Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a "Lány"...

Mi a véleményetek a "Lány" vezetéknévről?

Figyelt kérdés

Szerintem szép, viszont amennyiben az alany férfi nemű cikizési célponttá válhat a kisebb korosztály számára.


Mellesleg hasonló vezetéknév a "Lányi", amennyiben van kedvetek, válasz formájában a "Lány" vezetéknévtől függetlenül írhattok erről is véleményt.



2022. szept. 21. 01:13
A kérdező szavazást indított:
Tetszik.
Nem tetszik.
Tetszik. (kifejtem a véleményem válasz formájában)
Nem tetszik. (kifejtem a véleményem válasz formájában
Egyéb... (kifejtem a véleményem válasz formájában)
71 szavazat
1 2
 1/19 hosszúhajú ***** válasza:
35%
ha a vezetéknév lány, akkor egy idő után lesz lány vezetéknevű fiú - ha lesz fia. én lányira változtatnám, igen, ennél kisebb dolgok is célponttá válnak. azt nem tudom hogy hatna a pszichoszexuális fejlődésre - azt az apa majd megmondja - merthogy ezzel a névvel nőtt fel. én hozzáraknék egy i-t vagy az y-t cserélném i-re. láni ( de csak a gyerek miatt ) a lányiban nem látok semmi cikit, őszintén arról nem is a lányok jutnak eszembe.
2022. szept. 21. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%
Én egyszerűen Lány-nak írnám és Láni-nak ejteném és máris kihúztam a dolog méregfogát. Ésd azt ember meg nem mondja( a viselőn kívül) hogy hogyan kell egy nevet ilyen határesetben helyesen kiejteni:)
2022. szept. 21. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Én ismerek Lányi vezetéknevű férfit, sosem jutott eszembe e "lány" szó róla.
2022. szept. 21. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Ismertem egy idősebb nőt, akinek férjezett neve Lányi Józsefné volt. Úgy emlegették előttem (gyerek előtt) a felnőttek, hogy Lányi néni. Nem éreztem benne semmi különöset. Így hívják és kész.
2022. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez pont benne van a nem használható vezetéknevek listájában.
2022. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Tennek egy i-t a vegere. Ilyet ismerek.
2022. szept. 21. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Van egy ismerősöm, akinek "Fiam" a vezetékneve, viccen kívül. És nőnemű az ismerős, tehát pl. Fiam Eszter 😃 (Nem ez a keresztneve, hanem egy másik női név, csak azért írtam, hogy el tudjátok képzelni.)
2022. szept. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
22%

miért lenne ciki...

Ő egy nagyon jó német színész, neki is "lány" a vezetékneve: Mädel

[link]

2022. szept. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
28%
2022. szept. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Nekem sem tetszik igazán, vagy én is a Lányt ejteném Láni-nak, vagy raknék mögé egy I-t és akkor már nem furcsa.
2022. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!