Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen helyzetben?

Mit tegyek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapja már tudja a családunk, hogy nagyon sok év próbálkozás után végre gyerekeink születnek. Pontosan 5 év próbálkozás és rengeteg vetélés van mögöttünk.

Az egyik fiú testvérem elvett még néhány éve egy lányt. Sose volt a szívem csücske, de elfogadtam a döntését. A 12. Heti ultrahang után egy hétvégi nagy családi ebéden jelentettük csak be a hírt. Majdnem mindenki jól fogadta, kivéve a sógornőm, aki elkezdett velem ordítani, hogy nem hiszi el, hogy mekkora egy k*rva vagyok, hogy felbaszattam magam (khmm 11 éve vagyunk együtt, 5 éve házasok vagyunk). Végül csak kiderült a problémája: aznap reggel volt egy nagyon halvány pozitív tesztje és be akarta jelenteni a családnak. A bátyám azóta nem beszélhet velem, ha megjelenünk a családnál, akkor ordít, visít, kiakad és elviharzik. 4 hónapja nem változik a helyzet. Szerintetek megjavul terhesség után vagy örökre ilyen zakkant marad? Mit tudnék csinálni, hogy legalább elviseljen engem? Lassan jön a karácsony, olyankor pedig az egész család összeül nálunk (70 fő). Senkinek sem lesz kedve ezt hallgatni.

Az én reakcióm ilyenkor végig normális, nyugodt próbálok maradni, mivel a babáink egészsége fontosabb, de azért zavar. Tényleg ekkora hibát vétettem?



2022. szept. 14. 22:07
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
74%

Én biztos nem állnék szóba vele.

A családi béke meg ilyenek után egy felszínes megjátszás, nekem nem lenne hozzá gyomrom, ilyenekkel egy asztalnál ülni.

Hát ha te kur** vagy, akkor ő nem az ?

Ilyen közelébe gyereket sem szabadna engedni.

2022. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Ma bementek nővéremékhez, ahol most előjött a szapulásommal, mivel megemlítette nekik, hogy előtte 30 perccel jöttem el. Nővérem kiosztotta és közölte tesónkkal, hogy vagy viselkedni fognak vagy ne is jöjjenek. Kib*szarintja őket, ha Karácsonykor nem tud nyugton maradni.



#19 Egy tanyán élnek, ahol a rendezvényteremben 150 fő elfér és még 50 főt el tudnak szállásolni. Évente 1-2x szoktunk így összejönni. Csak a nagyon szűk családunk 23 fő, de hamarosan már 26 (tesóim párjaikkal és gyerekeikkel, nagyszüleim, szüleim és azok párjai). Ezen kívül még van néhány közeli rokon. Ez csak a családunk összetartó része. Amúgy kb 130 fő lenne.

2022. szept. 15. 13:37
 23/24 anonim ***** válasza:
84%

Az összes magyarországi rokon karácsonykor útnak indul külföldre?

23 fő a szűk család, de te 70 emberről írtál. Karácsonykor a tágabb família is összegyűlik?

2022. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
#23 Nálunk ez így hagyomány. Mindenki (hozzánk közelálló rokonok jönnek). Ilyenkor mindenki ráér. 54-en külföldön élünk (Svájc, Németország, Ausztria, Franciaország). Páran vannak csak Magyarországon. Emiatt Svájcban találkozunk mindig, mert a nővéremék vannak úgymond a legkönnyebben megközelíthető helyen (reptértől 45 perc 1 átszállással. Nem kell senkit elhozni). Na meg itt lakunk 37-en Svájcban. Emellett pedig náluk van hely a külföldről jövőket elszállásolni. Karácsonykor mindig összegyűlik a család. Néha tavasszal is szoktunk, de idén nem tudtunk. Mindig 4-5 napig vagyunk náluk. Ez nálunk családi hagyomány. Mi is azon a tanyán nőttünk fel. Akkor is mindig oda jött az egész család. Anyukámék és nővéremék laknak ott csak már a két házban. Máskor nem tudunk a többiekkel találkozni, csak ilyenkor.
2022. szept. 15. 13:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!