Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért fontos neked/nektek az,...

Miért fontos neked/nektek az, hogy egy családtagról nevezzétek el a gyerekeiteket? (akár második névnek adtad, akár elsőnek, akár magatokról, akár közeli- vagy távoli családtagról nevezted el)

Figyelt kérdés

Miért volt fontos nektek?

Hogy működik nálatok ez a hegyomány: hogy különböztetitek meg a másikat? A második, harmadik, ikszedik gyereknek mi lett a neve? Őt is családtagról neveztétek el, vagy nekik a családban egyedi nevük van? Nem volt féltékenykedés akár a részükről, akár más részéről, hogy például ha az egyik gyerek anyja után kapta a nevét, a másik nem? Vagy ha a másodikat is rokon után neveztétek el, akkor nem volt abból probléma akár tesók között, akár unokatesók között? Nem voltak félreértések?



#elnevezés #név #család #hagyomány #családi hagyomány
2022. szept. 6. 17:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
A szeretet, a családi hagyomány, a folytonosság.
2022. szept. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Az én szüleim lustàk voltak másik nevet adni. Egy lány, egy fiú született, így nem volt probléma abból, hogy más nevet adjanak. Többször kérdeztem, fogalmuk sem volt, mi lett volna a neve a második gyereknek, ha azonos neműek lettünk volna a testvéremmel.
2022. szept. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
32%

Azért volt fontos, mert úgy gondolom, hogy minden névnek megvan a története, hogy hogyan választották ki a szülők a gyerekeknek. Valahonnan hallottad, valahonnan megtetszett, de ha családtagról nevezed el, akkor az már egy közelibb, kedvesebb emlékeket ébreszthet benned.


A mi családunkban a nővérem és az öcsém a szüleink nevét viselik, én a nagynénémét. Kicsi koromban én Tündike voltam, utláltam. 16 évesen is még azt mondták nekem, hogy Tündike, és az esküvői kártyán Tündi és Laci állt, azt se tudták hogy kik azok, mert annyira megszokták, hogy én Tündike vagyok.

Aztán meghalt nagynéném, lányom született, ő lett Tündike, én Tünde lettem. Második lányom Bianka, őt a nagymamám testvéréről neveztem el. Fiam férjem után László. Távolabbi rokonok még mindig Lacikázzák, pedig már 16 éves, nekünk Laca.


Bonyodalom van bőven. Főleg mióta megszületett a kisunokám. Én Tündi vagyok, lányom Tündike, unokám KisTündi vagy KisTündike. De ez csak másoknál van így, én magamat nem nevezem sehogy, nekem lányom a Tündi, és az unokám a Tündike. És amikor kérdezték múltkor, hogy Tündi tud már járni, hát csak néztem bambán, hogy miért ne tudna?

Ezt leszámítva amúgy nagyon jó így mindenkinek. A nagyobbik lányom örül, hogy a nevemet viselheti, és továbbadhatja az unokájának, a kisebbik lányom is örül, hogy neki van egyedül a családból saját neve, a fiam pedig büszkén viseli az apja nevét.

2022. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
85%
Nekünk nem volt fontos, sőt kizáró dolog volt, tehát megállapodtunk, hogy olyan nevet nem kap a gyerek, amilyen név van a (szűkebb és tágabb) családban, valamint a szűk baráti körben.
2022. szept. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Ugyan még nincs gyerekem, de mindig úgy voltam vele, hogy három alapszabálya van a névválasztásnak: nem lehet bibliai, nem lehet olyan, ami már van a családban, és olyan sem, amihez sok negatív emlékem kötődik. Időközben az egyik unokatestvérem felhasználta az egyik kedvenc nevemet, így arról valószínűleg lemondanék, ha fiam születne. A generációkon át megörökölt nevek nagyon nem tetszenek, a gyerek egy önálló személy, ne legyen már ugyanaz a neve, mint az összes felmenőjének háromszáz évre visszamenőleg.
2022. szept. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%

Mindig is utáltam az "öregapja István, az István, a Pityu, meg az Istvánka" típusú családi névadást. Nálunk is öröklődtek a keresztnevek és párom családjában is egészen a mi generációnkig. Nekünk viszont minden gyerekünk saját, egyedi, nekünk is tetsző nevet kapott.

Nem értem, mi büszkeség van abban, hogy a tied anyád, vagy apád neve. :D

Én kimondottan gyűlöltem hogy sokadik ugyanazon nevű vagyok a családban, ahogyan párom is.

2022. szept. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
Érdekes, amit írsz, #3as. Utáltad, hogy egy rokonod nevét kaptad meg, szívás volt, szenvedés vele. Aztán elnevezted a gyerekedet is így. Nekem ez a kettő üti egymást. Tudod mekkora kicseszés, hát kicseszel a gyerekkel is. Mert csak.
2022. szept. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

A #3-son legalább nevettem egyet...


Nálunk kizárt volt, rokonról kapja a gyerek a nevét: sok szerencsétlen példa volt, akartunk újítani.

2022. szept. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
84%

Én a nagymamám után kaptam a nevemet, akit nagyon szerettem, és fiatal felnőtt koromban elhunyt. Egy szép érzést kelt bennem a mai napig, hogy ez összeköt minket.

A gyerekeimnél második névnek valasztottam nagyszülők nevét, hasonló érzelmi megfontolásból.

Szerintem egyébként szép hagyomány, különösen akkor, ha mögötte szeretet és egység van, ha nincs, akkor valóban csak kellemetlen.

2022. szept. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
80%
Nekem nem fontos, igazából rokonsgban amik vannak nevek pl tuti nem adnám.
2022. szept. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!