Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van a páromnak egy gyereke,...

Van a páromnak egy gyereke, akit nem látogat.. Mit tegyek, beszéljem rá, vagy ne?

Figyelt kérdés
Az a gondom van a páromnak egy gyereke akit nem látogat ,mert ö nem szerete volna csaj meg mégis megszülte,meg hazudott neki a csaj is!Valószinü-e miatt gyülötte meg a gyereket is!De azt még elkell mondanom sajna ez a dolog a mi együtt létünk alatt történt,szóval megcsalt!De megbánta!Valaki azt mondja hagyjam a fenébbe ,valaki meg az hogy beszéljem rá ,hogy látogassa az a gyerekét is!Az a másik gondom messze is lakunk ,anyagilag nem igazán tudnánk megengedni hogy látogassa a párom!Nekünk is vannak közös gyerekeink.A páromat abszolult nem érdekli az a gyerek!Ez idegesit mert mégis csak az övé!Valaki meg azt mondta nem vagyok normális amiért azt akarom hogy látogassa ,holott a páromat meg nemis érdekli abszolut sem!De sajnálom az a kisgyereket,mivan ha keresi az apját?Mit tegyek?
2008. dec. 22. 18:11
1 2
 1/20 yuda ***** válasza:
100%
Itt a fő szempont,hogy a párodat nem érdekli-ezt akkor kár lenne erőltetned-mert még a kapcsolatod rovására mehet-el kell fogadnod ,hogy ez az ő döntése és mivel már mondtad neki,megtetted amit tehettél-itt a vége-sajnos nem úgy végződik minden,ahogy szeretnénk.
2008. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
78%

Neked adok igazat. Ez lenne a minimum a párodtól, hogy látogassa azt a kisgyereket, mert ő nem tehet róla.

Ilyen esetben én arra gondolnék, hogy a közös gyerekeinket mennyire szeretheti, ha egy másik gyereket képes így ellökni magától? :S

Próbálj meg hatni rá, üljetek le, mondd el neki, hogy te nem fogsz rá haragudni, ha tartja a kapcsolatot a gyerekével, sőt. Lehet, hogy attól is fél, hogy ha azért nem is hagyod el, mert megcsalt, de ha még ápolja is a kapcsolatát a gyerekével, akkor nálad betelik a pohár.

2008. dec. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Dhogynem mikor megtudtam kidobtam,elis akartam válni töle!de megbocsáltotam neki!
2008. dec. 22. 18:30
 4/20 A kérdező kommentje:
Dhogynem mikor megtudtam kidobtam,elis akartam válni töle!de megbocsáltotam neki mert szeretem!
2008. dec. 22. 18:30
 5/20 anonim ***** válasza:
63%

Nehéz helyzet. Én tudom, mit jelent az, hogy a páromnak gyereke van, tudom mit jelent az, hogy telefonbeszélgetések a gyerek anyjával, hogy mikor hol fognak találkozni a gyerek miatt, hogy mikor ki megy a gyerekért, mikor kinél alszik, stb. Iszonyú nehéz kibírni.


Gondolom az bánt, hogy a párod nem akar tudomást venni arról a gyerekről, és úgy érzed, ez felelőssége, és bánt, hogy nem vállalja fel. Anyagilag támogatja a gyermeket? Nem jó helyzet senkinek sem.


A Te életed biztosan úgy lenne jobb, ha nem bonyolódna hétvégi látogatásokkal, stb. Persze megértem, hogy sajnálod a gyereket is, de az a gyermek nem a Te felelősséged, hanem az övé.


El kell fogadnod a párod döntését, lehet hogy azért döntött így, hogy megóvja a kapcsolatotokat és saját gyermekeiteket együtt felnevelhessétek.


Én is persze azt remélném, hogy támogatja valahogy, anyagilag, és esetleg látogatásokkal, megbeszélve veled, de én a Te helyedben arra vigyáznék, hogy a saját életedbe ne kerüljön bele nagyon a gyermek. Mert ha "megszelídít" akkor Te is felelősnek fogod érezni magadat, és az is leszel érte.


Én hasonló helyzetben voltam, és az lett a vége, hogy a nő lelépett, és én nevelem most is a gyermekét a közös gyermekünk mellett. A gyermek lehet hogy jobban járt, de a kapcsolatunk nagyon nehezen bírta ki az elmúlt éveket.

2008. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Le a kalappal elotted, azert is, mert megbocsajtottal a parodnak, es azert is, mivel szeretned ha a kicsit tamogatna. Szerintem mondd meg neki, hogy legalabb unnepekkor kuldjon neki ruhat, jatekot, penzt. En biztos vagyok benne, hogy te meg be is vasarolnal neki, es meg a csomagot is feladnad, hiszen neked nagy szived van. Mondd neki, hogy a kicsi nem tehet semmirol, es kuldjon neki ajandekot, havonta gondolom ugysem tamogatja.

Ha viszont hajthatatlan, akkor ne veszekedj ezmiatt vele, inkabb arra vigyazz, hogy maskor ne lepjen feljre!

2008. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Fizet neki gyerektartást minden honapban!Amit a biróság megállapitott összeget!Persze az anya sokkal többet szeret volna kapni!
2008. dec. 22. 19:01
 8/20 anonim ***** válasza:
95%
Ha fizet, akkor ne csinalj problemat belole. Teljesen megertelek, de nem tudsz mit csinalni!
2008. dec. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2008. dec. 22. 19:25
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Bennem az merülne fel legelőször,hogy milyen jellemű ember,aki nem akar tudomást venni a saját gyerekéről.A születése körülményeiről egy gyerek nem tehet,nem az Ő hibája hogy van.Hogy lehet egy gyereket gyűlölni??Erre nem hiszem,hogy van elfogadható ok.Ha a körülmények miatt,akkor amiatt saját magát kellene gyűlölnie,nem a gyereket Ő tehet mindenről,a gyerek létezéséről is.

Szerintem egy lelkiismeretes apának a gyereke iránti felelőssége nem merül ki a tartásdíj kifizetésében.

Téged nagyon sajnállak,hogy a párod felelőtlen viselkedése miatt ebbe a helyzetbe kerültél,és valóban szép tőled,hogy gondolsz arra a kisgyerekre.Ha az anyja kifejezetten erre kér,akkor talán ne feszegesd a témát.De amúgy annak a gyereknek is joga lenne jobban ismerni az apját,érezni a szeretetét.Nem tudom te mit tehetnél,a férjednek kellene jobban a gyereke mellett állnia,de a saját akaratából.

Abban viszont igaza van az egyik hozzászólónak,ha beengeded a párod gyerekét az életetekbe,ha családtaggá válik(megjegyzem így kellene lennie ha már így alakult)akkor Te is felelősséget vállalsz érte,hiszen elfogadod,hogy hozzátok tartozik Ő is.Egy gyerek ember,nem egy tárgy akit elő lehet venni,aztán félretenni ha feleslegessé válik.Nekem is van gyerekem az első házasságomból,és mikor a férjem feleségül vett,akkor azt abban a tudatban tette,hogy értem és a gyerekemért is felelősséget vállalt.Azóta már vannak közös gyerekeink is,de az én gyerekem is ugyanolyan családtag mint a többi gyerekünk,és nem tennénk köztük különbséget semmiben.

A különbség,hogy Ő tudta,hogy én hozok a házasságunkba gyereket és elfogadta,a te férjed meg félrelépett abból lett gyerek.Ezt azt hiszem sokkal nehezebb elfogadni,de a gyerek semmiesetre nem tehet a létezéséről,megérdemelné a törődést.

2008. dec. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!