Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a közeli rokonaim közül...

Ha a közeli rokonaim közül (szülők, nagyszülők, nagybácsik, stb) senki se érte meg a 60-at, sőt a legtöbb az 50-et se, akkor valószínűleg én se fogom?

Figyelt kérdés

Volt itt minden. Rák, szívbetegség, cukorbetegség, alkoholizmus, depresszió, stb.

Szóval jó eséllyel tuti örököltem valamit?


2022. okt. 9. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Menj el kivizsgálásokra, élj egészségesen, ennyit tehetsz.
2022. okt. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem feltétlenül igaz. Apai ágon: Nagymamám 75 évesen hunyt el. Nagymamám apja vagyis a dédapám 107 évesen hunyt el. Nagyapám 87 évesen hunyt el. De apám már csak 65 évet élt meg. Én meg most 45 éves vagyok.
2022. okt. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
Rövidebb a várható életkorod, az igaz.
2022. okt. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindegy, hogy ki miben hal meg. Pl. ha valaki cukorbeteg, akkor azt elég jól kordában lehet tartani, viszont ha valaki tojik rá, akkor igen, rengeteg szövődménye lehet, de el lehet őket kerülni. Szóval amit lehet, azt kordában kell tartani, figyelni kell rá, nem szabad elhanyagolni, szedni a gyógyszert, és megtenni amit lehet. Szerintem ez a lényeg, hogy tedd meg amit lehet az egészségedért. Attól még, hogy a rokonaid hamar haltak meg, nem jelenti azt, hogy te is hamar fogsz.
2022. okt. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
4-es válaszíró! A 2-es válaszíró voltam. És ki egészíteném: Nagymamám tüdő vízesdésben hunyt el. Nagyapám agyvérzésben. Apám agyi infarktusban halt meg. De apám 2-es típusú diabéteszes volt. Én meg 1-es típusú inzulinos diabéteszes vagy cukorbeteg vagyok.
2022. okt. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
Leginkább az alkoholizmust és a depressziót meg lehet előzni, de a többit is, többnyire valamilyen okkal alakulnak ki. Élj egészségesen, és ne ezeken a dolgokon rágódj!
2022. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Ők azért valószínűleg nagyon sokmindent nem tettek meg azért, hogy továbbéljenek. Minél fiatalabb vagy, annál több időd van arra, hogy te viszont mindent megtegyél: no cigi, no alkohol, no drog, igyekezz helyesen táplálkozni, igyál elég tiszta vizet, és jó eséllyel ellensúlyozod a hozott genetikát. Vagy nem, de ennél többet biztosan nem tehetsz, kevesebbet meg könnyelműség.
2022. okt. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha rossz a genetikád, akkor az marad, hogy normálisan élsz: étrend, sport stb.

Papám úgy 83 éves, hogy a rokonai között 73 év a volt a rekord. Még most is 30 km-eket biciklizik.

2022. okt. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Már voltam vizsgálatokon, cukros vagyok meg magas vérnyomásos, csak szarok rá.
2022. okt. 9. 17:48
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

8-as vagyok.


nem akarok okoskodni,de ha xarsz rá, akkor ne várj hosszú életet.

2022. okt. 9. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!