan kedves, mint az unokád. Mit szól ebbe bele?
2022. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!