Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan esik rosszul, hogy a...

Jogosan esik rosszul, hogy a testvérem rossz szemmel nézi hogy otthon élek?

Figyelt kérdés

Szüleink úgy építették annak idején a családi házat hogy majd az egyik gyerek hátha otthon fog élni. Na ez a gyerek én lettem.. még némi változtatásokat kell tenni, hogy teljesen megfelelő legyen két család számára a ház, de nem lenne olyan bonyolult, természetesen én fizetném.


Viszont testvérem és a felesége elég rossz szemmel nézi, hogy én otthon tervezek élni a jövőben is.

Tesóm is ameddig nem volt felesége otthon élt, sosem lakott albérletben. Azóta lett egy házuk (sok hitellel), gyerekeik. Én jóval fiatalabb vagyok mint ő, se párom se semmi.

Nagyon rosszul esik hogy a felesége is mindig kérdezgeti hogy na mi a jövőre nézve a terv, mikor költözök el otthonról, stb? Mindig olyan kínosan érzem közben magam.

Szüleinknek mindegy hogy otthon élek majd vagy nem, mint említettem ezért is építették ekkorára a házat hogy két család elférjen benne.


Nincs pofám beszélni erről tesómékkal mert kicsit szégyellem magam hogy én nem tudok házat venni meg nem költöztem még el ennyi idősen (24), de közben az lenne a legpraktikusabb, ha már így épült a ház, nekem meg nincs pénzem úgy sem venni házat akkor otthon fogok élni mindig aztán kész..


Jogosan esik rosszul hogy ki akarnak paterolni engem is a házból ha már ők sem ott élnek?



2022. okt. 18. 00:50
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt talán nem rossz szemmel nézik, csak várják a szokásos elkotelezodsz majd te is veszel hazat dolgot.


Egyébként együtt tudok érezni, nekünk is akkora ház van otthon, hogy kényelmesen tudnánk élni, de máshogy alakultak a dolgok. Mi kirepultunk 18 évesen noveremmel, az egyetem messze volt, azóta egyedül élünk. Majd a nővéremnek lett párja, ő végül a párja szüleinél el, tok ingyen, és nem is terveznek onnan menni. Én meg a párommal itt élek egy albérletben … én diplomás közgazdász vagyok, ő pedig félbe hagyta a mérnök informatikát, így ott dolgozik ahol tud, nagyjából épp meg élünk . Mondjuk Budapest. De azóta én seninek sem szólok be, aki otthon marad. Jól teszed. Ha elkoltoznel, a fizetésed rá menne, hogy élj valahol, ennek értelme nincs. Másrészt manapság teljesen kiszámíthatatlan az ingatlan piac. Egy két éve meg éreztünk esélyt, ma már nem. Gyakorlatilag a duplája minden. Amíg nincs párod, megteheted, maradj otthon. Tartalekolj. Kelleni fog később :)


Ne érezd emiatt magad rosszul . Kicsit engem is zavar a nővérem jó státusza, de ez van, nekem meg ez jutott. Attól boldogok vagyunk és igyekszünk építeni a jövőt . Ha vissza fordíthatnám, késleltetném az össze költözést a párommal, mert ő addig legalább tudott félre tenni . Tanulj az én hibambol :) 10 éve meg nem volt ilyen nehéz venni egy ingatlant, de mostmár kb a lelked is el kell adni … maradj amíg lehet. Ha igazán úgy érzed és lesz érdemes rá, kezdj közös életet, de mindent fontoljatok meg, ne essetek a mi hibánkba.

2022. okt. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
80%
Mi köze hozzá úgy mégis a tesód feleségének ehhez az egészhez? A tesód is mondjuk a sarkára állhatna, hogy ne ugasson bele az életedbe. Ha direkt úgy csinálták a szüleid azt a házat, akkor nyugodtan lakj ott, amíg jólesik. Hát nehogy már a sógor(nő) dirigáljon. Állítsátok le, mert ez egy idióta. Foglalkozzon a saját dolgával.
2022. okt. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
86%
Ne foglalkozz vele, ha egyszer szülők így terveztek előre.
2022. okt. 18. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
29%
Mond meg nékik h őkis költözzenek oda. Peti
2022. okt. 18. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
28%
Hát azért elég gáz hogy a pici tesó kapja az ingyen lakhatást stb a nagytesó meg a lótúróst. Remélem öröklésnél a ház másik felét egyedül a nagytestvér fogja kapni.
2022. okt. 18. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
84%
Csak várd meg, míg a szülő gondozásra szorul, akkor majd örülnek, hogy te ott laksz.
2022. okt. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
62%
Hát nézd, az ő szempontjukból te ingyen, laksz, míg nekik pénzbe kerül a lakhatásuk. De amíg q szülőket ez nem zavarja....
2022. okt. 18. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
90%
Ha te végkép azt tervezed hogy otthon maradsz, az átalakítások előtt rendezni kellene a majdani tulajdoni viszonyokat. Magyarul keményen gyűjtsd a pénzt hogy kifizesd a tesód részét a házból. Mert ugye jár neki. És ezt rendezni jogilag is. Addig ne ölj bele egy fillért se.
2022. okt. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
85%

Lehet hogy egyszerűen mindenki más életébe beleszóló, megszakértő család a tesódék, a kérdés magában nem feltétlenül rosszindulatú.

Nincs mit szégyellned, mondd meg, hogy az a terv maradsz, így tudsz segíteni is a szülőknek.

Arra figyelj valóban, hogy egy majdani öröklésnél a fele ház testvéredé lesz, ki kell tudnod fizetni. Amit ráköltesz a ház átalakítására, korszerűsítésére arról tedd el mindig a számlát.

2022. okt. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
6%

". Amit ráköltesz a ház átalakítására, korszerűsítésére arról tedd el mindig a számlát."


Minek? Amíg a szulei tulajdona a ház, senkit nem érdekel. Ettől nem lesz neki tulajdonjoga vagy nagyobb része.

2022. okt. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!