Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapja már tudja a családunk, hogy nagyon sok év próbálkozás után végre gyerekeink születnek. Pontosan 5 év próbálkozás és rengeteg vetélés van mögöttünk.

Az egyik fiú testvérem elvett még néhány éve egy lányt. Sose volt a szívem csücske, de elfogadtam a döntését. A 12. Heti ultrahang után egy hétvégi nagy családi ebéden jelentettük csak be a hírt. Majdnem mindenki jól fogadta, kivéve a sógornőm, aki elkezdett velem ordítani, hogy nem hiszi el, hogy mekkora egy k*rva vagyok, hogy felbaszattam magam (khmm 11 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok vagyunk). Végül csak kiderült a problémája: aznap reggel volt egy nagyon halvány pozitív tesztje és be akarta jelenteni a családnak. A bátyám azóta nem beszélhet velem, ha megjelenünk a családnál, akkor ordít, visít, kiakad és elviharzik. 4 hónapja nem változik a helyzet. Szerintetek megjavul terhesség után vagy örökre ilyen zakkant marad? Mit tudnék csinálni, hogy legalább elviseljen engem? Lassan jön a karácsony, olyankor pedig az egész család összeül nálunk (70 fő). Senkinek sem lesz kedve ezt hallgatni.

Az én reakcióm ilyenkor végig normális, nyugodt próbálok maradni, mivel a babáink egészsége fontosabb, de azért zavar. Tényleg ekkora hibát vétettem?



2022. szept. 14. 22:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
Az iylet kerülni kell.
2022. szept. 14. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Elbassott életek. A sógornőd eleve nem érdemel társaságot. Sajnos a testvéred egy ritka nagy balfazs gallyra vágja az életét és a tieteket is, mert egy lumpen proletár, aki anyagi gondok miatt, megnyomorítja magát.
2022. szept. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
39%

Mivel terhes vagyok, így nem idegeskedek feleslegesen.


Ja, ezért kattogsz itt négy hónap után.

2022. szept. 15. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Novemberben szülsz és 70 főt látsz vendégül karácsonykor?
2022. szept. 15. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

#13 Nem kattogok. Értelmes megoldáson gondolkodunk családostul már, mivel nekünk fontos a családi béke. Eddig úgy voltam vele, hogy majd lenyugszik, de mivel nem javult 4 hónap alatt a helyzet, ezért most kezdtem vele foglalkozni. Ha azonnal írtam volna ide egy kérdést, akkor biztos mindenki azt mondja, hogy ,,Majd megbékél”. Én is így gondoltam mondjuk.


#14 Nem nálunk lesz a családi összejövetel, hanem a nővéreméknél (a magyarországi rokonoknak ő tud helyet biztosítani).

2022. szept. 15. 07:39
 16/24 anonim ***** válasza:
51%

az egész család összeül nálunk (70 fő)


Na, alakulni fog még a történet, jól van.

2022. szept. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
100%

Te komolyan megoldáson töröd a fejed egy olyan illetővel szemben, akinek az a problémája veled, hogy terhes vagy a férjedtől???


Olvasd már légyszi vissza amit írtál. Ilyen nem létezik, nem akarom elhinni.


Ha annyira segíteni akarsz, tényleg orvos kell neki, de sürgősen.

2022. szept. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
95%

Először is gratulálok a babákhoz!

Másodszor ez a csaj egy hüly* pi*sa.

Én tuti felpofoztam volna.

Egyébként ha így volt ahogy leírtad, a közönség többi tagja hogy hagyhatta ezt ?

Ki dobáltam volna egyesével.

Na mindegy ne foglalkozz vele, egyébként ha együtt lesztek karácsonykor és megint műsorozik és mindenki szó nélkül hagyja, akkor érdemes elgondolkozni hogy az úgy nevezett “család” valóban az e, mert ha egy ilyen helyzetet szó nélkül hagynak az érdekes.

2022. szept. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
61%
16. 70 embert otthon vendégül látni, akármilyen nagy a ház szinte lehetetlen, hacsak nem kastélyban laknak. Hol van annyi szék pl. egy házban?
2022. szept. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
85%

"Értelmes megoldáson gondolkodunk családostul már, mivel nekünk fontos a családi béke"


Ilyen helyzetben családi békét eljátszani szerintem merő önbecsapás és képmutatás. Ez nagy kamuzás.

Attól, hogy eljátszátok az ünnepi asztalnál a nagy boldog családot, még a felszín mögött ott vannak a valódi konfliktusok, az ellenszenvek egymás iránt.

Ezért van az, hogy sok karácsonyi összeröffenésen, pl. a pia hatására, előkerülnek a valódi érzések, lehull a lepel.

2022. szept. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!