Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy ingyenélő pióca van az...

Egy ingyenélő pióca van az egyetlen testévrem akit jobban szeretnek a szüleim. Miért szeretik mégis jobban? És én mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nővérem 20 éves, 2 éve leérettségizett majd fogta magát és kiköltözött külföldön, nyugaton élő nagymamánkhoz. Ott jelentkezett egyetemre de nem vették fel. 2 éve nem dolgozik, nagymamám nyugdíján él, és havi 30000Ft-ért jár heti egy órában suliba ott kinnt hogy majd most idén felveszik egyetemre... (egyébként itt egy nagyon gyenge iskolában 2-es tanuló volt...) A következő a programja: 11-ig alszik, 2 óráig vasalja a haját, 2 óráig válogatja hogy most akkor mit vegyen fel, smink stb... majd végül elmegy valami méregdrága puccos kávézóba és ücsörög 2 órát. Delután alszik, majd este újra kirittyenti magát és 11-kor lelép valami szórakozóhelyre és olyan 3 körül jön. Ezt csinálja 2 éve és arról hogy elmegy dolgozni még véletlenül se akar hallani...

A baj az hogy egyáltalán nem vagyunk gazdagok! Szüleimmel élek itthon a havi bevétel olyan 200ezer. Mi nem élünk így és a szüleim nagyon sokat kiabáltak itthon hogy mekkora egy szemétláda hogy menjen dolgozni stb... de most hogy itthon van hát ez van kb: "Drágám és milyen ott kinnt az élet? Azt mondod itt borzalom mi van? Hát igen aranyom igazad van... És mesélj mi van ott kinn... és jól meg vagy, életem? Olyan jól beszéled a nyelvet... olyan ügyes vagy...blablabla" Közben meg nekem állandóan szidják. A nagymámám is felhív és szidja nekem hogy elege van belőle, vissza akarja küldeni de örjőng hogy nem jön ide Mo-ra vissza mert itt minden egy hányás és hogy akkkor inkább öngyilkos lesz...


Most mit csináljak? Annyira idegesít ez az egész? És nem szólhatok semmit mert akkor meg én leszek a rossz aki nem szereti a nővérét (ezt mondják a szüleim). Nővérem meg akar rögtön rámtámad hogy egy utolsó kis szemét vagyok aki ugyanúgy más pénzén él, nem dolgozik.


17/L.


2010. szept. 26. 14:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Semmit ne szólj.Ha okosabb vagy mint ő,és értelmesebb többet fogsz elérni az életben,ha most nem szólsz neki.Később,amikor mondjuk téged elsőnek felvesznek egy egyetemre,neki sokkal rosszabb lesz mint neked most!
2010. szept. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Te csak magaddal foglalkozz es tanulj!

Ha a szuleid meg Nagyanyo neked szidja akkor meg kell nekik mondani, hogy ezt ne neked mondjak, hanem neki!

Nem a te dolgod ez. Tudom, hogy kellemetlen nekem egy rohadek mostohanoverem volt ot csak a fel Mo. dugta meg...allandoan ment a drama.

Senki melle ne allj. Csakis sajat magad melle. Legy diplomata. Abbol meg nem volt problema.

2010. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A nagymama adjon neki enni(a rokonság címén),ha többet akar költeni,azt keresse meg magának.Ha nem kap kp.-t akkor kényszerhelyzetbe kerül.Ha szórakozóhelyekre akar járni akkor kénytelen lesz kikeresni az árát.
2010. szept. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!