Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyetem, munka mellett mennyi...

Egyetem, munka mellett mennyi vagytok a családotokkal?

Figyelt kérdés

Érdeklődés miatt írtam ki a kérdést, mert én folyton kapom, hogy semmit nem foglalkozom velük, "jaj hát ne mondjam már, hogy nem fér ez, meg az bele az időmbe", "mi dolgom van nekem mindig" stb.

Egyetemre járok, mellette az előző félévben elkezdtem dolgozni egy irodánál is. Nem akartam levelezőre átmenni, mert nem akartam, hogy a hétvégéim is ússzanak így, ezért csak a legkötelezőbb óráimon vagyok bent, amúgy dolgozom napközben. Így a péntek-szombat-vasárnapom szabad.

A családom vidéken él, durván 200 km, oda-vissza 400. Ez nem az a távolság, amire elindulok csak úgy, szóval ha megyek haza, akkor már több napra, mondjuk csütörtök délutántól hétfő reggelig, általában 1,5-2 havonta. A távolság miatt is, ráadásul az autóm rengeteget fogyaszt és nem hatósági áras üzemanyagot tankolok, szóval nem lenne túl gazdaságos minden hétvégén hazajárkálni.

Mégis kapom folyton, hogy hát mit tudok én Pesten csinálni mindig, mitől van nekem ennyi dolgom... A mamám is mondja, hogy hát milyen munkahely ez, ahol ennyit kell dolgozni, meg tudok otthon is tanulni. Meg hogy bezzeg a másik két unoka minden hétvégén ott van... Igen, akik 7 és 9 évesek, valamint 3 utcára laknak tőlük. Ha megyek is hozzájuk, akkor is azzal telik az egész ottlétem, hogy vagy panaszkodik valami miatt, legyen az akár a kormány, a covid, az időjárás/szárazság... Meg hogy itt milyen éhezés lesz, anarchia lesz. Vagy befog a légkondi és ablak nélküli konyhába sütni, a 35 fokban. Most a héten is jött tatám Pestre, hétvégén én otthon voltam. Mondtam neki, hogy hétfő reggel jövök vissza, szívesen elhozom és max. alszik egyet nálunk. Ahh nem, nem akar zavarni, nyugdíjas, úgyis ingyen vonatozik, jön majd kedden vonattal. Mondom jól van, legyen így. Erre kedd reggel hív mamám, hogy felrakta tatát a vonatra és majd menjek már ki elé az állomásra, aztán vigyem el a klinikára. Mondtam, hogy nem tudok, órám is lesz, dolgozom, mellé még jön a kazánszerelő is délután, ezerfele vagyok. Ezen megsértődött, hogy "tőlem ennyit sem lehet kérni", meg hogy mibe telne elmenni érte autóval, ne vicceljek már.


És mindig ez megy, hogy kb. hülyének vagyok nézve, amikor mondom, hogy sok a dolgom.


2022. szept. 15. 10:25
 1/3 Katona Dius ***** válasza:
83%
Nem értik. Pláne akik egesz eletükben háztartásbeliek voltak. Én már nem tanulok,de sokat dolgozom. Van olyan,hogy reggel 8ról este 8ig vagy tovább. A szuleimmel egy varosban lakom,megis altalaban havi 1x-2x talalkozunk,mert van,hogy hétvégén is dolgozom. Amikor nem,akkor meg örülök hogy tudok egyet szusszanni és elvegzem a haz körüli teendőket. Ők sem ertették,amig apa nem került olyan munkahelyre,qhol hetvegen is kell dolgozni. Azota csend van.
2022. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is így van, hogy aki nem járt egyetemre, az nem érzi/érti, mennyi feladat jár ezzel. Egy barátom otthon lakik (szülővárosában jár egyetemre is), de az apja és velük élő nagyi folyton szidja, hogy mit gépezik annyit. Nem értik, hogy beadandót ír vagy arról nézi a preziket, mert feleslegesnek érzi kinyomtatni.

Tanulás+munka meg nagyon kemény tud lenni egyben.

2022. szept. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kibírod ezt a pár évet, aztán utána éled a saját életed :)
2022. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!